Ксения Витальевна Омельченко

Заклало ніс? Цей симптом не тільки неприємний, але і досить небезпечний. Дізнайтеся, чому ніс закладає, як це вилікувати, і що потрібно робити!

Закладеність носа – досить неприємний стан, при якому носове дихання ускладнене, а також виникає відчуття браку повітря. Її вірні супутники – виділення з носа, зниження гостроти нюху, загальна слабкість, іноді головний біль і порушення сну. Важливо розуміти, що закладеність є серйозною проблемою, адже вона ніколи не з’являється сама по собі. Вона є ознакою різних патологій, які можуть призвести до небезпечних ускладнень. Тому важливо вчасно розібратися в причинах закладеності, щоб усунути її.

Чому закладає ніс

Основна причина цього симптому – набряклість мембран, які розміщені в порожнині носа зсередини. Вони набухають у відповідь на різні подразники. Це можуть бути:

  • риніт, синусит та інші запальні хвороби, що розвиваються під впливом бактерій вірусів;
  • алергічні реакції – на пилок, шерсть тварин, пил, різкі аромати та інші подразники;
  • поліпи, аденоїди та інші новоутворення – у міру розростання вони можуть перекривати просвіт і дихання;
  • травми і сторонні предмети в носі – закладеність у цьому випадку викликана механічною закупоркою носових проходів;
  • побічний ефект від деяких лікарських препаратів – провокує набряк слизової оболонки носа;
  • структурні зміни при хронічних хворобах дихальних шляхів – викликають гіпертрофію або атрофію слизових оболонок, через яку дихання ускладнюється;
  • вдихання занадто сухого повітря – якщо вологість менше 40%, може виникнути закладеність носа без нежитю.

Що робити, якщо заклало ніс?

Напевно вас цікавить, як прибрати закладеність носа. У домашніх умовах можна спробувати промити носові ходи спеціальними засобами на основі морської води. Також допомагає контроль вологості в приміщенні. Але якщо проблема викликана запальним захворюванням, то краще звернутися до ЛОРа. Він проведе обстеження і з’ясує, яка хвороба викликала проблеми з носовим диханням. За підсумками обстеження лікар визначить, як зняти закладеність носа.

Протипоказання при закладеності носа

Якщо заклало ніс, ні в якому разі не можна:

  • використовувати спреї на основі кортикостероїдів і судинозвужувальні препарати;
  • застосовувати народні методи лікування;
  • самостійно «прописувати» собі антибіотики та інші ліки;
  • ігнорувати проблему і відкладати візит до лікаря.

Тільки отоларинголог допоможе прибрати неприємне відчуття закладеності без шкоди для організму. Якщо ж лікуватися самостійно, то можуть розвинутися серйозні ускладнення. Особливо це стосується тих випадків, коли потрібно зняти закладеність носа у дитини. Маленькі діти, особливо немовлята, стикаються з цим неприємним симптомом частіше, ніж дорослі. Це пов’язано з тим, що їх носові ходи ще тільки формуються. Не знаючи причину цього явища неможливо зрозуміти, як його позбутися.

Лікування закладеності носа

Лікарі нашого центру точно знають, як вилікувати закладеність носа. Вони підбирають лікування для кожного пацієнта за підсумками діагностики. Зазвичай для терапії запальних ЛОР-захворювань застосовуються антибіотики, протизапальні препарати та інші медикаменти, а також лікувальні процедури. В цілому ж, все дуже індивідуально і залежить від точного діагнозу.

перфорация носовой перегородки фото

Можливі ускладнення

Якщо вчасно не вилікувати хворобу, що викликала закладеність у носі, вона прогресує. У результаті запальний процес може зашкодити важливим структурам і призвести до серйозних ускладнень. Особливо сильно ризикують вагітні. Захворювання, що порушують носове дихання, можуть спровокувати відхилення в розвитку плода. В результаті є ризик, що дитина народиться з поганим слухом або іншими порушеннями.

Профілактика

Щоб уникнути носової закладеності, рекомендується:

  • частіше провітрювати приміщення і зволожувати повітря в ньому;
  • вчасно лікувати ЛОР-захворювання;
  • при алергії проходити імунотерапію;
  • регулярно спостерігатися у отоларинголога.

Якщо ж ви відчули цей симптом, зверніться в наш ЛОР-центр, тут вам завжди допоможуть!

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:
+38 (097) 720-87-11

Записатися на прийом до лікаря:



    Залиште коментар