Комплексне дослідження слухуКоли людина погано чує, то важливо не тільки встановити ступінь приглухуватості, але і розібратися в її причинах. Для цього ЛОР-лікар призначає аудіологічне дослідження слуху. Це комплексна діагностика, в яку входить кілька різних тестів. При цьому досліджують всі функції органу слуху: проведення, сприйняття звуків, вестибулярний апарат. Види і способи діагностики відрізняються залежно від віку пацієнтів – для дітей і дорослих застосовують різні підходи. За підсумками обстеження лікар підбирає лікування і схему реабілітації.

У нашому ЛОР-центрі можна пройти комплексне дослідження слуху. Тут використовується прогресивне обладнання нового покоління, яке дає точні і розгорнуті результати. Наші фахівці відразу ж інтерпретують їх і дають пацієнту індивідуальні рекомендації.

Коли і навіщо потрібно робити комплексне обстеження

Дорослим пацієнтам рекомендується пройти цю діагностику, якщо вони:

 • погано сприймають мову та інші звуки;
 • постійно підвищують гучність на різних пристроях;
 • часто перепитують;
 • недавно перехворіли інфекційними захворюваннями;
 • приймали у великих дозах антибіотики, хіміотерапію та інші ототоксичні препарати;
 • різко втрачають слух із невідомих причин.

Зазвичай аудіометричне обстеження слуху необхідно, щоб отримати більш достовірну інформації про стан слухової системи і розібратися в причинах розвитку приглухуватості. Воно допомагає зрозуміти природу порушення слуху і встановити його тип – кондуктивний або сенсоневральний.

Аудіологічне обстеження дитини необхідно робити, якщо вона:

 • відстає в мовленнєвому або когнітивному розвитку від однолітків;
 • недавно перехворіла інфекційним захворюванням;
 • має спадкову схильність до приглухуватості.

В цілому ж, лікарі радять хоча б раз на рік проходити комплексну діагностику слуху дітям і дорослим. Це допоможе виявити проблему в початковій стадії і знизити ризик розвитку приглухуватості.

Доступні способи діагностики слуху

 • Мовна аудіометрія – лікар вимовляє слова і фрази з різною гучністю на різних відстанях. Це дозволяє визначити чутливість до звуків мовного спектру.
 • Ігрова аудіометрія – проводиться для дітей у формі гри, допомагає оцінити поведінкові реакції дитини на звукову стимуляцію.
 • Тональна порогова аудіометрія – дозволяє оцінити рівень гостроти слуху на різних частотах і встановити ступінь приглухуватості. Це аудіометричне обстеження проводиться шляхом звукової стимуляції, на яку випробовуваний повинен відреагувати натисканням кнопки.
 • Імпедансометрія – включає тимпанометрію і акустичну рефлексометрію. За допомогою спеціального приладу на вуха впливають звуковими хвилями і перепадами тиску. Це дає можливість оцінити функціональність структур середнього вуха і роботу акустичних рефлексів. Використовується для діагностики кондуктивної приглухуватості.
 • ОАЕ – отоакустична емісія, дослідження функціональності волоскових клітин внутрішнього вуха. Дозволяє оцінити працездатність слухових рецепторів і виявити нейросенсорну приглухуватість.
 • КСВП – діагностика за допомогою викликаних слухових потенціалів. Відстежує шлях звукового імпульсу від внутрішнього вуха до звукових центрів кори мозку. Дозволяє оцінити біоелектричну активність нервової тканини.

Як проходить дослідження слуху

Методи тестування обираються з урахуванням скарг пацієнта, анамнезу, а також його віку.

У дорослого

Зазвичай діагностика слуху у дорослих починається з тональної аудіометрії. Вона дозволяє встановити ступінь втрати слуху і підібрати необхідні заходи для реабілітації. Також щоб з’ясувати причину проблеми, пацієнту призначають імпедансометрію і ОАЕ. У деяких випадках можуть провести КСВП для уточнення діагнозу.

У дитини

Дітям підходять не всі методи діагностики, тому лікар індивідуально підбирає схему тестування з урахуванням віку:Комплексне дослідження слуху

 • до 3 років – ОАЕ і КСВП (вони не вимагають відгуку випробуваного і дозволять виявити сенсоневральну приглухуватість);
 • старше 3 років – імпедансометрія, ігрова аудіометрія, КСВП, ОАЕ;
 • старше 6 років – до списку додається мовна аудіометрія;
 • старше 12 років – можна проводити всі перераховані дослідження, в тому числі і тональну аудіометрію

Комплексне обстеження слуху у дітей в Києві в нашому ЛОР-центрі починається з ретельного аналізу скарг, анамнезу та інших факторів. Наші лікарі індивідуально підбирають план тестування для маленьких пацієнтів.

Де пройти обстеження

Якщо вас цікавить комплексна аудіологічна діагностика, то записатися на неї можна в нашому ЛОР-центрі. Ми використовуємо сучасні методи дослідження та новітнє обладнання преміум-класу. Це дає можливість отримати достовірну, інформативну і розгорнуту картину слуху пацієнта. У вартість обстеження також входить професійна консультація ЛОР-лікаря і фахівця зі слухопротезування. Тут же можна підібрати відповідні слухові рішення.

Більш детальну інформацію про діагностику можна дізнатися у наших фахівців. Зв’яжіться з нами, щоб записатися на аудіологічне дослідження слуху на зручний час!

Ціна на послуги в Києві:

Послуга Ціна грн.
 Аудіометрія тональна порогова (обстеження+заключення) в Києві 450
 Аудіометрія мовленнєва 300
 Аудіологічне обстеження (консультація+об’єктивна аудіометрія) 700
 Діагностика методом отоакустичної емісії 750
 Експрес-діагностика слуху (без видачі результатів на руки пацієнту) 200

Для отримання докладної інформації зв’яжіться з кваліфікованими фахівцями нашої клініки за контактним телефоном:
+38 (097) 720-87-11

Виберіть найближчий до себе центр

Задати питання лікарю