Если не лечить ЛОР-заболевания

Вухо, горло і ніс в людському організмі першими беруть на себе удар від супротивників, таких як хвороботворні бактерії, віруси та алергени. Здоровий стан цих органів означає, що ворог не може прорватися всередину організму, але як тільки вони послабили захист, то для збудників відкривається шлях.

Кругова порука

Самий пік захворювань ЛОР-органів припадає на міжсезоння. Але є люди, які страждають отитами, гайморитом, тонзилітами та фарингітами навіть в спекотну пору року – влітку. У деяких пацієнтів захворювання носоглотки загострюються не один раз на рік.

Найчастіше ЛОР-органи страждають разом, а не поодинці, тому що вони щільно взаємопов’язані між собою. Тому захворювання одного органу може спровокувати захворювання сусіднього. Це можна розглянути на прикладі нежитю, що перейшов у запалення вуха. Терапія одного органу не забезпечить позитивної динаміки. Також і ослаблення імунітету в цілому може відбутися через ЛОР-захворювання. Наприклад, хронічний тонзиліт може призводить до виникнення близько 120 захворювань. Постраждати значною мірою можуть серце, нирки, суглоби, ЦНС.

Регулярні ЛОР-недуги можуть виникати через багато причин, але основною є занедбане і несвоєчасне лікування гострих інфекційних захворювань. Якщо ви відчуваєте що елементарний риніт не піддається терапії вже більш ніж тиждень, слід записатися на приймання до фахівця. Відтягувати лікування не можна, варто задуматися, що ЛОР-органи знаходяться в безпосередній близькості до мозку.

Знімаємо маски!

Дуже рідко пацієнту самостійно вдається діагностувати у себе захворювання. Велика кількість людей не надає значення головному болю, який може виникнути з причини серйозних захворювань – гаймориту або фронтиту. І якщо вчасно звернутися до отоларинголога, то проблему можна вирішити без наслідків.

ЛОР-хвороби можуть ховатися за хропінням, яке може з’явитися через дисфункцію носового дихання. А проблема полягає у викривленні перегородки носа.

Трапляються і протилежні моменти: пацієнт впевнений, що він звернувся до правильного лікаря, але причина проблеми криється в іншому. Якщо у вас почалися проблеми зі слухом або з’явився шум у вухах, то варто зробити діагностику судин, пошукати патології опорно-рухового апарату або головного мозку. Компетентний ЛОР-лікар може бути і терапевтом, і хірургом.

Прощаємося назавжди

Але основним завданням ЛОР-лікаря є все ж таки терапія гострих і хронічних запалень вуха-горла-носа. Домашнє самолікування небезпечне тим, що пацієнт часто просто глушить симптоми медикаментами, не вникаючи у причину появи патології. Тим самим викликаючи стійкість збудників до ліків. Уберегтися від повернення запального процесу можна, якщо пройти курс лікування повністю. А також необхідна профілактика інфекцій і зміцнення імунітету.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *