Гемангіома в горлі та гортані

Помітили в горлі невеликий червонуватий вузлик, що викликає дискомфорт? Це може бути гемангіома гортані або глотки. Розповідаємо, що таке гемангіома, чим вона небезпечна, та як її лікувати!

 

Гемангіома – це доброякісне новоутворення, сформоване із розширених кровоносних судин. Пухлина, що формується з лімфатичних структур, називається лімфангіомою. Ці утворення можуть уражати глотку та гортань, а також утворюватися на будь-яких інших ділянках тіла. Вони можуть роками залишатися малесенькими і не проявляти симптомів, а потім за певних умов починають активно зростати та доставляти дискомфорт. Давайте розберемося, чому виникають ці новоутворення і що з ними робити.

Види та причини появи гемангіоми

Класифікація цих пухлин проводиться на кшталт судин, у тому числі вони сформовані. Гемангіома може бути:

  • капілярної – утворена з розширених капілярів, виглядає як пляма червоного або багряно-синього кольору;
  • кавернозний – формується з печеристих тканин, має багато порожнин, вузлувату форму та темно-синюшний колір;
  • гіллястої – складається із заповнених кров’ю судин, розташованих над слизовою оболонкою.

Коли у людини в горлянці розвивається гемангіома, причини зазвичай пов’язані з вродженими судинними аномаліями. Також це може відбуватися на тлі перенесених інфекційних хвороб, травм горла, неправильного харчування, шкідливих звичок. Зверніться за допомогою до лікарів нашого ЛОР-центру – вони допоможуть вам з’ясувати причини захворювання та призначать ефективне лікування.

Основні симптоми

Зазвичай гемангіома крихітних розмірів на початкових стадіях не проявляє себе. Основні симптоми з’являються, коли пухлина починає рости та стискати структури горла.

При діагнозі гемангіоми гортані симптоми наступні:

  • відчуття грудки або стороннього тіла в горлі;
  • утруднене ковтання, що іноді супроводжується болем;
  • охриплість голосу.

Коли новоутворення досягається великим розміром, його можна побачити. Якщо вам цікаво, як виглядає гемангіома гортані, фото допоможуть скласти виставу.

Гемангіома гортані у дитини або новонародженого

Найчастіше зустрічається гемангіома у новонароджених – зазвичай її виявляють вже у перші місяці життя. В цьому випадку рекомендується видалити її якнайшвидше, адже немовлята активно ростуть, і в процес пухлина може сильно збільшитися в розмірах.

Гемангіома горла у дорослих зустрічається рідше, ніж у дітей. У більшості випадків ці пухлини бувають уродженими і перебувають у латентному стані довгі роки, а потім раптом починають збільшуватися та доставляти дискомфорт.

Як вилікувати патологію

При діагнозі гемангіоми гортані лікування зводиться до її видалення. Сьогодні для цього використовуються малотравматичні методи, які дозволяють прибрати пухлину без болю, крові і пошкоджень. Це може бути вирізання радіохвильовим ножем, лазерне висічення або кріотерапія рідким азотом. Але в деяких випадках пацієнту необхідне хірургічне лікування гемангіоми горлянки або глотки за допомогою скальпеля.

Чим менші розміри новоутворення, тим простіше видалити його щадним способом. Запишіться на прийом до нашого ЛОР-лікаря – він проведе діагностику та вибере відповідний метод операції.

До чого може призвести гемангіома горла?

Хоча гемангіома гортані і доброякісна пухлина, вона може спричинити серйозні ускладнення. Завжди є ризик випадково травмувати новоутворення, що розташоване у горлі – наприклад, при проходженні грубої їжі. Це може призвести до кровотечі та попадання крові в дихальні шляхи – людина може просто захлинутися. Тому краще не відкладати лікування та вчасно звернутися за допомогою.

Як уберегти себе від гемангіоми?

Як правило, ця недуга буває вродженою і довгий час себе не проявляє. Але правильна профілактика допомагає не допустити активного зростання пухлини та припинити його на ранніх стадіях. Для цього рекомендується берегти горло від травм, вчасно лікувати інфекції дихальних шляхів, регулярно проходити огляди у лікаря ЛОР.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:

+38 (097) 720-87-11

Записатися на прийом до лікаря:

    Кристина Альбертовна Оганян

    Спеціалізація: ЛОР лікар. Дитячий отоларинголог. Сурдолог Головний лікар мережі Центру Слуху Оганян Х.А. є фахівцем в області дослідження, корекції та терапії сенсоневральної, вікової приглухуватості, а також запальних, грибкових і інфекційних захворювань ЛОР-органів. Лікар проводить прийом як дорослих пацієнтів, так і дітей. Адреса прийому: м. Київ, вул. Невська 2-Л