«тугоухость»

Іноді життя буває несправедливо жорстоким. І особливо прикро, коли за помилки дорослих вона відіграється на ні в чому невинних маленьких дітях. Почувши діагноз «приглухуватість», поставлений дитині, батьки відчувають, як на їх плечі лягає непомірний тягар: руйнуються плани, надії та мрії, які вони плекали перед народженням свого чада. За невблаганним статистичними даними, на кожну тисячу немовлят один народжується з патологією слуху. Ще двох глухота наздоганяє протягом першого року.

Шукати і не здаватися

Природно, що сидіти, склавши руки, маючи в наявності такий неприємний діагноз, ні в якому разі не можна. Спочатку слід відшукати першопричину виникнення патології. Лідирує в списку причин обтяжена спадковість, при якій серед найближчого оточення малюка — у батьків, бабусь, дідусів – були вроджені порушення слуху.

Другий рядок займають вірусні та інфекційні захворювання, які мати перенесла в період виношування дитини. Серйозними наслідками загрожують краснуха, токсоплазмоз і навіть звичайний грип, лікуванню якого не було приділено достатньо уваги. З обережністю слід підходити до використання під час вагітності засобів, які мають ототоксичну дію. Антибіотики, аміноглікозиди та макроліди, а також петльові діуретики можуть спричинити негативний вплив на плід.

Крім перерахованого на стан органів слуху новонародженого можуть вплинути, й найчастіше впливають такі чинники, як:

  • недоношеність і переношеність;
  • наслідки перенесених кору, скарлатини та паротиту;
  • важкі токсикози та родові травми;
  • отит гнійного типу.

Якщо має наявність хоча б один з цих факторів, необхідно без зволікання провести діагностичні заходи. Однак тут батьків підстерігають певні труднощі. Річ у тому, що визначити потрібний момент досить непросто, тому що зовні найчастіше дитина буде виглядати абсолютно здоровою: буде повзати та видавати звуки відповідно до свого віку. І лише по закінченні якогось часу — приблизно до досягнення дитиною півторарічного віку — перед батьками замаячить істина.

У півтора року велика частина дітей вже почне оперувати окремими словами, а у малюків з патологіями слуху така ознака відсутня: вони мовчать. Дитина може радісно посміхатися, бачачи рідні обличчя, але при цьому вона не видає привітальних звуків, тому що наслідком глухоти є німота.

Самостійна діагностика

Тим не менш, уважні батьки можуть особисто виявити підозрілі симптоми, здатні вселити певні побоювання. Батьки новонародженого повинні відповісти на ряд питань, представлених нижче, і вирішити, чи настав час для візиту до фахівця:

  • чи є у дитини, якій виповнився місяць від народження, реакція на голос матері;
  • чи реагує вона емоційним лепетом при появі людей, з якими близько спілкується;
  • чи повертає голову, якщо мовець знаходиться у неї за спиною;
  • чи є у перші два тижні життя дитини реакція на гучні звуки;
  • чи проявляє дитина занепокоєння, якщо під час сну поблизу неї знаходиться джерело гучного звуку;
  • чи з’являються у 8-місячного малюка нові звуки.

Якщо при тестуванні вийшла хоча б одна негативна відповідь, необхідно невідкладно відвідати сурдолога або отоларинголога. Кваліфіковані лікарі одностайні в думці, що по досягненні дитиною 5-річного віку і небажання батьків втрутитися в проблемну ситуацію, можна буде зробити дуже небагато. Після п’яти років активація слухових зон кори головного мозку практично неможлива.

Лор Центр настійно рекомендує в разі підозр на поганий слух у дитини в терміновому порядку пройти імпедансометрію — безболісну, безпечну та ефективну процедуру. Завдяки її проведенню лікар може виявити найменші запальні процеси, якщо вони мають місце.

Починаючи з 3 років малюкам пропонується проводити аудіометрію. Це дослідження слуху засноване на застосуванні звуків різної частоти. Реакція дитини знайде відображення в аудіограмі.

Пам’ятайте також про те, що діти з розладами слуху потребують невсипущої уваги з боку близьких. Навіть ГРВІ, що легко переносять інші діти, може призвести до дуже сумних наслідків. Приглухуватому малюку з цієї причини не варто хоча б до трьох років відвідувати дитячий садок.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *