Ассоль Владимировна Палферова

Нейросенсорну втрату можуть діагностувати як при втраті звукосприйняття, що обумовлена збоєм в функціоналі внутрішнього вуха, так і при наявності порушень в слуховому нерві.

Що означає поняття «нервова глухота»

Колись терміном «нервова глухота» позначали нейросенсорний характер втрати слуху. Сьогодні медики, завдяки численним дослідженням, прекрасно розуміють, що найчастіше це захворювання викликає не деформований слуховий нерв, а як раз таки порушення роботи внутрішнього вуха. І все ж — внаслідок безпосереднього зв’язку цих двох елементів один з одним, що являють єдине ціле — обидві проблеми можна об’єднати в одну групу.
Щоб далекі нервові шляхи могли нормально розвиватися, їм необхідні регулярні сигнали ззовні. Тобто робота зовнішніх елементів слухової системи повинна бути бездоганною. Нейросенсорна втрата слуху, таким чином, гальмує кілька взаємопов’язаних процесів.

Можливі причини

Причин, власне кажучи, може бути кілька. Але, зазвичай, їх поділяють на дві групи. Перша група включає вроджені порушення, до другої входять набуті порушення.
Вроджені порушення можна виявити відразу після появи дитини на світ. Вони мають або характер генетичної схильності, або пов’язані з патологіями внутрішньоутробного розвитку. Наприклад, в колишні роки, коли вакцинування проти краснухи ще не було обов’язковим, мати, що підхопила це підступне захворювання на будь-якому терміні вагітності, могла забезпечити свою ще ненароджену дитину глухотою.
Що стосується придбаної втрати слуху, то існує цілий список причин, що можуть призвести до приглухуватості:

  • вікова втрата звукосприйняття, що медики звуть пресбіакузисом;
  • вплив виробничого шуму;
  • захворювання, зокрема, хвороба Меньєра;
  • травма.

Крім переліченого, іноді нейросенсорну втрату слуху провокують ототоксичні медикаменти. Вживаючи їх з метою позбавлення від небезпечних захворювань, людина ризикує втратити слух. Варто згадати й про пухлини слухового нерва, які ведуть до рідкісних неврологічних порушень звукосприйняття.

Які прояви нейросенсорної втрати слуху

Коли уражено тільки одне вухо, людина буде відчувати труднощі з визначенням джерела звуку, крім того, їй доведеться зіткнутися з неможливістю розпізнавати слова при складних акустичних умовах. При двосторонньому ураженні ситуація посилюється: пацієнт навіть при надмірній гучності буде відчувати труднощі з розбірливістю мови.

Методи лікування

Щоб компенсувати нервову глухоту, застосовують всілякі відповідні методики, враховуючи при цьому ступінь ураження і кількість порушених органів.
У переважній масі людям, які мають подвійну нейросенсорну втрату слуху, лікарі рекомендують носіння слухових апаратів. Але більш тяжкий ступінь ураження слуху вимагає застосування інших методів. Річ у тому, що людина з нейросенсорною втратою сприймає звуки спотвореними, а слуховий апарат хоча і посилює звуки, надаючи їм необхідну гучність, але не впливає на чіткість. Навіть найсучасніший і високоякісний апарат не в змозі допомогти сильно ураженому внутрішньому вуху.
Якщо у вас діагностовано повна або тяжка втрата слуху і ви розумієте, що слуховий пристрій не справляється з покладеними на нього завданнями, зверніть увагу на кохлеарні імпланти. Ці електронні пристрої, що вживлюються в тіло людини за допомогою оперативного втручання, безпосередньо беруть участь в стимуляції слухового нерва, начебто замінюючи собою внутрішнє вухо. Слуховий прилад просто підсилює звуки, тоді як кохлеарні імпланти справляються з більш відповідальною роллю. Вони займаються перетворенням звукових хвиль на електричні імпульси. Таким чином відбувається імітація природного слухового сприйняття.
При односторонній втраті слуху невеликого ступеня знову ж використовуються слухові апарати. Але при повній глухоті вони не рятують. Тут будуть потрібні більш дієві заходи: скористайтеся імплантами кісткового звукопроведення від компанії Baha. Вони на професійному рівні займуться передачею звуку через кісткові тканини. Звук буде проведений від ураженого вуха до нормально функціонуючого. Це позитивно вплине на здатність пацієнта розпізнавати мову в умовах гамірного оточення і посилить проведення звуку у бік оглухлого вуха. Іноді такі імпланти рекомендовані й при легкому зниженні слуху на одному вусі.
Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Записатися на прийом до лікаря:



    Залиште коментар