Забили вухо, і на ньому утворилася гематома? Не пускайте це на самоплив – це може спровокувати розвиток абсцесу. Наші лікарі допоможуть вам позбавитися від гематоми!

Розтин абсцесу, гематоми вушної раковиниУ разі нещасного випадку вуха, а також при порушеннях згортання крові у людини може розвинутися гематома вушної раковини, вона ж отогематома. Це патологія, при якій між шкірою і хрящовою тканиною скупчуються кров’яні маси. Якщо вчасно не звернутися до лікаря, то гематома на вусі може запалитися і перейти в абсцес. Цей небезпечний стан, гнійне запалення тканин, може обернутися серйозними ускладненнями.

Кваліфіковану допомогу в таких випадках пропонує наш ЛОР-центр. Тут досвідчені лікарі проводять розтин гематоми вуха і абсцесів обережно і безпечно. Ми виконуємо мікрохірургічні операції ЛОР-профілю, не залишаючи шрамів і без ризику рецидивів.

Показання до розтину отогематоми

ЛОР-лікарі рекомендують видаляти гематому вуха відразу після її появи, щоб уникнути ускладнень. Основні симптоми патології:

  • червонувато-синюшна припухлість на вушній раковині;
  • дискомфорт і розпирання в місці гематоми;
  • больовий синдром;
  • підвищення температури – небезпечна ознака, яка вказує на розвиток абсцесу.

При розвитку вушної гематоми важливо якомога раніше евакуювати кров’яні маси. З цим допоможуть лікарі нашого центру!

Підготовка і проведення процедури

До розкриття гематоми вушної раковини не потрібно спеціально готуватися. Лікар може провести цю мікро-операцію прямо на прийомі. Попередньо він виконує:

  1. Візуальний огляд – оцінює стан вушної раковини, колір тканин, розміри гематоми.
  2. Діагностичну пункцію – порожнину проколюють і дивляться на колір мас, які з неї виділяються. Якщо вони червоні – це гематома, якщо жовтувато-білі – абсцес вуха.

У деяких випадках лікар може призначити аналіз крові на згортання та інші додаткові обстеження.

Розтин отогематома або абсцесу вушної раковини проходить за такою схемою:

  1. Уражену область обробляють антисептиком і знеболюючим препаратом.
  2. Лікар розкриває порожнину гематоми шляхом пункції або за допомогою скальпеля – все залежить від розмірів.
  3. Рану промивають антисептиком, евакуюють кров’яні або гнійні маси, ставлять в порожнину дренаж.
  4. При необхідності лікар накладає шви і пов’язку.

Розтин абсцесу, гематоми вушної раковиниЯкщо гематома на вусі у дитини, то від лікаря потрібна максимальна обережність і висока кваліфікація. Важливо видалити її відразу після утворення, оскільки у дітей абсцеси розвиваються швидше, ніж у дорослих. Також для дитини більш ретельно підбирається анестезія.

Тривалість операції – 10-15 хвилин. При великих гематомах і абсцесах пацієнту може знадобитися перев’язка післяопераційної рани в перші дні. Цю послугу також можна отримати в нашому ЛОР-центрі.

Післяопераційний період

Відновлення після цього малоінвазивного втручання може займати 3-14 днів. Все залежить від розмірів гематоми і ступеню ураженості тканин. Лікар скаже, коли потрібно з’явитися на перев’язку післяопераційної рани, які препарати приймати, і як правильно стежити за гігієною вуха.

Чому варто звернутися до нас?

У нашому ЛОР-центрі мікрохірургічні операції виконують за сучасними стандартами медицини з ювелірною обережністю. Тут видаляють вушні гематоми, абсцеси, атероми, кісти і т д. Наші лікарі піклуються про те, щоб під час втручання пацієнт не відчував болю і дискомфорту, а після його рана швидко зажила, і не залишилося шраму. Запишіться на прийом, щоб отримати консультацію!

Виберіть найближчий до себе центр

Задати питання лікарю