Сучасні методи лікування все впевненіше вриваються в наше життя. Багато з них дозволяють вирішити хронічні проблеми зі здоров’ям, які роками псували життя. Одним з яскравих прикладів є кріолікування, яке стає все популярнішим.

Що таке кріотерапія?

кріотерапіяКріотерапія – целікування холодом,що базується на впливі на тканини наднизьких температур. На певні ділянки подається рідкий азот, який абсолютно нешкідливий, не має кольору і запаху, при цьому злегка заморожує тканини. Після такої короткочасної заморозки активізуються природні процеси регенерації. Поліпшується обмін речовин, нормалізується кровопостачання, підвищується імунітет.

Види кріолікування

Кріотерапія в Києві сьогодні застосовується в багатьох сферах медицини. Однак найбільш широке поширення вона набула в отоларингології. ЛОР-кріотерапія незамінна в тих випадках, коли не вдається вилікувати хвороби горла чи носа класичними методами. Також з її допомогою можна прибирати фіброзні вузлики, розростання тканини, папіломи на вушних раковинах.

ЛОР-кріотерапія добре зарекомендувала себе в лікуванні таких захворювань:

 • Тонзиліт
 • Ларингіт і фарингіт
 • Хронічні риніти та синусити
 • Гайморит
 • Аденоидит
 • Хондродерматит

Для кожного діагнозу існує своя техніка, по якій проводиться кріолікування. Головна умова при цьому – професіоналізм лікаря, що виконує процедуру. Важливо, щоб він провів всі маніпуляції акуратно і з ювелірною точністю. Якщо вас цікавить якісна кріодеструкція (Київ), отримати цю послугу можна в нашому ЛОР-центрі.

Лікування риніту і синуситу методом кріотерапії

Досить популярною в ЛОР-практиці процедурою є кріотерапія носа. Вона є прекрасною альтернативою хірургічного лікування для пацієнтів, які страждають на хронічний риніт та іншими захворюваннями. За допомогою процедури можна запустити процес регенерації тканин, прибрати гіпертрофовані ділянки слизової. Також вона допомагає вбити скупчення хвороботворних бактерій, через які розвивається хронічний нежить.

Кріолікування при тонзиліті

Постійне запалення мигдалин (гланд) відбувається через те, що в їх лакунах накопичуються хвороботворні бактерії. Консервативне лікування не прибирає їх повністю, тому невеликі осередки залишаються, і при найменшому переохолодженні спалахують з новою силою. Деякий час назад єдиною альтернативою пацієнтів з такою проблемою було видалення гланд. Сьогодні з’явилася кріотерапія мигдалин, що дозволяє уникнути хірургічного втручання.

Процедура стимулює регенераційні процеси в тканинах і слизовій оболонці, а також повністю вбиває патогенну мікрофлору, що скупчилася в лакунах. Вона допомагає зміцнити імунітет, завдяки чому спалахи застуди вже не турбують людину так часто, як раніше. У підсумку можна успішно уникнути операції, а ефективність буде набагато вище.

Користь кріотерапії при фарингіті

Дане захворювання може призвести до патологічних розростаннь гіпертрофованої тканини глотки. Саме це провокує дискомфорт в горлі, захриплість, часті запалення. Щоб усунути цю проблему, проводиться кріолікування мигдалин з обов’язковою обробкою глоткових валиків і бічних гранул.

Аденоїди і кріотерапія

Розростання аденоїдів – серйозна проблема для дітей, яка заважає їм нормально розвиватися. Не варто очікувати, що дитина «переросте», адже поки пройде цей процес, аденоїди встигнуть принести чимало шкоди: неправильне формування прикусу, деформація лицьових кісток, хронічні застуди, порушення дикції. На щастя, сьогодні цю проблему можна швидко і безболісно вирішити!

Сучасне кріолікування аденоїдів дозволяє в ході заморожування зруйнувати патологічні тканини, а здорові зміцнити. Сам хід процедури і особливості її проведення залежать від ступеня розвитку хвороби. Чим більше вона запущена, тим більше буде потрібно часу.

