Способность ушей самоочищаться

Таким питанням може задаватися будь-яка людина, навіть та, яка ще не зіткнулася з певними проблемами. З допомогою органів почуттів люди пізнають світ, тому важливо зберегти слух до глибокої старості. Як показує статистика, до 80 років дана здатність втрачається більш ніж на 60%. Волоскові клітини відповідають за здатність чути, але в міру старіння організму вони повільно, але вірно відмирають.

В останні роки з такою проблемою стикаються і люди молодого віку. Щоб не втратити здатність добре чути, необхідно дотримуватися певних правил.

Я не чую, що ви говорите

Першим фактором, що призводить до погіршення слуху, є шум. Кілька відвідувань концертів не зможуть радикально змінити ситуацію, але стабільний міський шум або робочі звуки можуть негативно позначитися на вашому здоров’ї.

Акустичне забруднення, яке вже стало постійним супутником мешканців міст, дуже погано впливає на наш слух. Джерелом цього “бруду” є громадський транспорт, побутова та виробнича техніка, ревуча музика та реклама.

Чим більше ми будемо знаходити можливостей побути в тиші та спокої, тим більше шансів зберегти хороший слух до глибокої старості.

Домашня обстановка не дуже сприяє релаксації, оскільки тут часто працюють холодильник, телевізор, пральна машинка та інша побутова техніка. Повний відпочинок вухам можна дати на природі або в міському парку, знайшовши там тихе містечко.

Якщо ваша робота пов’язана з роботою за комп’ютером, важливо робити кілька разів на день хоча б невеликі перерви. Вентилятори, вбудовані в електронну техніку можуть працювати досить шумно, і якщо мозок з часом звикає до цих звуків, то для органів слуху вони можуть стати серйозною проблемою. Оптимальним виходом буде також робота під спокійну і не голосну музику.

Турбота про своє здоров’я

Тільки якщо дбати про здоров’я, можна буде зберегти хороший слух на довгі роки. Не варто забувати, що вуха це органи, які безпосередньо пов’язані з горлом і носом.

Ангіна, нежить і навіть невелика застуда можуть викликати ускладнення і вплинути на роботу слухових органів. Будь-яку хворобу потрібно лікувати повністю і не нехтувати рекомендаціями фахівців.

Застуду не рекомендується переносити на ногах, навіть якщо у вас є термінові або невідкладні справи.

Під час лікування відпочинок рекомендується не дарма, оскільки необхідно забезпечити оптимальну роботу серцево-судинної системи. Якщо кров циркулює добре, тоді волоскові клітини будуть отримувати поживні елементи в потрібній кількості. Необхідно споживати якомога більше жирів. Вони містяться в рибі, горіхах, рослинній олії. У раціоні має бути якомога менше вуглеводів. Не споживайте у великій кількості хліб, макарони та солодощі.

Не варто займатися самолікуванням, тим більше самостійно призначати собі антибіотики та різні лікарські препарати. Необхідно стежити за тиском, якщо часто спостерігається підвищення, це може негативно позначитися на роботі слухових органів. Знизити тиск допоможе боротьба із зайвою вагою або скорочення споживаної кількості солі.

Пам’ятка як зберегти слух

  • Потрібно берегти барабанні перетинки. Якщо сторонні звуки настільки гучні, що не чути власного голосу, необхідно покинути зону дискомфорту. Якщо це неможливо, рекомендується прикрити чимось вуха: можна надіти беруші або навушники. Якщо рівень гучності перевищує 80 дБ, він вважається небезпечним для людини.
  • Якщо ви активно використовуєте навушники, віддавайте перевагу закритим виробам, а не навушникам-гудзикам.
  • Якщо у вас є звичка стискати зуби, позбавляйтеся від неї, оскільки вона неодмінно призведе до погіршення слуху. Можна освоїти деякі техніки проти стресу, якщо ви не можете контролювати себе.
  • Якщо слухаєте музику в навушниках, то встановлюйте гучність, яка зовсім трохи перевищує вуличний або зовнішній шум.
  • Моменти з перепадом тиску не повинні бути частими. До таких відносяться пірнання під воду, перельоти. Якщо виникає відчуття, що вуха закладає, слід злегка відкрити рот.
  • Під час купання в різних водоймах необхідно забезпечувати захист органам слуху.

Як правильно чистити та мити вуха

Найважливіше для збереження здоров’я вух – їх ретельна гігієна. Вушна сірка – це не бруд, а природний бар’єр проти мікроорганізмів і бруду, які можуть стати причиною захворювання.

Тому часте чищення вух фахівцями не вітається, хоча це справа швидше індивідуальне.

Очищувати вушну раковину необхідно з максимальною обережністю. Можна здійснювати кругові рухи й стежити за тим, щоб сірка не проникла вглиб каналу. Якщо речовину проштовхнути всередину, вона осідає на барабанній перетинці й це не може позначитися позитивним чином. Якщо ущільнити сірку, можна спровокувати утворення сірчаної пробки, й тоді проблему можна буде вирішити лише в кабінеті спеціаліста.

На сьогодні в аптеках можна знайти широкий асортимент різних рідин, за допомогою яких можна виконати безпечне і безболісне чищення вух. Перекис водню краще не закопувати на ніч, це може привести до пересихання шкірного покриву.

Якщо ви помітили, що ваш слух погіршується, не бійтеся звернутися за допомогою до фахівця. На ранніх стадіях може знадобитися нескладне лікування, а якщо ситуацію запустити, може бути призначене навіть операційне втручання.

Вуха найкраще чистити після душу або прийняття ванної, оскільки в цей момент раковина злегка розігріта і зволожена. Для чищення варто використовувати виключно спеціальні палички, за допомогою стороннього предмета можна занести інфекцію.

Якщо не ігнорувати ознаки захворювань, особливо біль у вусі або появу виділень, не переохолоджуватися і зміцнювати імунітет – проблеми зі слухом, швидше за все, обійдуть вас стороною.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *