Для оцінки гостроти слуху пацієнта ЛОР-лікарі застосовують метод під назвою мовна аудіометрія. Це досить простий тест, який дозволяє зрозуміти, як випробуваний сприймає людську мову на слух. Провести його можна прямо під час прийому, і для цього не потрібно підготовки та спеціального обладнання. Хоча сьогодні існують моделі аудіометрів, які дозволяють оцінити здатність до сприйняття мови в порожній частині. У нашому ЛОР-центрі можна пройти діагностику слуху за допомогою мовної аудіометрії і інших методів.

Показання до проведення тестування

Зазвичай мовну аудіометрію отоларинголог проводить всім пацієнтам під час стандартного прийому. Ця діагностика дозволяє дати загальну оцінку стану слуху і зрозуміти, чи є у людини підозра на приглухуватість. Якщо він не пройшов мовну аудіометрію, то лікар може призначити додаткові дослідження – імпедансометрію, тональну аудіометрію, ОАЕ та інші.

Для дорослих

Дорослим пацієнтам рекомендується проходити цю діагностику 1-2 рази на рік. Це дозволить вчасно виявити проблеми зі слухом і виконати подальші заходи. Особливо це тестування необхідно тим, хто::

  • зазнає труднощів при груповій бесіді;
  • нечітко чує співрозмовників;
  • часто перепитує;
  • страждає від шуму у вухах;
  • постійно збільшує гучність під час перегляду фільмів і передач, прослуховування музики;
  • недавно переніс інфекційні хвороби, черепно-мозкові травми, інсульти, операції на мозку.

Для дітей

Діагностика дитячого слуху відрізняється від дорослої, тут є деякі обмеження. Зокрема, немовлятам неможливо провести мовну аудіометрію, оскільки вони ще не вміють розуміти мову і говорити. Для дітей молодшого віку теж є свої особливості – у них цей тест проходить в ігровій формі. Повноцінну мовну аудіометрію проводять дітям від 12 років і старше.

Як проходить тестування

Отже, давайте розберемося, що таке мовна аудіометрія. Тут все дуже просто – лікар оцінює, як людина сприймає мову на слух. У дорослих пацієнтів це проходить так::

  1. Лікар вимовляє слова, звуки і фрази на різній гучності, в тому числі і пошепки.
  2. Все це він промовляє на різній відстані від пацієнта.
  3. Пацієнта просять по черзі закрити праве і ліве вухо – щоб провести вимір гостроти слуху для кожного окремо.
  4. Пацієнт повинен повторити те, що почув.

Аудіометрія мовнаМовна аудіометрія для дітей молодшого віку проводиться в форматі гри. Лікар досліджує поведінкові реакції дитини на різні звуки. Він вимовляє прості склади і слова, плескає в долоні, дудить у дудку і дивиться, як малюк реагує. Зазвичай такий тест дозволяє зрозуміти, чи є у дитини проблеми зі слухом, і при необхідності призначити додаткові обстеження.

Також сьогодні з’явилося багато сучасних цифрових аудіометрів, які дозволяють точно виміряти здатність чути. Вони визначають, чи є відхилення від норми на тих частотах, в які вписується людська мова. Це дає можливість більш детально і розгорнуто досліджувати слух пацієнта.

Де пройти дослідження

Наш ЛОР-центр у Києві спеціалізується на діагностиці та реабілітації слуху. Тут працюють досвідчені лікарі, які проводять мовну аудіометрію та інші дослідження. За підсумками діагностики вони розробляють індивідуальну схему реабілітації слуху, підбирають слухові рішення. Зв’яжіться з нами, щоб дізнатися ціну обстеження і записатися на прийом на зручний час!

Ціна на мовну аудіометрію в Києві:

Послуга Ціна грн.
 Аудіометрія тональна порогова (обстеження+заключення) 450
 Аудіометрія мовленнєва 300
 Аудіологічне обстеження (консультація+об’єктивна аудіометрія) 700
 Діагностика методом отоакустичної емісії 750
 Експрес-діагностика слуху (без видачі результатів на руки пацієнту) 200

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону::
+38 (097) 720-87-11

Виберіть найближчий до себе центр

Задати питання лікарю