МРТ придаточных пазух носа

Пазухи носа не часто обстежуються з допомогою магнітно-резонансної томографії. Біля них розташовуються порожні зони, які густо вистелені епітелієм миготливого типу (це спеціальна слизова структура, яка має бактерицидну дію). Ці зони з’єднані з носом проходами, і в нормі заповнені повітрям. Провідні фахівці донині сперечаються про призначення цих порожнин. Окремі гіпотези частково пояснюють особливості функціонування, але до кінця розібратися в цій області поки у науковців не вийшло.

Верхньощелепні або гайморові, лобні пазухи, порожнина (клиноподібна) і окремі ґратчасті елементи разом являють собою складний механізм. Повністю взаємодію цього простору з роботою системи дихання і головного мозку не вивчено. Але розвиток патологій в одній або декількох порожнинах призводить до дискомфорту і загального порушення фізичного стану.

Діагностика порожнин носа

МРТ придаткових пазух носа належить скоріш до додаткових методик діагностики. Основними діагностичними методами при даних захворюваннях є рентген і КТ. Місце локалізації істотно впливає на популярність способів обстеження. Більш ефективним для такого виду дослідження є візуалізація розвитку патологій у черепі.

Що ж стосується запальних процесів незрозумілого походження і розвитку новоутворень, то їх простіше виявити при МРТ області носа. Високу ефективність має МРТ навколоносових пазух і носоглотки при обстеженні гирла проток. МРТ використовується також:

  • для виявлення алергічних реакцій на подразники та препарати;
  • для попередньої діагностики кіст або новоутворень;
  • при аномальному чи патологічному розвитку назальних порожнин.

Крім того, вагомим свідченням призначення процедури є нез’ясовані болі в зоні голови, сконцентровані в пазухах (лобовій, фронтальній та навколоносовій). Ще одним симптомом, при якому рекомендовано проведення обстеження, є дискомфорт під час ковтання їжі та поява шуму в органах слуху.

Діагностика носових пазух у дітей

Окремою категорією МРТ є дослідження дітей. З огляду на безпеку і безболісність процедури діагностики, вона може бути показана дітям з народження. Варто знати, що томограф не чинить негативного впливу на людський організм, а магнітне випромінювання абсолютно безпечне. Магнітне поле апарату взаємодіє з організмом на рівні атомарних зв’язків, тому при відключенні томографа всі органи й системи будуть працювати у звичайному режимі, без найменших залишкових явищ після процедури.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *