Під час плавання у вухо потрапила вода, і тепер воно болить? Не варто ігнорувати цей симптом! Дізнайтеся, про що він говорить, і до яких наслідків призводить. Допоможемо зняти біль і запалення у вусі після басейну.
Під час плавання у вухо потрапила вода, і тепер воно болить? Не варто ігнорувати цей симптом! Дізнайтеся, про що він говорить, і до яких наслідків призводить. Допоможемо зняти біль і запалення у вусі після басейну.
Якщо у вас після басейну болить вухо – це тривожний сигнал. Швидше за все, у вухо потрапила вода і спровокувала запальний процес. Найбільше до цього схильні діти – оскільки їх слухові канали тонкі та вразливі перед інфекціями. У дорослих ця проблема теж виникає. Давайте розберемося, з чим пов’язаний цей симптом, як вчасно розпізнати що вода потрапила у вухо, і що з цим робити!
Найпоширенішою причиною болю після басейну є вода у вусі, яка потрапляє туди, коли людина плаває або пірнає.
Деякі стилі плавання сприяють потраплянню води в слухові канали. Найчастіше це відбувається, коли людина пливе на спині, брасом або батерфляєм – у цих випадках голова періодично занурюється у воду. При цьому дуже важливо видалити рідину з вух одразу після купання. Якщо цього не зробити – може розвинутися запальний процес.
Плавці, які пірнають, глибоко занурюються у воду, яка повністю заповнює їх слухові канали та чинить тиск на барабанну перетинку. Це підвищує ризик розвитку запальних процесів, що супроводжуються болем у вухах.
Якщо вам потрапила вода у вухо, вона розмиває природний секрет, сірку, і призводить до її набухання. Це створює сприятливі умови, при яких будь-яка інфекція активно розвивається і провокує запальні процеси. При цьому людину турбує біль, закладеність і сильний свербіж у вусі. Всі ці симптоми говорять про таке захворювання, як отит. Він може бути зовнішнім, який також називається «вухо плавця», або середнім – коли людина після плавання замерзає, і інфекція з носа або горла переходить у середнє вухо.
Цим терміном називають запальний процес у зовнішньому вусі, який зачіпає слуховий канал. Спочатку він проявляється почервонінням і свербінням, потім у людини болить вухо після басейну. Якщо запалення не зупинити, воно переходить на середнє вухо та інші структури.
Даємо докладну інструкцію, що робити, якщо у вухо потрапила вода:
Якщо прибрати воду не вийшло, потрібно звернутися до ЛОР-лікаря. Він точно знає, що робити в таких випадках.
Важливо: не намагайтеся осушити слухові канали ватяними паличками або сірниками з намотаною ваткою. Так ви зробите тільки гірше – проштовхнете набряклу сірку з водою всередину, пошкодите шкіру слухових каналів, занесете інфекцію.
Якщо вода потрапила у вухо дитині, її потрібно витягнути якомога швидше. Діти більше схильні до вушних запальних процесів, оскільки їх слухові канали тонкі та ще формуються. Іноді потрібна допомога фахівця, щоб витягти звідти рідину.
Щоб вода не могла потрапити в слухові проходи, потрібно заблокувати їй доступ. Для цього використовуються спеціальні беруші.
Плавальні беруші не пропускають воду, але дозволяють людині чути команди тренера й інші важливі звуки. Найкраще використовувати індивідуальні беруші, зроблені по зліпкам вух. Вони майже не відчуваються у вусі і не пропускають воду. Запишіться на прийом, щоб зняти зліпки і замовити беруші в нашому центрі. Це займе всього 15 хвилин – і далі ви зможете насолоджуватися комфортним плаванням у берушах.
Якщо через воду у вас розвинулося запалення у вусі, його потрібно вилікувати якомога швидше. Для цього ЛОР-лікар призначає спеціальні препарати загальної та місцевої дії, які прибирають патогенну мікрофлору та знімають набряк. Якщо вчасно не почати лікування, наслідки будуть серйозними. При розвитку запального процесу уражається середнє, внутрішнє вухо та інші важливі структури. Це може призвести до втрати слуху, невриту лицьового нерва, запалення скроневої кістки й інших ускладнень.
Турбує «вухо плавця»? Як лікувати – знають ЛОР-лікарі нашого центру. Запишіться на прийом і отримаєте індивідуальну схему терапії.
Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:
+380500358717
View Comments
дитина постійно плаває і займається цим професійно і потрібна допомога спеціалістів бо переживаю за дитину через те що останнім часом болить праве вухо після басейну(
Доброго дня ! Дуже раджу виготовити для захисту вух індивідуальні беруші! Це врятує вашу дитину від проблем з вухами. Беруші виготовляються з якісного німельцого силікону. Звертайтесь за допомогою в наші медичні центри Бететртон!