Бронхіальна астма – це хронічне запальне захворювання нижніх дихальних шляхів, що характеризується спазмами бронхів, підвищеним виділенням слизу та обмеженою прохідністю повітря. Цей патологічний стан може викликати напади задишки та кашлю.
Бронхіальна астма – це хронічне запальне захворювання нижніх дихальних шляхів, що характеризується спазмами бронхів, підвищеним виділенням слизу та обмеженою прохідністю повітря. Цей патологічний стан може викликати напади задишки та кашлю.
Бронхіальна астма (БА) підвищує ризик розвитку бронхіту, пневмонії, емфіземи легенів та інших ускладнень. Тому для людей з цим діагнозом важливе постійне спостереження у лікаря та періодичне лікування.
Це неінфекційне захворювання може розвиватися на тлі:
Захворювання проявляється гострими нападами, під час яких людину турбують:
Бронхіальна астма є хронічним захворюванням та проявляється епізодично. Напади спочатку виникають рідко, 1 раз на місяць, але поступово можуть частішати й ставати довшими. Також це супроводжується набряком слизової оболонки бронхів, підвищеним виділенням слизу та звуженням дихальних шляхів. Якщо не коригувати цей патологічний стан, у довготривалій перспективі він провокує хронічні запальні процеси бронхів та легень, порушення роботи ендокринної та серцево-судинної системи та інші ускладнення.
Найефективнішим рішенням при спазмах нижніх дихальних шляхів є використання міні-інгалятора. Він містить бронхолітик, що допомагає швидко зняти напад. Тому людям з цим діагнозом треба постійно мати при собі цей засіб. У разі початку спазмів слід:
Виявити захворювання можна за клінічною картиною, також лікар прослуховує нижні дихальні шляхи, призначає спірометрію, рентген грудної клітини, лабораторні дослідження – зокрема, аналіз мокротиння. Якщо в пацієнта підтвердилася бронхіальна астма, лікування включає прийом бронхолітиків, протизапальних препаратів, інгаляції, масаж грудної клітини. При алергічній природі захворювання рекомендується уникати збудників.
Також для пацієнтів з діагнозом бронхіальна астма протокол включає:
Важливо пам’ятати, що кожен випадок захворювання індивідуальний, тому в лікуванні варто дотримуватись персоналізованого підходу. Від пацієнта вимагається отримувати регулярний медичний контроль та дотримуватися рекомендацій лікаря.
Знизити ризик розвитку захворювання допоможуть:
Та найголовніше – це вчасно лікувати запальні захворювання дихальних шляхів. Адже доволі часто причинами бронхіальної астми стають запущені тонзиліти, фарингіти, ларингіти тощо. У нашому ЛОР-центрі для дітей та дорослих можна отримати кваліфіковану допомогу при хворобах горла, носа та вуха. Це дозволить суттєво знизити ризики розвитку бронхіальної астми та інших складних патологій.
Детальну інформацію можна отримати у кол-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих та дітей за телефоном:
+38 (097) 720-87-11