Введення турунд із лікарськими препаратамиУ ЛОР-практиці часто використовуються турунди для лікування запальних та інших захворювань. Цей метод дуже простий, але при цьому досить ефективний. Турунда – це невеликий тампон або валик, зроблений з вати і марлі і просочений лікарським розчином. Вона обов’язково повинна бути стерильною і використовується лише 1 раз. За допомогою турунд можна більш ефективно впливати на вогнище запалення – за рахунок великої площі дотику. У нашому ЛОР-центрі вводять турунди в ніс, і вухо, цю процедуру роблять дітям і дорослим.

 

 

Коли потрібна процедура

Основним показанням є запальні процеси у вухах або в носі. Головна мета процедури – зняти запалення і набряклість, прибрати патогенне середовище і прискорити загоєння тканин.

В ведення турунди у вухо призначають при:

  • початковій стадії фурункулів зовнішнього вуха;
  • розлитому запаленні слухового каналу;
  • запальних процесах у середньому вусі – це може бути середній отит, євстахіїт, епітимпаніт;
  • деформаціях і пошкодженнях барабанної перетинки – щоб прискорити загоєння;
  • сірчаних корках – спеціальні препарати допомагають розм’якшити застарілі тверді скупчення сірки.

Введення турунди в ніс допомагає при ринітах, в тому числі і хронічних, а також при запаленні навколоносових пазух (синуситах). За допомогою цієї процедури можна зменшити нежить, полегшити носове дихання і прибрати з носа зайві скупчення патологічного секрету (гній, густий слиз і т д).

Протипоказання

Перед тим, як призначати процедуру, важливо зібрати анамнез. Справа в тому, що у пацієнта може бути індивідуальна непереносимість деяких препаратів. Також є деякі вікові обмеження. Наприклад, турунди при отиті дітям молодше 4 років не ставлять. Це пов’язано з тим, що їх слухові проходи ще занадто вузькі, а структури вуха дуже тендітні. Тому є ризик випадково пошкодити барабанну перетинку. Також при лікуванні дітей віком до 12 років не використовують спиртові розчини та інші препарати, що можуть викликати подразнення.

Підготовка до процедури

Введення турунд із лікарськими препаратамиПерш ніж призначити введення турунди в зовнішній слуховий прохід або носову порожнину, лікар проводить огляд пацієнта, збирає анамнез. При захворюваннях носа застосовують риноскопію, для діагностики вух виконують отоскопію. Ці обстеження допомагають оцінити стан тканин і правильно підібрати турунду потрібного розміру. Також попередньо лікар бере бак-посіви носа або вуха. Це необхідно для того, щоб правильно підібрати лікарські препарати.

Сама ж процедура не вимагає складної підготовки. Її можна проводити прямо в ході лікарського огляду. Перед початком лікар проводить туалет носа або вуха.

Хід процедури

Зазвичай у лікаря в арсеналі є заготовлені турунди різних розмірів. Роблять їх так: беруть потрібну кількість вати і скручують в джгутик довжиною 5-8 см, або нарізають бинт на смужки довжиною 10 см, загинають край, складають навпіл і закручують по спіралі.

Сама ж турунда у вухо або ніс вводиться за такою схемою

  • Лікар бере підготовлений тампон спеціальним пінцетом і змочує його лікарським розчином.
  • Вводить у слуховий канал або ніздрю обережно, злегка провертаючи за годинниковою стрілкою.
  • Із зовнішнього боку залишає кінчик завдовжки не менше 1 см, щоб легше було вийняти.
  • Турунди потрібно тримати в середньому по 2-4 години, але не більше 8 годин. Їх рекомендується міняти – частоту процедур лікар призначає кожного пацієнта індивідуально.

Турунды нужно держать в среднем по 2-4 часа, но не более 8 часов. Их рекомендуется менять – частоту процедур врач назначает каждому пациенту индивидуально.

Де пройти процедуру

Послуга введення турунд доступна в нашому ЛОР-центрі в Києві. Ми лікуємо хвороби вух, носа і горла у дітей і дорослих. Наші досвідчені лікарі перед процедурою завжди проводять ретельний огляд і збирають анамнез, а турунди підбирають індивідуально для кожного пацієнта. Ціна послуги вказана внизу сторінки.

Ціни на послуги в Києві:

Послуга ЦІна грн.
 Відео-ендоскопічний огляд носа 300
 Введення турунд з лікарською речовиною в слуховий прохід (без вартості препаратів) 200
 Введення лікарських препаратів в носові раковини (без вартості препаратів) 200

Для отримання докладної інформації зв’яжіться з кваліфікованими фахівцями нашої клініки за контактним телефоном:
:

+38 (097) 720-87-11

Виберіть найближчий до себе центр

Задати питання лікарю