Втратили голос? Після перенесеної ангіни довго відновлюєтеся? Зрошення гортані медикаментами в рази прискорить процес одужання.

Ключова інформація:

 1. Для лікування запальних процесів, що утворилися в гортані, застосовують медикаментозні засоби, які необхідно в неї вливати.
 2. Вливання в гортань медикаментозних речовин використовують для якісного лікування захворювань хронічного характеру – грип, гостра респіраторна вірусна інфекція і ларингіт.
 3. Дану процедуру здійснюють за допомогою спеціального шприца для гортані. Він має металевий наконечник.
 4. Мета вливання ліків полягає в наданні противірусного, імуностимулюючого, гіпоалергенного, протизапального, а також протинабряклого ефекту на горлову поверхню. До даного способу вдаються в тих випадках, коли звичайне полоскання не може дістатися до запальної ділянки. Для такої процедури використовують гідрокортизон (розчини гормонів).

Показання:

 • гострі респіраторні вірусні інфекції;
 • спазми гортані;
 • ларингіт в гострій формі

Протипоказання:

 • хвороби онкологічного характеру;
 • захворювання щитовидної залози;
 • непереносимість деяких медикаментів.

Як відбувається вливання лікарських речовин?

Вливання лікарських засобів в гортаньХворий розташовується на стільці. Його подих має відбуватися через рот. У момент вдиху на голосові зв’язки виливається один мілілітр засобу за допомогою внутрігортанного шприца. При цьому у людини може початися несильний кашель. Якщо ж речовина потрапила в трахею, він посилюється. Варто зазначити, що процес вливання є безконтактним. Таким чином, шприц не стикається з м’якими тканинами. Дана маніпуляція займає близько 15 сек. Однак проводити її потрібно протягом п’яти днів. Після закінчення процедури пацієнтові не виставляються будь-які обмеження. Він вільно може пити і їсти. Весь курс лікування формується від трьох до десяти процедур. Кількість безпосередньо залежить від стану хворого.

Як здійснюється внутрігортанне вливання?

В даному випадку пацієнт також сидить на стільці. Для такого вливання теж використовують шприц. Однак до нього прикріплюють довгу голку (близько 13 см), яка має округлий кінець, а також дзеркало. Перед початком процедури шприцом набирається необхідний розчин, а після цього хворого просять якомога ширше відкрити рот. Крім того, бажано, щоб він виголосив звук «і». Далі голку проводять по надгортаннику і виробляють вливання препарату на голосові зв’язки. При цьому можливий невеликий кашель, а при попаданні здебільшого речовини в трахею, він може ставати сильнішими і носить уривчастий характер.

Показання:

 • дисфония;
 • гострі респіраторні вірусні інфекції;
 • ларинготрахеїти (в хронічній і гострій формі).

Період лікування: весь курс займає від трьох до десяти маніпуляцій і залежить від ступеня захворювання.

Особливості процедури вливання лікарських засобів в гортань

Ліки вливає в гортань тільки досвідчений лікар-отоларинголог. Пацієнта, якому призначено процедури, просять відкрити рот і з висунутим язиком відтворити звук “і”. В ході маніпуляцій лікарем використовується спеціальний гортанний шприц і гортанне дзеркало, необхідне для контролю поширення ліки. За допомогою інструментів засіб потрапляє на зв’язки і гортань і починає свою роботу. При цьому сильний блювотний рефлекс може перешкодити доведенню етапу лікування до кінця і досвідчений лікар, щоб усунути проблему, повинен буде зробити аплікаційну анестезію. Чутливість гортані знизиться і можна буде успішно завершити маніпуляції.

У процедури вливання кілька особливостей, серед яких однією з найбільш важливих є її безконтактність. Це означає, що при використанні лікарем спеціального шприца той жодним чином не стикається з поверхнею оброблюваної області. Як правило, процес одужання залежить від діагнозу, а також вимагає від 3 до 10 процедур.

У штаті нашого ЛОР-центру працюють висококваліфіковані фахівці, тому ви можете бути впевнені, що отримаєте якісне, акуратне і безболісне лікування.

Ціни на послуги в Києві:

Послуга Ціна грн.
 Промивання лакун мигдаликів (Інструментально) 450
 Обколювання мигдалин (без вартості препаратів) 1 процедура 600
 Вливання в гортань лікарських препаратів 400
 Введення турунд з лікарською речовиною в слуховий прохід (без вартості препаратів) 200
 Введення лікарських препаратів в носові раковини (без вартості препаратів) 200

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:
+38 (097) 720-87-11

Виберіть найближчий до себе центр

Задати питання лікарю