Кріодеструкція піднебінних мигдаликів у дітей та дорослих

Бажаєте раз і назавжди позбутися хронічного тонзиліту? У цьому допоможе кріодеструкція мигдаликів. Дізнайтеся, що це за процедура, і в чому її переваги!

 

Кріодеструкція це вплив низькотемпературним рідким азотом на тканини, в ході якого відбувається їх руйнування та відторгнення. По суті, це безкровна операція, що дозволяє провести часткове видалення патологічних вогнищ, не зачіпаючи здорових тканин. Процедура застосовується у багатьох сферах медицини, зокрема, у ЛОР-практиці. Популярним методом лікування є кріодеструкція мигдаликів. Її застосовують як альтернативу хірургічній операції.

Переваги та недоліки процедури

Кріодеструкція – це ефективний метод лікування хронічних запальних процесів. Замість повного видалення мигдаликів за допомогою скальпеля по суті проводиться заморожування гланд холодом – причому не повністю, а окремих ділянок. Основні переваги процедури:

  • не вимагає наркозу та складної підготовки;
  • проходить без ушкодження здорових тканин;
  • не викликає крововтрати;
  • дозволяє частково зберегти пацієнту мигдалики;
  • проходить без болю;
  • має лікувальний ефект на збережені тканини – покращує обмінні процеси, лімфодренаж, кровообіг.

Єдиний мінус – кріодеструкція підходить не всім. Тому перш ніж призначити процедуру, наші лікарі проводять ретельну діагностику, з’ясовують показання та протипоказання.

Показання до кріодеструкції мигдаликів

Методику застосовують для лікування хронічного тонзиліту, фарингіту, рецидивуючої гнійної ангіни. Найчастіше кріодеструкція піднебінних мигдаликів потрібна пацієнтам, у яких на фоні частих запальних процесів відбулися структурні зміни у лімфоїдній тканині. Їхні гланди постійно пухкі та набряклі, на них видно почервоніння, яке не проходить, а також можуть з’являтися вузлики. Також кріодеструкція мигдаликів призначається пацієнтам, які страждають від частих простудних захворювань.

Коли не можна робити кріодеструкцію

Кріолікування мигдаликів не проводять при:

  • онкологічні процеси в організмі;
  • цукровий діабет;
  • порушення згортання крові.

Підготовка до процедури

Перш ніж зробити кріодеструкцію, лікар повинен переконатися, що пацієнт не має протипоказань до неї. Для цього він проводить фарингоскопію, щоб оцінити стан мигдалин, а також призначає лабораторні аналізи. Кріодеструкція у Києві в нашому медичному центрі проводиться з дотриманням усіх необхідних протоколів. Ми приступаємо до процедури лише після ретельного обстеження пацієнта.

Як проводиться кріолікування

Кріодеструкція – досить проста процедура, яку можна виконати прямо на прийомі у лікаря. Її алгоритм такий:

  • Пацієнт розташовується на кріслі, відкинувши голову і відкриває рот.
  • Лікар дає йому аплікаційну анестезію.
  • ЛОР вводить у ротову порожнину спеціальний апарат, яким локально впливає на патологічні ділянки – відбувається холодне «припікання» мигдаликів.

Зазвичай сеанс триває близько 2-3 хвилин, іноді його потрібно повторити ще 1-3 рази. Якщо вам потрібна кріодеструкція мигдалин в Києві, запишіться на прийом у наш ЛОР-центр для дітей та дорослих. Лікар огляне вам та підбере персональний курс процедур.

Відновлення після процедури

Відразу після кріодеструкції пацієнт може вирушати у своїх справах. Спочатку може турбувати невелика набряклість у горлі та біль при ковтанні. Також на мигдаликах може з’явитися легкий наліт, який невдовзі минає. У середньому відновлювальний період триває 5-10 днів. У цей час рекомендується берегти горло від переохолодження, дуже холодної або гарячої їжі, гострого, кислого, солоного.

Якщо вас зацікавила кріодеструкція, ціна вказана на нашому сайті також її можна уточнити, зв’язавшись з нами зручним способом.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:

+38 (097) 720-87-11

Записатися на прийом до лікаря:

    Кристина Альбертовна Оганян

    Спеціалізація: ЛОР лікар. Дитячий отоларинголог. Сурдолог Головний лікар мережі Центру Слуху Оганян Х.А. є фахівцем в області дослідження, корекції та терапії сенсоневральної, вікової приглухуватості, а також запальних, грибкових і інфекційних захворювань ЛОР-органів. Лікар проводить прийом як дорослих пацієнтів, так і дітей. Адреса прийому: м. Київ, вул. Невська 2-Л