Продування вуха по методу ПолітцераСлухові труби продуваються не тільки з метою лікування, але й для діагностування органів слуху. Коротко про методику Політцера: в носовій порожнині штучно створюється підвищений тиск повітря, що потрапляє зі спеціального балона. Використовується цей метод у поєднанні з медикаментозною терапією та іншими лікувальними процедурами при порушенні функціонування Євстахієвої труби, при середньому отиті катаральної форми, а також з метою реабілітації пацієнтів, що перехворіли на ексудативний отит середнього вуха. Один лікувальний курс містить від 8 до 10 процедур.

Вас або вашу дитину турбують неприємні відчуття у вухах? Продування вуха по методу Политцера є дієвим і безпечним лікувально-діагностичним методом при багатьох хворобах вух.

Продування слухових труб по Політцеру є маніпуляцією, що має діагностичний і лікувальний сенс. Полягає вона у вдуванні повітря в слуховий прохід через євстахієву трубу. Здійснюють цей лікувальний захід за допомогою однойменного балона, а також отоскопа.

Відбувається все так: спочатку, безпосередньо перед маніпуляцією, звільняють від слизу, що скупчився у порожнині носа. Якщо слизова носоглотки набрякла, її зрошують препаратами, що розширюють судини. Потім глибоко в ніс вводять наконечник балону і затискають його ніздрів з метою створення герметизації.

За допомогою отоскопа, вухо пацієнта з’єднується з вухом доктора, який проводить маніпуляцію – це потрібно для контролю над звуками і для подальшої постановки діагнозу. Пацієнту пропонується повільно сказати по складах певне слово, роблячи акцент на голосних буквах. Коли проговорюється чергова голосна, доктор, натискаючи на балон, направляє повітря в вушний канал пацієнта.

Слід мати на увазі, що провести цю маніпуляцію має лікарські повноваження тільки досвідчений отоларинголог. Справа в тому, що якщо в процесі її проведення щось зробити неправильно, то наслідки для здоров’я можуть бути дуже серйозними, аж до пошкодження барабанної перетинки.

Коли повітря рухається по слухового проходу, лікар і пацієнт чують одні й ті ж звуки, на підставі яких ставиться діагноз:

  • легке шипіння є ознакою чистого каналу;
  • подолання незначної перешкоди чується, як клацання;
  • наявність серозної рідини або гною в вусі діагностується за специфічними звукам, що нагадує бульбашки, що лопаються. При цьому шум від проходження повітря майже не чути.

Продуванню труб методом Политцера спочатку піддається одне вухо, потім друге. Для повного досягнення максимального лікувального ефекту, пацієнт повинен пройти від п’яти і більше таких маніпуляцій, дотримуючись інтервалу між ними в один-два дня.

Якщо лікар вважатиме за потрібне, кількість запланованих процедур можна збільшити. Але іноді продування виявляється не особливо дієвим – і отоларинголог призначає інші методи лікування.

В яких випадках застосовується

Продування по Політцеру приносить позитивні результати при наступних ЛОР-захворюваннях:

  • ускладнення після важкого отиту;
  • чергове загострення хронічного евстахиита;
  • дисфункція слухової труби;
  • больові відчуття у вухах, відчуття закладеності;
  • погіршення слуху – від невеликого ступеня до глухоти;
  • занадто сильно чується власна мова.

Під час гострих хвороб носоглотки, що супроводжуються температурою, користуватися цим методом не слід, щоб інфекція не розповсюдилася на середнє вухо. Нехтування цією порадою може призвести до розвитку гнійного отиту або до інших серйозних хвороб органів слуху. При цьому слід враховувати, що всі без винятку інвазивні процедури, включаючи метод Политцера, в рідкісних випадках провокують ускладнення і загострення основного захворювання.

Чи можна використовувати метод в домашніх умовах

Деякі пацієнти дуже не люблять ходити по лікарнях і виявляють бажання провести продування вух на дому. Треба підкреслити, що самолікування, при відсутності необхідних знань, набагато частіше призводить до серйозних ускладнень, ніж до одужання.

Як це відбувається

Продування слухової труби – цілковито безпечна та безболісна процедура. Але проводити її повинен тільки досвідчений спеціаліст. Перед тим, як повітря через балон або зі спеціального пістолета буде спрямоване до Євстахієвої труби, лікар просить пацієнта вимовити по складах слово «па-ро-плав». Подача повітря відбувається на ударному складі. При цьому отвір носогорла закривається м’яким піднебінням, що піднялось. Якщо слухова труба набрякла, і є порушення прохідності, пацієнт відчуває специфічний тріск у вусі, а якщо з прохідністю все нормально, то відчувається тільки м’який повітряний поштовх. Ті ж самі звуки лікар спостерігає за допомогою отоскопа.

Продування вуха по методу ПолітцераЦя лікувальна процедура, по-перше, використовується з метою діагностики, а по-друге, є одним з основних методів, що використовуюся при комплексному лікуванні захворювань середнього вуха, щоб зняти запалення та видалити накопичення рідини з барабанної порожнини. Ексудат спочатку протікає через слухову трубу, а потім виводиться через ніс або ротову порожнину. Таким чином, вистачає 8-10 процедур, щоб запальний процес пішов на спад.

У нашому ЛОР-центрі продування вуха дорослим та дітям здійснюють досвідчені лікарі за допомогою повітряного пістолета. Для пацієнтів вигідність полягає в автоматичному регулюванні повітряного струменя – в залежності від ступеня прохідності Євстахієвої труби. Завдяки такому індивідуальному підходу процедура стає цілком безпечною й безболісною.

Якщо ви або ваша дитина страждаєте від захворювання органів слуху, звертайтеся в наш ЛОР-центр для дорослих і дітей. Наші лікарі допоможуть вам уникнути серйозних ускладнень і зберегти хороший слух.

Ціни на послуги у Києві:

Послуга Ціна грн.
 Пневмомасаж барабанної перетинки 150
 Продування слухових труб по Політцеру 150
 Відеоотоскопія 200
 Відеоотоскопія (демонстрацiя без видачі результатів на руки пацієнту) 100

Для отримання докладної інформації зв’яжіться з кваліфікованими фахівцями нашої клініки за контактним телефоном:
+38 (097) 720-87-11

Виберіть найближчий до себе центр

Задати питання лікарю