Щось потрапило в носоглотку або вухо вам або дитині? Чи вважаєте, що обійдетеся без звернення до фахівця? Значить, інформація наведена нижче, саме для вас.

Ключова інформація:

  1. У разі побоювання з приводу проникнення чогось стороннього в вухо, горло, носову порожнину, гортань потрібне термінове відвідування лікаря для отримання невідкладної допомоги.
  2. Видалення сторонніх тіл ЛОР-органів у дітей. При найменшому натяку на присутність якогось предмета не прагнете самі дістати його, краще в найкоротші терміни відвідати лікаря.
  3. Видалення сторонніх тіл ЛОР-органів у дорослих. Якщо вам здається, ніби щось заважає в носоглотці, вухах не намагайтеся прибрати це своїми силами. Подібні спроби дають прямо протилежний ефект: річ може провалитися глибше, а своїми маніпуляціями ви найімовірніше, зашкодите внутрішні органи, можуть бути причиною виникнення ускладнень, інфекційних захворювань.
  4. У ЛОР-центрі для дорослих і дітей в таких ситуаціях пропонують обов’язковий огляд за допомогою відеоендоскопа

Сторонні тіла ЛОР-органів – поширена патологія, багаторазово зустрічається в практиці будь-якого ЛОР-лікаря. З огляду на анатомію і фізіологію будови ЛОР-органів, зв’язок з іншими найважливішими системами організму (легкими, великим кровоносними судинами голови), проникнення сторонньої деталі може стати причиною важких наслідків. Якщо ви запідозрили присутність чужорідної речі в вушному каналі, носоглотці, гортані – не зволікайте з візитом до лікаря для огляду і отримання термінового лікарського втручання.

Видалення сторонніх тіл ЛОР-органів у дітей

Найбільш поширеним явищем залишається потрапляння різних предметів в ніс, вуха, горло маленьких дітей. Особливості дитячого віку такі, що малюки проходять у своєму розвитку оральну стадію пізнання світу: вони готові все тягнути в рот. Дрібні деталі з легкістю можуть провалитися в горло, застрягти в носику або вушках. Реагувати потрібно негайно, тому що з’являється загроза життю малюка.

Граючи, діти здатні спеціально засунути в ніздрю або вухо насіння, намистинку, гвинтик і ін. Батьки не завжди готові проконтролювати ігрову діяльність і запобігти небезпеці. З цієї причини, навіть якщо вам здається, але немає впевненості в тому, що у дитини щось застрягло, не пробуйте розгледіти або дістати це самостійно. Зверніться в клініку, пройдіть огляд з використанням призначеного для цього обладнання і приладів, довірте цю роботу професіоналу. Це врятує дитину від запалення і позбавить від збільшення стану.

Видалення чужорідних тіл ЛОР-органів у дорослих

Видалення сторонніх тіл ЛОР-органівЧужорідні тіла, локалізовані в ЛОР-органах, нерідко спостерігаються і у дорослих людей. Буває таке при порушенні основ безпеки при використанні деталей маленького розміру (гвоздики, кнопки, шматочки вати і т.д.), в ході здійснення гігієнічних процедур ватяними паличками або іншими непридатними для цих цілей інструментами, в результаті поспішного проковтування їжі, зокрема річкової риби , буває в вушному проході застряють деталі мікронавушників і т.п. Якщо ви відчуваєте дискомфорт, викликаний впливом неясної природи в носоглотці або вусі – не панікуйте і не робіть спроб впоратися з проблемою особисто або із залученням близьких. Дії некомпетентних людей здатні привести до плачевних результатів, аж до смертельного результату.

Клінічна картина стороннього тіла має залежність від його місця розташування.

Чужорідне тіло в вусі

Чужорідна деталь в вушному каналі провокує відчуття закупореняя, погіршення здатності чути, наявністю шуму в області пошкодження, болем. Поява крові може бути ознакою пошкодження барабанної перетинки або бути викликана механічними подряпинами шкіри у вусі.

Іноді відбувається потрапляння у внутрішнє вухо, тоді з’являються симптоми подразнення лабіринту:

  • паморочиться голова;
  • нудить;
  • порушується координація рухів.

У такому випадку потрібна невідкладна медична допомога, можливо, навіть хірургічне втручання, госпіталізація.

Сірчана пробка – один з видів сторонніх утворень, викликаний внутрішніми процесами, не пов’язаними зовнішніми факторами. Їх зростання і закупорювання слухового каналу йде не швидко і не вимагає негайного лікування. Звільнення від них можна зробити в звичайній поліклініці при плановому зверненні.

Чужорідне тіло в носі

Ознакою знаходження чужорідного тіла в носі є односторонній нежить, стає важко дихати носом, виникають больові відчуття в ділянці ураження, велика кількість слизових виділень, іноді з гноєм, неприємним запахом.

Чужорідне тіло в глотці

При цьому діагнозі починається сильне виділення слини, колють хворобливі відчуття в районі прикріплення чужорідного тіла, піднебінної мигдалини, кишень гортаноглотки. З вдихом підвищується ймовірність подальшого просування вглиб, що супроводжується нападами гавкаючого кашлю, дихати стає важче, починається задишка при відсутності фізичного навантаження. Описаний стан здатен спровокувати мимовільне скорочення голосових зв’язок і блокування дихання. Екстрене медичне втручання тут має бути реалізовано дуже швидко.

Діагностика сторонніх тіл ЛОР-локалізації

Визначити місце розташування чужорідного предмету можна спираючись на дані попереднього огляду, збору відомостей про історію хвороби, докладному оповіданні потерпілого про своє самопочуття.

Будь який подібний випадок в обов’язковому порядку повинен розглядатися тільки в медустанові, зволікання та самолікування тут неприпустимо.

Видалення сторонніх тіл з вуха, горла чи носа

Після надходження хворого в медичний центр роблять промивання носових пазух, призначають полоскання горла з антисептичними засобами, рекомендують спеціальний режим харчування і проводять бесіду з питань наслідків і запобігання подібних ситуацій. У деяких варіантах паціенту надають негайну допомогу, госпіталізують при наявності показань, спостерігають або призначають хірургічне втручання.

ЛОР-центр для дорослих і дітей обладнаний новітньою апаратурою для діагностики, за допомогою якої можна провести ендоскопію, здійснити заходи по виявленню та вилученню потрапивших деталей. ЛОР-комбайн забезпечений спеціальними пристосуваннями для вимивання сірчаних пробок, витягування округлих сторонніх предметів з вух. Всі маніпуляції здійснюються за допомогою ендоскопічної апаратури. Це дає можливість побачити точне місцезнаходження предмета, що робить процедуру максимально ефективною.

Після проведених процедур пацієнтам пропонується короткостроковий курс відновлення, який включає в себе фізіотерапевтичне лікування для загоєння тканин пошкоджених органів, наприклад, сеанси на приладі КАВІТАР, лазеротерапія або фотохромотерапія слизових носа і горла, травмованих шкірних покривів вуха. Після дій по звільненню гортані від чужорідного предмету в цілях відновлення повноцінної дихальної функції і проведення лікувально-профілактичних заходів з оздоровлення слизової оболонки рекомендуються сеанси галотерапії в соляній печері.

Не забувайте, будь-яке зволікання може спровокувати ускладнення і початок важко переносних хвороб. Не намагайтеся займатися лікуванням вдома, зверніться до лікарів, заощаджуйте дорогоцінний час. Піклуйтеся про себе, своїх дітей і рідних!

Відвідування лікаря – запорука збереження вашого здоров’я і життя. Звертайтеся до професіоналів, почніть лікування вже зараз..

Ціни на послуги в Києві:

Послуга Ціна грн.
 Консультація ЛОР-лікаря 650
 Консультація ЛОР-лікаря (повторна, протягом 10-ти днів) 550
 Видалення сторонніх тіл з лор-органів 500
 Відеоотоскопія 200
 Відеоотоскопія (демонстрацiя без видачі результатів на руки пацієнту) 100
 Відео-ендоскопічний огляд носа 300
 Відео-ендоскопічний огляд вуха 300

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:
+38 (097) 720-87-11

Виберіть найближчий до себе центр

Задати питання лікарю