Ендоскопічне дослідження порожнини носа і навколоносових пазухВ отоларингології ендоскопія носа і придаткових пазух вважається одним із найбільш інформативних і точних методів діагностики. Вона дозволяє виявити запальні процеси, новоутворення, травми та інші патології. У нашому ЛОР-центрі це обстеження проводиться за допомогою сучасного оптичного устаткування і спеціального підсвічування, а всі результати виводяться на екран у форматі відео. Завдяки цьому наші лікарі можуть поставити точний діагноз, призначити ефективне лікування і надалі спостерігати за його динамікою.

Ключова інформація:

 • Процедура ендоскопія дає можливість виявити навіть незначні зміни в структурі тканин, а також дозволяє одночасно з діагностикою провести малоінвазивну операцію.
 • Ендоскопія носоглотки – це достовірний метод дослідження патологій носа. Дозволяє зрозуміти, чому ускладнене дихання, виділяється слиз, йде кров носом. Також цей метод дозволяє розібратися в причинах головного болю, умови назальної ліквореї, виявити новоутворення.
 • У нашому ЛОР-центрі діагностику виконують на передовому устаткуванні. Ми використовуємо жорсткі ендоскопи невеликого діаметру і фіброендоскопією, які дозволяють провести огляд без дискомфорту для пацієнта.

У сучасній отоларингології ендоскопія пазух носа і його порожнини вважається «золотим стандартом» діагностики. Вона дає можливість розглянути всі структури в найдрібніших деталях, а також забезпечувати необхідний контроль під час проведення хірургічних операцій.

Показання до проведення обстеження шляхом відеоендоскопії

Ендоскопічне обстеження порожнини носа і носоглотки, а також гайморових пазух призначається при скаргах на:

 • ускладнене дихання;
 • виділення слизу і гною з носа протягом довгого часу;
 • погіршення або втрату нюху;
 • носові кровотечі;
 • головні болі невідомого походження;
 • назальний ліквор;
 • відчуття стороннього тіла в носі.

Також лікар може призначити процедуру при підозрі на пухлину – наприклад, коли потрібно взяти біопсію або провести операцію з видалення новоутворення.

Огляд цим методом дає високу інформативність в діагностиці:

 • ринітів і синуситів;
 • поліпів;
 • гіпертрофії і атрофії слизової оболонки;
 • аденоїдів;
 • злоякісних пухлин;
 • сторонніх тіл.

Перш ніж призначити пацієнту ендоскопію носа в Києві, лікар нашого центру збирає анамнез, виключає протипоказання. Процедуру доводиться перенести, якщо у пацієнта чутлива слизова оболонка, чутливі судини, неврологічні або психічні патології.

Підготовка до процедури і хід проведення

Перед обстеженням лікар проводить пацієнту туалет носа. Це необхідно для того, щоб видалити з нього всі сторонні виділення, що заважають огляду. Також необхідна анестезія або анемізація слизової оболонки, щоб пацієнт не відчував дискомфорту, а лікар міг краще розглянути всі структури.

Процедура виконується за такою схемою:

 1. Людину кладуть на спину або саджають на крісло.
 2. Голову трохи повертають у напрямку до медика.
 3. Лікар підбирає відповідний розмір воронки і вставляє в ніс ендоскоп, а потім розкриває його. Наприклад, ендоскопія носа дитині проводиться з використанням воронок малого діаметра.
 4. Проводиться дослідження поетапно:
  1. лікар оцінює стан слизової оболонки і характер секрету носового клапану;
  2. досліджує нижній носовий хід, гирла слізно-носового каналу;
  3. дає оцінку раковин носа знизу, характеру секрету, який стікає від навколоносових пазух у носоглотку;
  4. оцінює глоткові гирлі слухових труб;
  5. розглядає середні проходи, стан яких дає важливу інформацію про роботу придаткових пазух носа;
  6. вивчає ніздрю і нюхову щілину.

Ендоскопічне дослідження порожнини носа і навколоносових пазухПід час ендоскопічного дослідження носової порожнини надзвичайно важливо всі дії здійснювати послідовно. Це дозволяє отримати об’єктивні дані, які допоможуть правильно поставити діагноз і підібрати ефективну терапію. А завдяки відеозапису, можна зберігати результати огляду, щоб в подальшому використовувати їх в лікуванні і відстежувати динаміку одужання..

Де зробити ендоскопію носа

Лікарі нашого ЛОР-центру успішно проводять ендоскопічне обстеження носа у дитини і дорослого. Для цього тут використовуються сучасні прилади малого діаметра і передові медичні технології. Це дозволяє отримати цілісну картину стану носової порожнини і пазух, а також провести обстеження без дискомфорту для пацієнта. Отримані результати зберігаються (їх можна записати на флешку) для контролю в майбутньому і проведення лікувальних процедур.

Ендоскопія носа – ціна в Києві в 2022 році

Якщо пацієнт замовляє лікування в рамках комплексних програм, то огляд із застосуванням приладів ендоскопії, контрольна діагностика в процесі лікування і завершальний тест за результатами лікувального курсу входять у вартість програм.

Крім цього, можна пройти обстеження окремо, якщо вас цікавить ендоскопія носа, ціна вказана внизу сторінки. Не відкладайте діагностику в довгий ящик – запишіться на процедуру прямо зараз!

Ціни на послуги в Києві:

Послуга Ціна грн.
 Консультація ЛОР-лікаря 650
 Консультація ЛОР-лікаря (повторна, протягом 10-ти днів) 550
 Консультація отоларинголога на іноземній мові 1100
 Консультація сурдопедагога (первинна) 400
 Консультація фахівця по слуховим рішенням 400
 Консультація фахівця (повторна) 350

Для отримання докладної інформації зв’яжіться з кваліфікованими фахівцями нашої клініки за контактним телефоном:
+38 (097) 720-87-11

Виберіть найближчий до себе центр

Задати питання лікарю