Діагностика
Лікування
Хярургія
Пройдіть комплексну перевірку слуху
Пройдіть повне дослідження слуху
Лікарі, які надають дану послугу
Лікар-отоларинголог, лікар-сурдолог 1-ої категорії, провідний спеціаліст клініки
Ключова інформація:
Переваги інноваційної методики:
Гайморит (верхньощелепної синусит, Highmoritis) – цей діагноз викликає шок і паніку, особливо, якщо він ставиться дитині. Адже всім відомо, що дане захворювання здатне викликати серйозні ускладнення. Але все-таки завчасно переживати не варто, так як при своєчасному виявленні і правильному комплексному лікуванні він досить швидко виліковується.
Як правило, у дітей найчастіше діагностують гострий тип, а ось хронічний часто розвивається тільки коли патологічні виділення не мають природного виходу з гайморових пазух. Гострою формою частіше хворіють діти дошкільного і шкільного віку, що пов’язано з ще не окріпнувшим імунітетом. Пік захворюваності найчастіше реєструється в холодну пору року, так як саме для цього періоду характерний сезонний гіповітаміноз.
Верхньощелепний синусит являє собою запальне захворювання слизових покривів в пазухах, розташованих в зоні носа, лоба, щік і очей. Ці верхньощелепні порожнини названі гайморовими в честь ЛОР-лікаря, який їх вперше описав в своїх працях. Вони мають вузькі (1-3 мм в діаметрі) отвори, за допомогою яких з’єднуються з носом. Запальний процес викликає набряк, який закриває ці соустя. Якщо не було вжито своєчасних заходів, то ці канали повністю перекриваються, і синус блокується.
У перекриту порожнину відразу ж прямує величезна кількість лейкоцитів, завдання яких полягає в усуненні запалення і джерела інфекції. Цей період діагностується як катаральний гайморит і якщо в цей час почати правильне лікування, то високі шанси того, що воно не перейде в гнійну форму.
Однак, в окремих випадках кількість патогенних бактерій виявляється настільки великою, що організм змушений виробляти велику кількість лейкоцитів, і тоді ставиться діагноз «Лейкоцитоз». В аналізах буде відзначено збільшена швидкість осідання еритроцитів і значно підвищений рівень лейкоцитів, що разом характеризується, як запалена кров. Але навіть такі кардинальні зусилля організму не завжди дозволяють впоратися з інфекцією, а лейкоцити вмирають у величезних кількостях і утворюють гній. Такий стан вже діагностується, як гнійний гайморит, що вимагає негайної терапії. Застій слизистоогнійних мас в синусах досить скоро починає «бродити», що призводить до серйозних ускладнень. В цьому випадку зволікати зі зверненням до лікарів ні в якому разі не можна!
Варто зазначити, що у малюків до 1-3 років хвороба не розвивається, через те, що гайморові пазухи ще не до кінця сформовані, і для скупчення слизу там просто немає місця. Для цього віку більше характерні риніти.
Головними причинами виникнення і розвитку highmoritis є бактеріальна, вірусна або грибкова інфекція. Поразка вірусом викликає гостру стадію, тривалість якої становить до одного місяця. Хронічна стадія виникає через грибкові або бактеріальні ураження, і вона може протікати місяцями. Після потрапляння патогенної флори в ніс, вони набухають і перешкоджають нормальному проходженню слизу. Це призводить до умов, сприятливих для швидкого росту бактерій і грибків. Тому якщо не почати повноцінну терапію в гострій фазі, то вона досить швидко стане хронічною.
Highmoritis у дітей може з’явитися внаслідок порушень в роботі імунної системи, а також у вигляді ускладнення після грипу або ГРВІ. Він нерідко діагностується при запаленні мигдалин, наявності поліпів і аденоїдів, викривленні перегородки носа.
