Коли людині потрібно перевірити гостроту слуху, проводиться тональна порогова аудіометрія. Цей сучасний метод дослідження чутливості до звуків різної гучності і тональності. З його допомогою можна визначити ступінь зниження звуку на різних частотах. Обстеження призначає ЛОР-лікар або сурдолог при підозрі на приглухуватість. Його проводять за допомогою сучасної апаратури, яка дозволяє точно виміряти гостроту слуху. Отримані результати потім використовують для вибору заходів корекції слуху.

Пройти тональну аудіометрію в Києві можна в нашому ЛОР-центрі. Ми перевіряємо слух у дітей і дорослих за допомогою високоточного обладнання та одразу ж підбираємо для пацієнта індивідуальну схему реабілітації.

Показання до проведення дослідження

Основний привід пройти це дослідження – підозра на приглухуватість. Лікар призначає діагностику після консультації, вивчивши анамнез, а також із урахуванням віку пацієнта і загального стану організму..

Аудіометрія тональна для дорослих рекомендується, якщо людина:

 • стала чути мову менш чітко;
 • часто перепитує;
 • постійно збільшує гучність на телевізорі, ПК, програвачі та інших пристроях;
 • скаржиться на шум у вухах;
 • недавно перенесла інфекційне захворювання;
 • лікувалася за допомогою сильнодіючих ототоксичних препаратів – наприклад, хіміотерапії, антибіотиків, діуретиків і т д;
 • перенесла черепно-мозкову травму, інсульт, операцію на мозку.

Тональная пороговая аудиометрия

В цілому ж, лікарі радять проходити профілактичну діагностику слуху щороку. Особливо це важливо для людей старше 60 років – у них відбуваються вікові зміни в організмі, і підвищується ризик розвитку приглухуватості.

Для дітей в медицині існують особливі стандарти діагностики слуху. В останні роки є можливість проводити скринінг у новонароджених з 3-го дня життя, але тональна аудіометрія не підходить для цього. Цей метод дослідження вимагає відгуку від пацієнта. Тому для дітей є деякі обмеження – їм призначають цей тест у віці від 12 років. До цього перевірку слуху виконують за допомогою ОАЕ, КСВП і ігрової аудіометрії.

Як проходить діагностика

Аудіометрія тональна порогова проводиться за такою схемою:

 • Пацієнт розташовується в звукоізольованій кімнаті.
 • Через навушники йому транслюють сигнали певної інтенсивності і частоти.
 • Випробуваний тисне кнопку, якщо чує звук.
 • Прилад реєструє відгук і будує по ньому графік, який називається тональна аудіограма.

В ідеалі аудіограма повинна виглядати, як пряма лінія. Але якщо у людини порушено сприйняття на певних частотах, то цей графік стає схожий на ламану лінію. Надалі його використовують для корекції слуху. Людині підбирають і налаштовують слухові апарати або імпланти, які вибірково підсилюють сигнал на потрібних частотах. Тональна порогова аудіограма – перший крок до реабілітації слуху.

Де пройти обстеження?

Якщо ви хочете перевірити гостроту свого слуху, запишіться на прийом до нашого ЛОР-центру. Тут працюють досвідчені фахівці і застосовується точне обладнання. Спочатку лікар нашого центру проводить консультацію – уточнює спосіб життя, сферу діяльності пацієнта, вік, наявність супутніх хвороб і багато іншого. Потім підбирає відповідний спосіб діагностики.

Апаратура, яка використовується в нашому центрі, дозволяє виявити найменші відхилення слуху від норми. Це сучасна точна надпорогова тональна аудіометрія з широким набором тестів, за підсумками якої лікар може скласти розгорнуту картину слуху пацієнта. Її результати дозволяють правильно підібрати спосіб корекції слуху. Крім цього в нашому ЛОР-центрі можна відразу ж підібрати слухові апарати для корекції слуху. Наші фахівці налаштують їх з урахуванням вашої аудіограми.

Якщо вас цікавить тональна аудіометрія, ціну можна дізнатися, зв’язавшись з нами. Запишіться на прийом прямо зараз!

Часто задавані питання:

 • Вартість діагностики слуху вказана внизу сторінки та на сайті у розділі «Ціни». Також ви можете уточнити її за телефоном або через форму зворотного зв'язку.

Ціна тональної аудіометрії в Києві:

Послуга Ціна грн.
Аудіометрія тональна порогова (обстеження+заключення) в Києві 450
 Аудіометрія мовленнєва 300
 Аудіологічне обстеження (консультація+об’єктивна аудіометрія) 750
 Діагностика методом отоакустичної емісії 750
 Експрес-діагностика слуху (без видачі результатів на руки пацієнту) 200

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону::
+38 (097) 720-87-11

Виберіть найближчий до себе центр

Задати питання лікарю