Закладеність і біль у вусі довго не проходить? У таких випадках допомагає катетеризація слухової труби. Дізнайтеся, що це за процедура, і який ефект дає!

Катетеризація слухової трубиПроцедура катетеризація слухової труби – це мікрохірургічна операція, в ході якої в гирлі євстахієвої труби вводять канюлю Гартмана. Цей інструмент являє собою катетер – гнучку металеву трубку з лійкою на кінці. Ця процедура використовується як з діагностичною, так і з лікувальною метою. Вона дозволяє оцінити прохідність слухової труби, виконати її продування, ввести ліки. У нашому ЛОР-центрі можна робити цю мікро-операцію наші лікарі виконають її обережно, зі 100%-ою стерильністю і за сучасними стандартами.

Показання до процедури

Катетеризацію призначаються при отитах і тубоотитах. Ця процедура необхідна пацієнтам, які скаржаться на:

  • закладеність у вусі;
  • зниження слуху;
  • підозрілі виділення з вух;
  • больовий синдром.

ЛОР-лікар вдається до неї в ході огляду, коли не може провести продування слухової труби через непрохідність, а також якщо підозрює стеноз слухового каналу.

Протипоказання

Катетеризація слухової труби не проводиться при:

  • гострих респіраторних інфекціях;
  • переломах кісток носа і обличчя;
  • носових кровотечах;
  • епілепсії та інших неврологічних патологіях;
  • віці молодше 5 років.

Щоб виключити протипоказання, лікарі нашого ЛОР центру завжди попередньо проводять огляд та збирають анамнез кожного пацієнта.

Підготовка та хід операції

Робити процедуру можна прямо під час огляду у отоларинголога. Попередньо лікар проводить отоскопію для огляду вуха і риноскопію для оцінки стану порожнини носа. Потім він промиває носову порожнину і слухові канали. Операція виконується в кілька кроків:

  1. Лікар вводить через ніс гнучкий зонд із тампоном, який просочений знеболюючим препаратом – це потрібно для анестезії.
  2. Канюлю Гартмана вставляють у ніздрю і підводять його до гирла слухової труби.
  3. Лікар нагнітає повітря через катетер, щоб оцінити прохідність євстахієвої труби.
  4. Якщо процедура лікувальна, через канюлю в слухову трубу вводять ліки. Це можуть бути антибактеріальні, судинозвужувальні і протизапальні препарати.
  5. Катетер витягають, слухову трубу продувають по Політцеру, щоб закріпити ефект.

Операцію проводять в амбулаторному режимі. Відразу після неї пацієнту потрібно відпочити близько 10 хвилин, почекавши, поки пройдуть дискомфортні відчуття у вухах. Також незабаром після процедури людина відчуває полегшення. У нього зникає відчуття закладеності у вухах за рахунок того, що прохідність труби відновлюється, і тиск у барабанній порожнині вирівнюється. Реабілітації після цієї мікро-операції не потрібно.

Чому варто обрати нас

У нашому ЛОР-центрі катетеризація слухової труби проводиться за сучасними медичними стандартами. Перш ніж призначити пацієнту цю процедуру, наші лікарі ретельно оглядають пацієнта і вивчають його анамнез. Саму операцію вони проводять обережно, використовуючи стерильні витратні матеріали. Щоб дізнатися більше, запишіться на прийом.

Виберіть найближчий до себе центр

Задати питання лікарю