З причин виникнення захворювання ділиться на:
Розвиток верхнещелепного синуситу практично нічим не відрізняється від інших синуситів, так як його основним вражаючим фактором є патогенні мікроорганізми, що викликають набряк. Далі відбувається закупорка порожнин, порушення функціонування рецепторів слизових оболонок. В результаті анаеробні бактерії активно розмножуються і виробляють гній.
Highmoritus – це досить серйозний діагноз, який вимагає негайного коректно складеного лікування. Запідозрити захворювання можна за такими симптомами::
Также как и все заболевания, вызванные воспалительными процессами, гайморит может протекать как в острой, так и хронической форме. К симптомам острого воспаления гайморовых пазух можно отнести:
Якщо ви виявили у себе або у дитини кілька подібних симптомів, або лікування застуди затягнулося більше ніж на тиждень, то необхідно негайно зверніться до фахівців. Так як не вчасно проведене лікування гаймориту може стати причиною придбання хронічної форми гаймориту. А це:
Про наявність хронічної форми також повідомить «лаючий» кашель, що виникає під час відпочинку вночі, його провокує відтікання гною та слизу задньою стінкою носа.
Повинні пам’ятати, що головною ознакою появи інфекції в носі є стрибок температури тіла на п’ятий день від початку недуги. Це прямий сигнал про те, що в порожнинах вже накопичилися гнійні маси і стрімко розвивається інфекція бактеріального характеру. Запідозрити гайморит можна по гнійним виділенням з носа і тривалості недуги понад п’ять днів без видимого полегшення.
Поставити остаточний діагноз може тільки фахівець в лікарні, після виявлення візуальних симптомів, здачі аналізу крові і додаткових обстежень. Одним з кращих діагностичних методів є рентгенографія навколоносових синусів. На зробленому знімку темні плями в зоні гайморових пазух означатимуть розвиток захворювання. До додаткової, але мало популярною методикою відноситься пункція верхньощелепної пазухи. Така процедура призначається дуже рідко через високого ризику появи ускладнень у вигляді абсцесу, закупорки судин, емфіземи очниці. Якщо лікар запідозрив одонтогенний гайморит, то для підтвердження діагнозу призначається томографія навколоносових порожнин.
Найчастіше у дітей діагностується гострий катаральний риносинусит, який є початковою стадією гаймориту. Основне завдання, яке стоїть перед лікарем і пацієнтом – усунути набряк, полегшити висновок слизу, ліквідувати запальне вогнище.
У сучасній практиці для терапії використовуються такі методики:
Практика показала, що прискоренню одужання сприяє використання лампи солюкс, ультрафіолетовий вплив, струми УВЧ, інгаляції, промивання по Проетцу, голковколювання.
Середньостатистичний план лікування у дітей включає в себе такі етапи:
Звичайно ж, для кожного пацієнта розробляється індивідуальний план, що враховує особливості перебігу захворювання. Тривалість безпосередньо залежить від ступеня занедбаності хвороби, кількості гнійних мас, стану імунітету.
Що ж стосується хронічної стадії, то для неї характерно першіння в горлі, болючість ковтання, періодично з’являється нежить, кашель, що не піддається усуненню. Кашльовий рефлекс виникає через стікання слизу по задній частині глотки. Лікування хронічної стадії аналогічно з терапією при гострому перебігу захворювання. Його тривалість – до трьох тижнів, але дуже важливо повністю пройти курс, так як недолікований хронічний гайморит може привести до таких небезпечних патологій, як гнійний менінгіт і навіть абсцес мозку.
Не варто забувати, що найкраще вирішення проблеми – це профілактика! В даному випадку вона полягає в коректному і повному усуненні простудних та інфекційних захворювань, оперативному усуненні факторів, зміцненні імунітету.
Але, якщо у дитини все-таки діагностували верхньощелепної синусит, то панікувати не варто, адже терапія дозволить досить швидко позбутися від проблеми. Для ліквідації запального вогнища можна використовувати препарати, що знищують патогенну мікрофлору, інгаляції і промивання, спрямовані на очищення пазух. Досить часто рекомендують робити прокол, але потрібно пам’ятати, що дана методика має ряд побічних ефектів і не завжди надає потрібну дію.
