Затяжна ангіна перейшла в абсцес? Не варто з цим жартувати – такі ускладнення дуже небезпечні для здоров’я. Дізнайтеся, що робити при паратонзиліті, як його лікують, і чому варто звернутися до нас!

Розтин паратонзилярного абсцесуПаратонзиліт, він же паратонзилярний абсцес – одне з найпоширеніших ускладнень ангіни. Це небезпечний патологічний процес, при якому запалюються тканини, розташовані біля клітковини, в них накопичується рідина, і в результаті утворюється порожнина з гноєм всередині. Такий гнійник може сформуватися з однієї або обох сторін. Патологія заподіює людині багато дискомфорту і може призвести до тяжких ускладнень. Тому не варто втрачати часу – краще звернутися за допомогою в наш ЛОР-центр.

При паратонзилярному абсцесі наші лікарі проводять малоінвазивні операції. Вони обережно розкривають гнійник, видаляють патологічний вміст, промивають і знезаражують рану, роблять перев’язку. Процедура проходить за сучасними медичними стандартами і з використанням стерильних витратних матеріалів.

Показання до операції

При діагнозі паратонзилярний абсцес розтин потрібно робити на стадії абсцедування. На цьому етапі у пацієнта вже як правило сформований гнійник, і необхідно терміново евакуювати гній. Якщо цього не зробити, можуть розвинутися серйозні ускладнення. Гнійне запалення починає поширюватися на навколишні тканини і провокує стеноз гортані, флегмону шиї та інші важкі патології. Також це може призвести до розвитку бронхопневмонії, менінгіту, сепсису і т д.

Як зрозуміти, що потрібно звернутися до лікаря по допомогу? Ось основні симптоми, при яких рекомендується робити розтин паратонзилярного абсцесу:

  • в горлі помітно ущільнення (шишка) з чіткими краями;
  • ускладнене дихання;
  • важко і боляче ковтати;
  • складно відкрити рот – виникає спазм жувальних м’язів;
  • горло сильно болить – особливо при спробах повернути голову, говорити, жувати;
  • з рота неприємно пахне;
  • голос став гугнявим;
  • шийні лімфовузли збільшилися;
  • температура підвищується до 38-40 градусів.

Ні в якому разі не можна намагатися самостійно розкривати гнійник. Так можна занести в рану інфекцію і спровокувати більш обширне запалення навколишніх тканин. До того ж гній може вилитися в дихальний просвіт і спровокувати задуху. Людині з паратонзилярним абсцесом потрібна невідкладна медична допомога. Довірте це професіоналам нашого ЛОР-центру!

Як підготуватися до процедури?

Пацієнту не потрібно особливої ​​підготовки, все, що потрібно – це прийти до лікаря на прийом. Перш ніж провести розтин паратонзилярного абсцесу, наш лікар виконує:

  • Фарингоскопію – дослідження глотки і мигдаликів за допомогою оптичного приладу, дозволяє детально розглянути тканини, побачити гнійник.
  • Бак посів – дає можливість з’ясувати, який інфекційний збудник спровокував запалення. Це потрібно, щоб після розтину правильно підібрати антибіотики.
  • Ларингоскопія, УЗД і КТ шиї – додаткові методи діагностики, можуть знадобитися для уточнення діагнозу або при підозрі на широке поширення запального процесу.

Як проходить розтин паратонзилярного абсцесу

У нашому ЛОР-центрі цю мікрохірургічну операцію виконують за такою схемою:Розтин паратонзилярного абсцесу

  1. Пацієнт зручно розташовується на кріслі і закидає голову.
  2. Лікар обробляє робоче поле антисептиком.
  3. Пацієнту дають обране знеболення – лікар вводить її шляхом ін’єкції за допомогою інсулінового шприца або змащує місце майбутнього розрізу знеболюючим розчином.
  4. Лікар обережно розсікає скальпелем гнійник в місці, де він найбільше випирає, а стінка сильно стоншена.
  5. Порожнину абсцесу розширюють за допомогою затиску, дренують звідти гній, а потім промивають її антисептичним розчином.

Всі ці маніпуляції у нас в центрі виконують дбайливо, з використанням стерильних інструментів і витратних матеріалів. Це дозволяє звести ризик ускладнень до мінімуму.

Відновлювальний період

Ця малоінвазивна операція проводиться амбулаторно – відразу після неї пацієнт може відправитися додому. На наступний день йому потрібно прийти на прийом, щоб лікар оглянув післяопераційну рану. Якщо її краї закрилися, то порожнину знову розширюють затискачем, оглядають, дренують гній при необхідності.

Терміни загоєння для кожного індивідуальні і залежать від стадії абсцесу, його поширеності, особливостей організму. Під час реабілітаційного періоду пацієнту рекомендується:

  • полоскати горло антисептичним розчином, який призначив лікар;
  • приймати прописані антибіотики, протизапальні та інші препарати;
  • не їсти нічого гострого, солоного і кислого;
  • відмовити від паління та алкоголю;
  • пити не менше 1,5 л води на добу;
  • відмовитися від відвідування сауни, басейну, плавання в водоймах, активних фізичних навантажень.

Більш точні рекомендації можна отримати на прийомі у нашого лікаря. Він розповість, скільки триватиме відновлювальний період у вашому випадку.

Чому варто звернутися до нас

Наш ЛОР-центр виконує мікрохірургічні операції за сучасними міжнародними стандартами. Тут можна отримати ефективне лікування паратонзиліту без дискомфорту і ризиків. Ніш лікарі проводять всі маніпуляції обережно, щоб пацієнт не відчував болю, а потім дають індивідуальні рекомендації на відновний період. Запишіться на прийом, щоб отримати допомогу!

Виберіть найближчий до себе центр

Задати питання лікарю