Страждаєте затяжним отитом? Це може бути небезпечно і привести до серйозних ускладнень. У нашому ЛОР-центрі роблять мікро-операцію, яка допоможе знизити ризики – тимпанопункцію барабанної перетинки. Дізнайтеся, чим це допоможе!

Тимпанопункція (парацентез) – це мікрохірургічна операція, в ході якої лікар робить невеликий прокол в барабанній перетинці. Ця процедура може проводитися як в діагностичних, так і в лікувальних цілях. Вона дозволяє зменшити тиск в порожнині середнього вуха, а також прибрати звідти скупчення рідини і гною. У нашому ЛОР-центрі цю операцію проводять з максимальною обережністю, піклуючись про комфорт пацієнта.

Показання до операції

Парацентез барабанної перетинки необхідний при ускладненнях запальних патологій середнього вуха – отиту і мірінгіті. Процедуру призначають не завжди, а лише в тих випадках, коли в порожнині середнього вуха скупчується багато ексудату, і наростає тиск.

Зазвичай про це говорять такі симптоми:

 • виділення з вуха;
 • почервоніння і випинання барабанної перетинки;
 • сильний біль у вусі;
 • підвищення температури;
 • проблеми зі сном.

Також лікар може призначити процедуру, якщо пацієнту не допомагає лікування антибіотиками, його стан погіршується, є зміни в аналізі крові або імунодефіцитні стани. Зазвичай таке буває при рецидивуючому отиті.

Дуже важливо вчасно провести тимпанопункцію, оскільки при сильному тиску барабанна перетинка може прорватися самостійно. В результаті такі рани довго заживають, на місці прориву утворюється грубий шрам, можуть формуватися спайки. Через це в подальшому можливе погіршення слуху. У деяких людей перетинка так і не гоїться, і вони нічого не чують цим вухом.

Також є ризик, що рідина, що скупчилася в барабанній порожнині, може піти у внутрішнє вухо і пошкодити волоскові клітини. Крім того, може розвинутися менінгіт або відкритися вушна кровотеча. Набагато краще, якщо деформовану барабанну перетинку розкриває лікар – тоді легше прибрати з порожнини вуха ексудат, а рана легше і швидше заживає.

Підготовка і проведення операції

Тимпанопункція барабанної перетинки не вимагає від пацієнта особої підготовки. Все, що йому потрібно – прийти на прийом до отоларинголога. Доктор проведе огляд за допомогою отоскопії – це допоможе оцінити стан барабанної перетинки і зрозуміти, чи потрібна операція. Також лікар може взяти посів з вуха для виявлення інфекційного збудника.

Парацентез барабанної перетинки проводиться за такою схемою:

 1. Пацієнт лягає на здоровий бік.
 2. Лікар проводить промивання слухового каналу.
 3. Робоче поле оглядають за допомогою спеціальної вушної воронки.
 4. Барабанну перетинку обробляють анестетиком.
 5. За допомогою ланцетоподібної голки лікар проколює або надрізає барабанну перетинку в тому місці, де вона найсильніше потоншена.
 6. Порожнину вуха дренують, прибираючи скупчення рідини і гною.
 7. Лікар вкладає стерильний тампон в слуховий канал.
 8. Пацієнт продовжує лежати ще 10-15 хвилин після процедури.

Тимпанопункція (парацентез) барабанної перетинкиВся операція займає не більше 10 хвилин, і відразу ж після неї людина відчуває полегшення.

Коли проводиться тимпанопункція барабанної перетинки у дітей, від лікаря потрібна особлива обережність. Адже у дитини структури вуха ще дуже ніжні і тонкі. Тому важливо довіритися професіоналу, який не заподіє малюку дискомфорту і проведе процедуру обережно. Саме такі лікарі і працюють в нашому ЛОР-центрі!

Відновлювальний період

Зазвичай прокол заживає протягом 6-8 днів. Протягом цього періоду пацієнту рекомендується:

 • приймати призначені лікарем препарати;
 • відвідувати лікаря, щоб він ввів ліки транстімпанально;
 • захищати вухо від потрапляння води і забруднень;
 • 6-8 раз на день міняти тампони – зазвичай це потрібно в перші 2-3 дні;
 • відмовитися від використання навушників і ватних паличок;
 • не плавати басейнах і водоймах;
 • не ходити в лазню і сауну.

Більш докладні рекомендації можна отримати на консультації в нашому центрі.

Чому варто звернутися до нас?

Наш ЛОР-центр спеціалізується на лікуванні захворювань вух, носа і горла. Одним із популярних напрямків нашої роботи є мікрохірургічні операції. Ми проводимо їх за європейськими стандартами, використовуючи сучасні техніки та стерильні інструменти. Наші лікарі виконують всі процедури обережно. Тому в ході тимпанопункції наші пацієнти не відчувають болю, а після їх рани заживають швидко і без спайок.

Виберіть найближчий до себе центр

Задати питання лікарю