аудіометрія в києвіДля діагностики порушень слуху в ЛОР-практиці використовується аудіометрія. Це дослідження, яке показує рівень чутливості до звуків різних частот і визначає ступінь гостроти слуху. За допомогою цього методу можна виявити приглухуватість та встановити її ступінь. За підсумками обстеження складається аудіограма, яка в подальшому використовується при реабілітації слуху. Цю діагностику слуху призначають пацієнтам при підозрі на приглухуватість – вроджену чи набуту. Існує кілька видів аудіометрії, відповідний метод проведення обирає лікар.

Пройти аудіометрію в Києві можна в нашому ЛОР-центрі. Ми використовуємо сучасне обладнання, яке дає максимально точні результати. На підставі обстеження наші фахівці дадуть докладні рекомендації.

Коли варто пройти цю діагностику?

У дорослих людей основні показання до цього дослідження – підозра на погіршення слуху, недавно перенесені інфекційні хвороби, черепно-мозкові травми, інсульти. Також варто розуміти, що у деяких людей слух може падати роками і плавно, тому вони навіть не помічають цього. Лікарі рекомендують зробити аудіометрію, якщо:

 • мова оточуючих людей здається нечіткою;
 • доводиться постійно перепитувати;
 • часто чуєте шум у вухах;
 • стало складно брати участь у групових бесідах;
 • важко дивитися фільми і передачі, доводиться сильно напружуватися і робити гучність вище;
 • близькі люди скаржаться на ваш поганий слух.

Аудіометрія дитині – обов’язкова частина регулярного профілактичного обстеження. Діти можуть втрачати слух після інфекційних хвороб, травм та інших ситуацій. Також деякі немовлята народжуються вже із приглухуватістю. Через це вони не можуть повноцінно розвиватися і вчитися говорити нарівні з однолітками. Тому аудіометрія новонароджених повинна бути незмінною частиною скринінгу, її можна робити з 3-го дня життя.

Види аудіометрії

Аудіометрія для дорослих може виконуватися такими методами:

 • Мовна – найпростіший метод дослідження слуху, проводиться в ході консультації. Дозволяє оцінити, як пацієнт сприймає шепіт і тиху мову на різній дистанції.
 • Тональна – пацієнту подають через навушники звуки заданої гучності і частоти, а він натискає кнопку, коли чує їх. Цей метод дозволяє виявити приглухуватість та її ступінь тяжкості.
 • Імпедансна – на середнє вухо впливають перепадами тиску і вимірюють відгук. Це дає можливість діагностувати кондуктивну приглухуватість.

Дитяча аудіометрія дещо відрізняється від дорослої. Маленькі діти не завжди можуть об’єктивно брати участь у дослідженні, тому тональну аудіометрію їм можна проводити починаючи з 12 років. Для малюків застосовуються такі методи:

 • Отоакустична емісія – не вимагає відгуку випробуваного, підходить для новонароджених, дозволяє виявити сенсоневральну приглухуватість.
 • КСВП і ASSR – тест із застосуванням викликаних слухових потенціалів, може проводитися немовлятам і в стані сну.
 • Ігрова – лікар оцінює гостроту слуху дитини в ігровій формі. Це дослідження підходить для дітей старше 3-4 років.

Залежно від того, яким методом проводиться аудіометрія, ціна може відрізнятися. Уточніть її у лікаря, який призначив вам діагностику.

Як проходить дослідженняаудіометрія

Тональна аудіометрія слуху проводиться за такою схемою:

 1. Пацієнта розміщують в звуконепроникній кімнаті.
 2. Через навушники йому транслюють сигнали різної інтенсивності і частоти.
 3. Якщо він чує, то тисне спеціальну кнопку.
 4. Прилад фіксує відгук і складає графік аудіограми.

Більш детальну інформацію про те, як проходять інші види аудіометрії, звертайтесь до свого лікаря.

Де пройти обстеження?

Вирішили перевірити слух? Зробити це можна в нашому ЛОР-центрі. Нашим пацієнтам доступна точа інформативна аудіометрія в Києві, вартість якої повністю себе виправдовує. Ви отримаєте детальний графік свого слуху, за яким наші фахівці порекомендують заходи корекції. Зв’яжіться з нами, щоб записатися на аудіометрію на зручний час.

Ціна аудіометрії в Києві:

 

Послуга Ціна грн.
 Аудіометрія тональна порогова (обстеження+заключення) в Києві 450
 Аудіометрія мовленнєва 300
 Аудіологічне обстеження (консультація+об’єктивна аудіометрія) 700
 Діагностика методом отоакустичної емісії 750
 Експрес-діагностика слуху (без видачі результатів на руки пацієнту) 200
Імпедансометрія 500

Для отримання докладної інформації зв’яжіться з кваліфікованими фахівцями нашої клініки за контактним телефоном:
+38 (097) 720-87-11

Виберіть найближчий до себе центр

Задати питання лікарю