Турбує дискомфорт у вусі? Помітили там гнійник? Це небезпечно – фурункул може призвести до серйозних ускладнень. Дізнайтеся, коли потрібно звертатися до лікаря, і як проходить розтин фурункула.

Розтин фурункула вуха і перев'язка післяопераційної раниУ вушних каналах під впливом певних факторів може утворитися фурункул. Це гнійне запалення, що вражає волосяний фолікул і найближчі до нього тканини. Механізм розвитку досить простий і швидкий: всередині фолікула накопичується рідина, починається процес гниття, а в центрі гнійника формується стрижень. Цей процес досить небезпечний і може призвести до серйозних ускладнень. Тому бажано провести розтин фурункула вуха в кабінеті лікаря. Зробити це можна в нашому ЛОР-центрі. Тут працюють досвідчені лікарі, які діють обережно і професійно.

Показання до процедури

Основним показанням до цієї мікро-операції є наявність фурункула в слуховому каналі. Це гнійне запалення зазвичай розвивається під дією бактерій, найчастіше стафілокока. Вони можуть потрапити всередину волосяного мішечка в результаті мікротравм при недбалого чищення вух ватними паличками та іншими предметами, а також коли людина пітніє, чеше вуха. Крім того інфікування може статися при затяжному синусити, риніті, отиті.

Запишіться на прийом до отоларинголога, якщо:

  • у вусі утворилося виступаюче ущільнення з гнійним стрижнем по центру;
  • у вушному каналі відчувається біль, свербіж і розпирання;
  • гнійник активно зростає і викликає дискомфорт;
  • весь цей процес супроводжується підвищенням температури, головним болем, нездужанням.

Розтин фурункула рекомендується проводити, коли гнійник вже сформувався і доставляє дискомфорт. Якщо не видалити його вчасно, можливі серйозні наслідки.

Чому потрібно розкривати фурункул

Якщо волосяний фолікул у вусі нагноєний, це загрожує серйозними ускладненнями. У пацієнта можуть розвинутися:

  • лімфаденіт;
  • флегмона або абсцес;
  • менінгіт;
  • сепсис.

Також фурункул може сам прорвати, і тоді тканини будуть гоїтися довго, можуть залишитися шрами і спайки. Тому не варто затягувати з лікуванням – краще при перших же ознаках звернутися до лікаря. Також ні в якому разі не можна гріти або видавлювати гнійник. Це може привести до того, що гній піде в більш глибокі структури, а запалення сильніше пошириться.

Як проходить операція

Розтин вушного фурункула виконують за такою схемою:

  1. Пацієнт зручно розташовується на кріслі, нахиляючи голову на здоровий бік.
  2. Лікар промиває вушний канал антисептиком і робить укол знеболюючого препарату.
  3. Далі ЛОР робить надріз у тій частині фурункула, де він найсильніше виступає.
  4. Рану промивають, дренують гній, видаляють стрижень. При великих розмірах гнійника буває необхідна трубка для додаткового дренажу.
  5. На рану накладають пов’язку, змочену антисептиком.

Якщо фурункул був великий, то на наступний день необхідна перев’язка післяопераційної рани. Всього процедура триває не більше 30 хвилин, і відразу після неї можна вирушати у своїх справах.

Післяопераційний період

Щоб рана швидко і легко зажила, кілька днів після розтину рекомендується:

  • промивати слуховий канал антисептиком;
  • змінювати пов’язки;
  • приймати препарати, прописані лікарем;
  • не використовувати ватні палички та інші гострі предмети для чистки вух;
  • утриматися від плавання в басейнах і водоймах, використання навушників, відвідування парних і соляріїв.

Переваги звернення до нас

У нашому ЛОР-центрі активно розвивається напрямок мікрохірургії. Наші лікарі виконують ЛОР-операції за міжнародними стандартами. Вони використовують стерильні інструменти і витратні матеріали та до кожного пацієнта застосовують індивідуальний підхід. Під час операції хірурги нашого центру діють максимально дбайливо, щоб пацієнт не відчував болю, а після його рана швидко зажила. Запишіться на прийом, щоб отримати консультацію!

Виберіть найближчий до себе центр

Задати питання лікарю