Кріотерапія і кріолікуванняСьогодні кріодеструкція в Києві є досить популярною послугою. Їй віддають перевагу батьки дітей, у яких виявлено розрослися аденоїди. Якщо раніше єдиною альтернативою була операція, то сьогодні можна все зробити більш щадним методом. В результаті дитина не так боїться процедури, не відчуває болю під час її проведення. Їй не потрібно часу для відновлення.

Особливості лікування холодом

Коли тканини піддають впливу наднизьких температур, в них активізуються природні процеси відновлення. Це щось на зразок «шокової терапії», що допомагає мобілізувати природні сили організму. Саме тому багато хто взимку з оздоровчою метою занурюється в ополонку. Це корисний стрес для людського організму, що допомагає йому мобілізуватися і повернути тонус.

ЛОР-кріотерапія надає на оброблювані ділянки благотворну дію:

 • Судини звужуються
 • Знижується чутливість нервових закінчень, завдяки чому знімається біль
 • Активізується імунна система
 • Поліпшується мікроциркуляція крові в тканинах
 • Гине патогенна мікрофлора
 • Мобілізується ендокринна і нервова система
 • Тканини збагачуються киснем
 • Нормалізуються обмінні процеси

За допомогою цієї процедури можна швидко розпрощатися з хронічними захворюваннями, які роками отруюють життя. Також вона є чудовою альтернативою операції. Більше немає потреби вирізати мигдалини або аденоїди, що розрослися – швидкий вплив холодом вирішить ці проблеми. При цьому пацієнт не відчуває болю, не потребує реабілітації, не втрачає крові.

Протипоказання

Кріолікування не рекомендується проводити в наступних випадках:

 • Інфекційні захворювання в гострій фазі
 • Підвищена температура тіла
 • Вагітність
 • Туберкульоз
 • Хвороби серцево-судинної і нервової системи
 • Вік молодше 3 років
 • Епілепсія
 • Купероз
 • Непереносимість холоду

Перш ніж призначити процедуру, досвідчений отоларинголог завжди уважно вивчає анамнез пацієнта, щоб виключити протипоказання.

Як проходить процедура кріотерапії?

Процедура проводиться натще, попередньо обов’язково знезаражується ротова порожнина. Якщо є карієс або пародонтоз, їх лікують перед проведенням кріотерапії. Під час виконання маніпуляцій пацієнт сидить на зручному кріслі, в стійкому положенні. ЛОР-кріотерапія включає наступні дії:

 • Анестезія робочої області розчином лідокаїну
 • Введення в ніс або глотку спеціального зонда
 • Дозована подача рідкого азоту
 • Акуратний криомассаж ураженої області або виморожування ділянок, які необхідно видалити

Тривалість курсу процедур і інтервали між ними визначаються лікарем індивідуально для кожного пацієнта.

Кріолікування в ЛОР-центрі для дітей і дорослих

Наш центр пропонує грамотне та ефективне кріолікування (Київ). Процедури проводяться на сучасному обладнанні, а доктора діють з ювелірною акуратністю. Перш ніж їх призначити, кваліфікований отоларинголог вивчає анамнез пацієнта, щоб виключити протипоказання. Прайс на послуги в центрі доступний, а якість їх надання завжди на висоті!

Часто задавані питання:

 • Розцінки на послуги кріотерапії можна дізнатись внизу сторінки, а також у розділі «Ціни» на сайті. Якщо вас цікавить точна вартість кріолікування аденоїдів у дітей, зв'яжіться з нами та уточніть її за телефоном.

Ціни на послуги в Києві:

Послуга Ціна грн.
 Кріопрофілактика верхніх дихальних шляхів глотки 450
 Кріопрофілактика верхніх дихальних шляхів носа 500
 Кріопрофілактика верхніх дихальних шляхів глотки + нос 850

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:
+38 (097) 720-87-11

Виберіть найближчий до себе центр

Задати питання лікарю