Ангіна лакунарна у дітей і дорослих

Болить горло, і погіршилося самопочуття? Це може говорити про лакунарну ангіну. Дізнайтеся, як виявляється це захворювання, чим воно небезпечне, і чим вам може допомогти наш ЛОР-центр!

Лакунарна ангіна – це гостре інфекційне захворювання бактеріальної природи, яке протікає з нагноєнням лакун піднебінних мигдаликів. Запалення відразу розвивається в лакунах, а потім переходить на поверхню мигдаликів і задню стінку глотки. При цьому симптоматика яскраво виражена, у пацієнта сильно болить горло, різко погіршується загальний стан.

Якщо вас турбує лакунарна ангіна, то вам допоможуть в нашому ЛОР-центрі. Тут працюють досвідчені лікарі, які використовують сучасні медичні протоколи лікування і принципи доказової медицини. Для кожного пацієнта ми підбираємо індивідуальний підхід.

Причини захворювання

Гнійне запалення в лакунах провокує інфекція – в більшості випадків це стафілококи, стрептококи, аденовіруси і гемофільна паличка. Зараження відбувається в основному повітряно-крапельним шляхом, іноді – контактно-побутовим. Головні провокуючі фактори: переохолодження і ослаблений імунітет.

Симптоми лакунарної ангіни

Клінічна картина захворювання характеризується:

  • різким підйомом температури;
  • симптомами загальної інтоксикації – ломота в тілі, ознобом, слабкістю;
  • вираженим больовим синдромом – на 2-3 день зазвичай виникають сильні болі в горлі, які посилюються при ковтанні;
  • гугнявим голосом;
  • збільшенням шийних лімфовузлів;
  • неприємним запахом із рота.

Також ознаки захворювання можна помітити візуально. Зазвичай мигдалики при цьому сильно червоніють і набрякають, на них з’являються біло-жовті бляшки, які поступово зливаються між собою. Якщо вас цікавить, як виглядає лакунарна ангіна, фото допоможуть скласти уявлення.

Наші пацієнти часто запитують, чи може протікати лакунарна ангіна без температури? Таке буває вкрай рідко. У будь-якому випадку, якщо ви помітили хоч один із описаних симптомів – варто звернутися до лікаря.

Лакунарна ангіна у дітей

Діти переносять цю хворобу набагато важче дорослих. У них яскравіше виражена інтоксикація, сильна лихоманка, іноді доходить навіть до втрати свідомості. Також лакунарна ангіна у дітей може протікати з порушеннями травлення – нудотою, блювотою, діареєю.

Можливі наслідки

Ангіна лакунарна супроводжується гнійним запальним процесом, який може перейти на сусідні тканини і викликати небезпечні ускладнення:

  • паратонзилярний і заглотковий абсцес;
  • лімфаденіт;
  • гнійні запалення середнього вуха або носових пазух;
  • ураження віддалених органів – серця, легенів, нирок і т д (відбувається, коли інфекція переноситься з потоком крові).

Діагностика і лікування

Діагноз зазвичай ставлять на основі фарингоскопії і мазка із зіву. Якщо у пацієнта виявлена ​​лакунарна ангіна, лікування включає:

  • прийом протизапальних і знеболюючих препаратів – допомагають зняти симптоми;
  • курс антибіотиків – дозволяє усунути збудника інфекції;
  • полоскання горла антисептичними розчинами – очищають мигдалики від патологічного секрету;
  • промивання лакун піднебінних мигдаликів – дозволяє прибрати гній і зняти запалення;
  • кріотерапія – за допомогою струменя рідкого азоту ефективно прибирають запальний осередок разом із гнійним вмістом, а також стимулюють регенерацію тканин.

Лікарі нашого ЛОР-центру застосовують в лікуванні комплексний підхід. Це дозволяє успішно перемогти тонзиліт і уникнути ризику рецидивів.

Профілактика

Щоб уникнути захворювання, рекомендується обмежити контакт із зараженими людьми, частіше провітрювати житло, уникати переохолоджень і зміцнювати імунітет.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:

+38 (097) 720-87-11

Записатися на прийом до лікаря:

    Ксения Витальевна Омельченко

    Спеціалізація: Отоларинголог, Сурдолог, Аудіолог Ксенія Віталіївна консультує пацієнтів, оглядає ЛОР-органів, підбирає прилади для корекції слуху з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта. Лікує патології зовнішнього і середнього вуха, а також носа і гортані. Адреса прийому: м. Київ, вул. Саксаганського, 90

    View Comments

    • а от як саме зрозуміти яка саме в дитини 3ох років ангіна якщо вона кашляє і має насмарк?

      • Доброго дня! По перше, треба зрозуміти, чи взагалі це ангіна, чи інша патологія. Звернуіться до ЛОР-лікаря, спеціаліст поставить діагноз. Запршуємо в наші центри для консультації та обстеження.