Відчуваєте дискомфорт після травми носа? Можливо, у вас там утворилася гематома. Якщо вчасно не надати допомогу, вона може перейти в абсцес. Дізнайтеся, чим це небезпечно, і що робити.

Розтин гематоми і абсцесу носаПри ударах, переломах та інших травмах носа може утворитися гематома носової перетинки. Це патологія, при якій між хрящовою і кістковою тканиною або слизовою оболонкою накопичується кров. Це відбувається через те, що місцеві судини ушкоджуються, але кров’яні маси не можуть вийти крізь покриви, і скупчуються усередині. Ця патологія небезпечна тим, що може спровокувати абсцес переділки носа – гнійне запалення тканин.

Щоб цього не допустити, зверніться в наш ЛОР-центр. Тут вам проведуть мікрохірургічну операцію – розкриють порожнину гематоми або абсцесу і повністю видаляти кров’яні або гнійні маси. Такі операції у нас проводяться з повною стерильністю, обережно і без болю!

 

Коли потрібно робити процедуру

Сама наявність у тканинах носової перегородки гематоми або абсцесу вже є показанням до операції. Як зрозуміти, що вам потрібна допомога? Для початку підніміть кінчик носа. Якщо всередині видно припухлість або пляма червоно-синюватого кольору – значить, у вас гематома. Також про це говорять відчуття розпирання в носовій перегородці, біль у носі при торканні, відчуття тяжкості всередині носа, ускладнене дихання.

Якщо вчасно не прибрати кров’яні маси, може утворитися гнійне запалення – абсцес носа. При цьому людину турбує:

  • ускладнене носове дихання;
  • зниження нюху;
  • тиснуче відчуття, розпирання, дискомфорт і біль у носі;
  • почервоніння шкіри носа;
  • температура вище 38 градусів;
  • нездужання і слабкість.

Пацієнту в цьому випадку потрібно терміново прооперувати абсцес носа – лікування допоможе уникнути подальшого поширення інфекції. Якщо ж упустити момент, то в гнійний процес можуть залучатися хрящові, кісткові тканини та інші важливі структури.

Підготовка і проведення процедури

Ця маніпуляція не потребує складної підготовки, її можна проводити прямо на прийомі. Попередньо ЛОР-лікар проводить риноскопію – огляд порожнини і перегородки носа спеціальним оптичним приладом. Це дозволяє побачити припухлість, оцінити її колір і розміри. Також лікар робить діагностичну пункцію – прокол. Якщо з нього тече червона маса, значить це гематом, якщо білого – абсцес.

Операцію при гематомі і абсцес носа роблять за такою схемою:

  1. Пацієнт розташовується на кріслі і закидає голову, йому дають аплікаційну анестезію.
  2. Лікар розтинає гематому або абсцес за допомогою проколу або надрізу скальпелем (для великих припухлостей).
  3. Скупчення крові або гною видаляють, порожнину дренують і промивають антисептиком.
  4. У носові ходи встановлюють стерильні турунди – це називається тампонада носа. При великих абсцесах може знадобитися П-подібний шов.

Відразу після процедури пацієнт може відправлятися по своїх справах, але на наступний день йому потрібно прийти на перев’язку.

Післяопераційний період

Щоб рана після розтину гематоми або абсцесу носа без проблем зажила, рекомендується:

  • ходити на перев’язки в призначений лікарем дні – не можна витягувати тампон самостійно, це повинен робити тільки лікар;
  • приймати призначені антибіотики та інші препарати – це допоможе уникнути вторинного інфікування;
  • перші 1-2 дня полоскати ніс антисептичним розчином.

Чому варто звернутися до нас

Наш сучасний ЛОР-центр надає пацієнтам ефективну хірургічну допомогу. Тут проводять мікро-операції за міжнародними стандартами – обережно і з дотриманням 100%-ої стерильності. Наші лікарі роблять все можливе, щоб втручання було комфортним і безболісним для пацієнта, і він міг швидко відновитися.

Виберіть найближчий до себе центр

Задати питання лікарю