Негативное влияние шума

В даний час близько 12 мільйонів жителів України відчувають проблеми, пов’язані з втратою слуху.

В основі цього лежить широкий спектр причин, однією з яких є надмірно гомінка міська атмосфера. Шум супроводжує нас на кожному кроці: в транспорті, на відкритому повітрі, на нічних дискотеках, а також у власній квартирі. І, природно, те, що своєму здоров’ю багато хто з нас приділяють не так багато уваги, також не робить людину більш здоровою.

Що робити для того, щоб не втратити слух в подібних умовах? І який рівень шуму є припустимим для вух людини?

Людське вухо здатне витримувати звукові навантаження в межах 120-150 децибелів. Перевищення цих величин призводить до різного рівня ускладнень, в тому числі й до найнесприятливіших – розриву барабанної перетинки та вікон. Так, літак, що злітає поблизу, здійснює вплив силою в 120 дБ. А в тій же Москві цей рівень коливається в межах 70-80 дБ. При цьому, монотонний характер шуму не так значно впливає на слухову здатність і це проявляється лише в певні періоди. Кожна людина по-різному сприймає звуки навколо. Хтось здатний витримувати шум протягом багатьох годин, а інший в таких умовах витерпить не більше 60 хвилин. Головним чинником тут виступають природні здібності людини.

Споживачам пропонуються різні форми навушників (великі, краплі тощо). Які з них доцільно використовувати?

Сьогодні є як протишумова система захисту, так і система, яка пропонує використання навушників з метою підвищення якості звуку, що надходить. У першому випадку, природно, слід брати антифони, що являють собою об’ємні навушники. Прості беруші не допомагають ефективно блокувати шум. Антифони призначені для захисту слуху шляхом роботи з великими відбійниками. Якщо ж навушники використовуються для прослуховування музики, то найбільшу небезпеку становлять саме масивні аналоги (в цьому плані ті ж краплі кращі та безпечніші).

Значну роль має місце, у якому передбачається їх використовувати. Так, під час поїздки в метро масивні дорогі навушники часто використовують для того, щоб заглушити гуркіт поїздів. Надто гучна музика може викликати неприємні відчуття, а надалі й слухові проблеми. Тут все залежить від того, скільки часу людина слухає музику в такому режимі. Якщо протягом, приміром, 20 хвилин, то це не має особливого значення.

Що можна порадити любителям «потусуватися» в нічних клубах і всім тим, хто страждає від надмірно галасливої міської атмосфери

Тут немає нічого складного. Просто потрібно дбайливо ставитися до свого слуху. Це особливо актуально для тих, хто любить ходити на концерти. У кожного свій рівень слухового комфорту, у зв’язку із чим відчуття – це не те, на що можна покладатися. Хтось чудово себе відчуває, перебуваючи безпосередньо біля колонки (наслідки можуть проявлятися пізніше). Інший же змушений розташовуватися трохи далі від джерела звуку. Не можна ігнорувати проблеми, що виникають внаслідок перенесеного підвищеного звукового навантаження. У разі, коли вони не зникають через невеликий час, слід сходити на огляд до лікаря, і виходячи з результатів робити відповідні кроки. При цьому, з віком майже у всіх проявляються проблеми зі слухом внаслідок шумових навантажень. У молодому віці вони ще не так очевидні.

На якість слуху впливає не лише неуважність людини до свого здоров’я, але й наближення похилого віку. Що в даному випадку вписується в норму, і що є проблематичним?

Ні для кого не секрет, що з віком слухова здатність у всіх людей знижується. Давно встановлені певні критерії, що характеризують рівень втрати слуху у відповідності з прийнятою нормою. Для визначення того, наскільки у людини знизився слух, необхідно провести її обстеження. Якщо бабуся не так гостро реагує на навколишнє, ще не можна говорити про те, що вона стала втрачати слух. Цілком можливо, що приглухуватість утворюється в межах вікових показників. Так, слухові зміни у всіх індивідуальні, але при цьому є деякі середні норми слуху для кожного віку. Всі рано чи пізно починають гірше чути. Головним питанням тут є те, як швидко і в якій мірі відбувається втрата слуху. На це питання може відповісти лише дослідження слуху, проведене фахівцями з використанням відповідної апаратури.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *