Исследование слуха

Діагностика органів, що відповідають за здатність чути, вимагає серйозного і комплексного підходу. В процесі обстеження ЛОР-лікар використовує апаратуру (отоскоп, відеоотоскоп), що дозволяє помітити навіть найнезначніші відхилення від норми. Для виявлення проблем зі слухом застосовується цілий комплекс методів:

Консультування у лікаря-аудіолога

До обов’язків цього лікаря входить надання інформації про можливі розлади аудіосприйняття, а також про види і можливості слухових апаратів.

Мовні тести

Вони допомагають визначити, чи добре пацієнт розуміє мову людей навколо.

Порогова і надпорогова тональна аудіометрія

Дана методика перевіряє ступінь чутливості до звукових сигналів у різних частотних діапазонах. Тест проходить в кімнаті, що повністю ізольована від сторонніх шумів. Пацієнт повинен реагувати на звуки, що подаються, діапазон яких становить від 125 до 8000 Гц. В наших центрах цей вид діагностування проводиться за допомогою сучасного програмованого аудіометра АС-40, виробленого в Данії відомою фірмою Interacoustics. Цей метод дозволяє точно оцінити здатність чути й використовується в процесі індивідуального налаштування пристроїв, що поліпшують слух.

Мовна аудіометрія

Методика свідчить, наскільки добре пацієнт чує і розуміє слова, вимовлені в різних тональностях (голосно, звичайним голосом, пошепки, низьким і високим голосом). Результати цього дослідження дуже важливі для правильного налаштування слухової апаратури.

Імпедансометрія

Первинне дослідження у ЛОР-лікаря лише дає можливість виявити, в якому стані перебувають зовнішній слуховий канал і барабанна перетинка, тоді як об’єктивна імпедансна аудіометрія дозволяє детально вивчити стан всіх порожнин середнього вуха. Ця методика надає багато корисної інформації при діагностуванні та лікуванні запальних процесів і пухлинних утворень в носоглотці, а також таких захворювань як отит, отосклероз, невринома слухового нерва та ін. Фахівці нашого центру успішно застосовують імпедансометрію для діагностування слуху у новонароджених малюків.

Дослідження за допомогою отоакустичної емісії

Метод дозволяє оцінювати акустичні функції у пацієнтів будь-якого віку і застосовується навіть для скринінгу новонароджених. Під час цього тесту реєструються найслабші акустичні коливання, що відбуваються в здорових клітинах середнього вуха.

Метод КСВП

За допомогою тестування по слуховим викликаним потенціалам можна визначити, в якому стані перебуває слуховий аналізатор пацієнта, починаючи від равлика і закінчуючи корою головного мозку. В ході тестування до органу слуху подаються акустичні імпульси і, одночасно, реєструється електрична енцефалограма. Стан слухового шляху по всій його довжині оцінюється шляхом цифрової обробки та аналізу відповідей різних його структур на подачу цих імпульсів.

Діагностика слуху у дитини, що спить

Багато видів тестів вимагають, щоб під час тестування малюк перебував у спокійному стані. З цієї причини діагностику слуху у дітей часто проводять під час сну.

Спочатку дитину готують до проходження отоакустичної емісії. Якщо малюк зможе під час цього тесту поводитися спокійно, то засинати йому не обов’язково. А ось дослідження, в процесі якого фіксуються відповіді слухового відділу мозку на зміну тону, повинно проводитися тільки під час фази глибокого сну. Тому, якщо ви записали свого малюка на обстеження, зробіть так, щоб у день, що передує візиту, він ліг спати якомога пізніше. А вранці його треба розбудити раніше і простежити, щоб він не заснув у транспорті, поки ви з ним будете добиратися до місця призначення. Щоб малюк в клініці заснув швидше, перед виходом з будинку його можна напоїти м’ятним чаєм з медом. Візьміть з собою улюблену м’яку іграшку дитини, поряд з якою вона звикла засинати.

Для фіксування ASSR в нашій клініці є спеціальна ізольована кімната, де ви зможете нагодувати та напоїти дитину, а потім підготувати до тестування. Слід заздалегідь домовитися з лікарем про час, коли він зможе вас прийняти. Щоб у малюка не виникло проблем із засипанням, діагностику бажано призначити на обідній час. Тестування проводиться під час фази глибокого сну, тривалість складає в середньому від 60 до 90 хвилин. У нас у клініці для проведення таких досліджень є новітня і якісна апаратура, придбана в Європі у провідних виробників.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *