Помітили підозріле ущільнення на мочці вуха? Запишіться на прийом до ЛОРа – він визначить, що це за новоутворення. У нас можна видалити атерому вуха – епідермальний кісту (жировик).

Розтин атероми вухаНа мочці або в інших частинах вушної раковини може утворитися кіста – порожнина з кашоподібним сальним секретом всередині. Це доброякісне новоутворення, яке в побуті часто називають жировиком, а медики – епідермальною кістою. Воно формується при закупорці проток сальних залоз і може доставляти людині дискомфорт. Тому лікарі рекомендують видаляти атерому при перших же симптомах. У нашому ЛОР-центрі можна провести цю мікрохірургічну операцію. Ми видаляємо вушні атероми дбайливо і з дотриманням повної стерильності.

Показання до операції

Розтин атероми вуха проводять, якщо:

  • шкіра мочки вуха почервоніла і свербить;
  • вухо болить, особливо при кусанні і жуванні;
  • з атероми виділяється ексудат;
  • підвищилася температура.

Всі ці симптоми вказують на те, що пухлину терміново потрібно розкрити і дренувати. Але не обов’язково доводити до такого стану. Лікарі нашого ЛОР-центру радять видаляти атерому, як тільки вона з’явилася. Це допоможе знизити ризик ускладнень.

Що буде, якщо не звернутися за допомогою?

Епідермальна кіста в будь-який момент може загноїтися і спровокувати флегмону, абсцес, сепсис та інші тяжкі наслідки. Це відбувається, коли всередину капсули потрапляє інфекція, і розвивається гнійний запальний процес, який швидко поширюється. Найчастіше таке трапляється, коли людина намагається видавити або проколоти атерому самостійно.

Ще одна небезпека – що жировик сам прорветься. В цьому випадку в гнійний процес можуть залучитися сусідні тканини. До того ж, при самостійному розтині залишаються грубі помітні шрами. Набагато краще прибрати пухлину в кабінеті лікаря – безпечно і обережно.

Підготовка і проведення процедури

До цієї мікрохірургічної операції не потрібно спеціально готуватися, лікар може провести її прямо на прийомі. Перед цим він проводить візуальний огляд вуха. У деяких випадках, коли є підозра на ліпому, фіброму або інші пухлини, може знадобитися додаткове обстеження за допомогою УЗД.

Хірургічний розтин атероми вуха проводиться за такою схемою:

  1. Хірург дає пацієнту обране знеболення – як правило, місцеве.
  2. У місці випинання роблять невеликий розріз.
  3. Рану промивають розчином антисептика.
  4. Якщо пухлина невелика і не встигла загноїтися, то її просто вилущують. При атеромі, що нагноїлася хірург видаляє її капсулу.
  5. Лікар перев’язує післяопераційну рану.

Чим раніше ви звернетеся за допомогою в наш ЛОР-центр, тим вище шанси швидко і непомітно прибрати атерому. Наші лікарі проводять мікрохірургічні операції з ювелірною точністю. Тому у пацієнтів не залишається шрамів, і після процедури вони швидко відновлюються.

Рекомендації для післяопераційного періоду

Після видалення атероми мочки вуха важливо, щоб рана правильно зажила, і в неї не потрапила інфекція. Для цього пацієнту потрібно:

  • приймати антибіотики і протизапальні препарати, призначені лікарем;
  • в перші кілька днів міняти пов’язку і обробляти рану антисептиком;
  • відмовитися від відвідування саун, басейнів, соляріїв і засмаги на сонці;
  • не використовувати навушники;
  • не носити сережки, кліпси та інші вушні прикраси.

Розтин атероми вухаСкільки буде гоїтися післяопераційна рана? На це питання вам зможе відповісти лікар нашого ЛОР-центру. Терміни у кожного пацієнта індивідуальні і залежать від розміру новоутворення, залучення сусідніх тканин, наявності ускладнень та інших чинників.

Чому варто звернутися до нас

У нашому ЛОР-центрі розтин атероми вуха проводять за сучасними медичними стандартами. У роботі наші лікарі використовують стерильні інструменти і витратні матеріали. Діють вони при цьому максимально дбайливо, щоб не залишати слідів на шкірі пацієнта. А після операції кожному дають індивідуальні рекомендації для реабілітаційного періоду. Більш детальну інформацію можна дізнатися у нашого лікаря. Запишіться на прийом прямо зараз!

Виберіть найближчий до себе центр

Задати питання лікарю