Наш ЛОР-центр пропонує інноваційну розробку, яка вважається одним з найефективніших методів – лазерну терапію. Як показала практика, вже після першого сеансу пацієнт відзначає полегшення дихання, поліпшення загального стану. Немаловажним є той факт, що використання лазера не має протипоказань і побічних ефектів!
Серед основних переваг методики варто відзначити:
Лазерний вплив – це висока ефективність, а також швидке одужання при будь-якому типі верхнещелепного синуситу. Методика використовується в якості профілактики при рецидивуючих синуситах. Курс лазерної терапії дозволяє ущільнити слизову, збільшити просвіт між синусами і носом, усунути набряклість.
У нашій клініці використовується інноваційне лазерне обладнання, завдяки чому курс лікування скорочується як мінімум на третину. Лазерне випромінювання – це прекрасна можливість для відновлення природних захисних функцій організму, поліпшення кровообігу. Воно надає ефективну протизапальну дію, сприяє виходу слизу з порожнин, відновлює слизові.
Лазерне лікування гаймориту у Києві в нашій клініці – це ефективна процедура, доступна кожному!
Послуга | Ціна грн. |
---|---|
Введення лікарських препаратів в носові раковини (без вартості препаратів) | 150 |
Промивання пазухи носа по Проетцу (“кукушка”) | 380 |
Призначення індивідуального курсу лікування на тривалий період | 300 |
Туалет порожнини носа (одна сторона) | 300 |
Відео-ендоскопічний огляд носа | 300 |
Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:
+38 (097) 720-87-11
Виберіть найближчий до себе центр
Голосіївский район
м. Київ, вул. Саксаганського, 90, ст. метро Університет, Льва Толстого
Пн-Пт — 09:00 до 19:00
Сб-Нд — 09:00 до 16:00
Шевченківський район
м. Київ, вул. Нівського, 2_Л, 1-й поверх
(Праворуч від супермаркету «Сільпо»)
Пн-Пт — 09:00 до 19:00
Сб-Нд — 09:00 до 16:00
Дніпровський район
м. Київ, вул. А. Малишка, 2,
1-й поверх
Пн-Пт — 09:00 до 19:00
Сб-Нд — 09:00 до 16:00
Оболонський район
м. Київ, вул. Йорданська 17А, Навпроти дитячої поліклініки
Пн-Пт — 09:00 до 19:00
Сб-Нд — 09:00 до 16:00
Задати питання лікарю
Знайдіть клініку поблизу вас
Знайдіть нас
Зателефонуйте нам!
+38 097 720 87 11
Не соромтеся писати нам!
Відправити лист
Голосіївский район
Шевченківський район
Оболонський район
Дніпровський район
© 2022 Всі права захищені. При копіюванні матеріалів з сайту, зворотнє посилання обов’язкове.
Записатися на прийом
Записатися на прийом
до Оганян Х. А.
Записатися на прийом
до Підтоптної Н. Ю.
Записатися на прийом
до Палфьорової А. В.
Записатися на прийом
до Омельченко К. В.
Записатися на прийом
до Мазанович А. В.
Записатися на прийом
до Мазанович А. В.
Записатися на прийом
до Безпалої О. В.
Записатися на прийом
до Передерій О. В.
Записатися на прийом
до Усик А. В.
Записаться на прием
к Усик А. В.
Записаться на прием
к Передерий О. В.
Записаться на прием
к Беспалой О. В.
Записаться на прием
к Мазанович А. В.
Записаться на прием
к Пидтоптаной Н. Ю.
Записаться на прием
к Палферовой А. В.
Записаться на прием
к Омельченко К. В.
Записаться на прием
к Оганян К. А.
Записаться на прием
Записаться на прием
Записатися на прийом
Записаться на прием
Записатися на прийом