Лікування вушного дерматиту

Дерматит – це доволі поширене захворювання шкіри, що проявляється у вигляді запального процесу на її поверхні. Патологія може вражати різні частини тіла. Зокрема, одним з її різновидів є вушний дерматит.

 

Дерматит – це доволі поширене захворювання шкіри, що проявляється у вигляді запального процесу на її поверхні. Патологія може вражати різні частини тіла. Зокрема, одним з її різновидів є вушний дерматит. Він з’являється зазвичай на зовнішній частині вуха – мочках, раковині, також може поширюватись на слухові канали та барабанну перетинку. При сильному прогресуванні хвороби запалення може вражати більш глибокі структури.

Причини дерматиту у вухах

Цей патологічний стан зазвичай розвивається як реакція на зовнішній або внутрішній подразник. Факторами ризику можуть бути:

  • вплив алергенів – нерідко запалення шкіри виникає при контакті з агресивними хімічними речовинами (косметикою, побутовою хімією, парфумами тощо);
  • відсутність нормальної гігієни – в людей, які не чистять вуха та не видаляють вушні корки, нерідко трапляється дерматит;
  • механічні пошкодження – зокрема, подряпини внаслідок чищення вушними паличками, сірниками та гострими предметами;
  • інфекційні процеси – грибкові та бактеріальні запалення зовнішнього вуха можуть спричиняти дерматит у слухових каналах;
  • носіння навушників – на їх поверхні можуть бути патогенні бактерії, що спричиняють запалення шкіри.

Як проявляється захворювання

Коли в людини розвивається вушний дерматит, симптоми зазвичай наступні:

  • сухість і лущення шкіри на мочках, раковині, в слухових проходах;
  • почервоніння та висипання на поверхні шкіри вуха;
  • припухлість отвору вушного каналу;
  • свербіж та печіння у вухах;
  • утворення тріщин та корок на поверхні шкіри;
  • виділення зі слухових каналів.

У більшості випадків ознаки патології можна побачити неозброєним оком. Якщо вас цікавить, як виглядає дерматит, фото допоможуть скласти уявлення.

Особливості перебігу в дітей та немовлят

У немовлят однією з поширених проблем є дитяча екзема, викликана підвищеною чутливістю шкіри. Тому вони нерідко страждають на дерматит вушної раковини, слухових каналів, мочки. Діти дошкільного віку, в свою чергу, можуть бути схильні до алергій та подразнень. Зокрема їх шкіра проявляє надмірну чутливість до використання деяких іграшок, косметики або шкірних засобів. Також дитина може запхати у вухо бусини, дрібні фрагменти іграшок та інші предмети, що спричиняють механічні травми та розвиток дерматиту.

Діагностика

Лікар може виявити вушний дерматит на підставі клінічних ознак та медичного огляду. Якщо запалення локализовано у вушних каналах, проводиться отоскопія. Також в пацієнта беруть соскоби шкіри для визначення інфекції та її виду.

Як лікувати патологію

Дуже важливо вчасно розпочати лікування вушного дерматиту, адже без правильної терапії патологія може перейти в обширне інфекційне запалення. Воно розповсюджується на внутрішні структури вуха, спричиняючи отити та інші серйозні проблеми.

Терапія патології починається з усунення причини запалення. Наприклад, це може бути уникнення контактів з алергенами або більш ретельна гігієна. Також лікар може призначити:

  • антибіотики або протигрибкові препарати – для усунення інфекції;
  • кортикостероїдні креми та мазі – для зменшення свербіння та подразнення;
  • промивання антисептичними розчинами – для очищення поверхні шкіри від патологічного вмісту.

Також під час лікування важливо скоригувати харчування. З раціону виключають солодощі, жирні блюда, гострі та солоні продукти, харчові добавки.

Якщо у вас або вашої дитини вушний дерматит, лікування можна отримати в нашому ЛОР-центрі для дітей та дорослих. Тут працюють кваліфіковані отоларингологи, які дотримуються індивідуального підходу при спілкуванні з пацієнтом. Вони проведуть обстеження за допомогою сучасного обладнання, за результатами якого встановлять точний діагноз та підберуть ефективну схему терапії.

Профілактика

Щоб знизити ризик розвитку патології, рекомендуються:

  • уникати контакту з алергенами;
  • дотримуватися гігієни вух, але чистити їх обережно;
  • вчасно лікувати інфекційні захворювання вуха;
  • ретельно обирати косметичні засоби.

Важливо негайно звертатися до лікаря при підозрі на вушний дерматит для правильної діагностики та лікування. Запишіться на консультацію до нашого ЛОР-центру, якщо помітили описані вище симптоми.

Детальну інформацію можна отримати у кол-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих та дітей за телефоном:
+38 (097) 720-87-11

Записатися на прийом до лікаря:

    Ксения Витальевна Омельченко

    Спеціалізація: Отоларинголог, Сурдолог, Аудіолог Ксенія Віталіївна консультує пацієнтів, оглядає ЛОР-органів, підбирає прилади для корекції слуху з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта. Лікує патології зовнішнього і середнього вуха, а також носа і гортані. Адреса прийому: м. Київ, вул. Саксаганського, 90