Какая цель речевой аудиометрии

Одним з ефективних методів дослідження гостроти слуху є аудіометрія. Мовна аудіометрія використовує звукові стимулятори складної форми, акустичні параметри яких безперервно змінюються. Даний метод має свої переваги, оскільки дає можливість не тільки визначити чутливість слухового апарату хворого до звукових хвиль різної частоти, а також діагностувати ступінь соціальної адекватності його слухових здібностей.

Діагностика за методом мовної аудіометрії припускає ідентичність зразків використовуваного тексту, особливостей мови та гучності.

Результати діагностики відображаються на кривій розбірливості, яка складається шляхом нанесення трьох точок:

  1. Розташування першої точки залежить від значення, при якому в умовах поступово збільшуваної діагностичним приладом гучності звуків людської мови у пацієнта виявляється чутливість до сприйняття сигналів. Це значення розташоване в діапазоні від 300 до 3000 Гц, тобто чистої тональності. Перевищення в межах від 3 до 8 дБ вважається нормальним.
  2. Другу точку можна визначити на тому рівні, коли пацієнт правильно повторює орієнтовно половину від почутої мови за умови, що інтенсивність відтворюваного тексту поступово збільшується. Друга точка розташовується на 25-30 дБ вище, ніж перша. Випробуваний чує 50% звуків мови при їх гучності на 30 дБ вище точки тонального порога.
  3. Третя точка кривої розбірливості. Вона знаходиться на піку максимальної розбірливості пацієнтом мови, що транслюється. Точка №3 зазвичай знаходиться вище точки №1 на 40-45 дБ.

Слід пам’ятати, що якщо пацієнт у стані повторити 90% поточної розмовної мови, чіткість вважається високою.

Даний метод описує наступне.

  • Межа мовленнєвого слуху – показник, при якому пацієнт може розібрати половину з того, що говорить співрозмовник (значення по осі X).
  • Гранична розбірливість (вісь Y).
  • Втрата розрізнення. Явище відзначається у пацієнтів, коли при підвищенні звукового впливу на 100% розбірливості немає.
  • Розбірливість в умовах підвищеної насиченості. Слід пам’ятати, що неврит слухового нерва у разі його наявності в змозі тільки зменшити це значення.

Описаний вище метод діагностики слуху вважається найбільш ефективним, оскільки відмінності в кривих розбірливості вказують на різні патології слуху.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *