Турбують дивні відчуття в горлі – біль і дискомфорт з одного боку? Можливо, у вас паратонзиліт. Дізнайтеся, чим небезпечна ця хвороба, і що робити для лікування. Допоможемо позбутися від гнійних запалень горла без операції!
Турбують дивні відчуття в горлі – біль і дискомфорт з одного боку? Можливо, у вас паратонзиліт. Дізнайтеся, чим небезпечна ця хвороба, і що робити для лікування. Допоможемо позбутися від гнійних запалень горла без операції!
Паратонзиліт – це ускладнена форма ангіни, при якій розвивається гостре запалення гнійного характеру в білямигдаликових тканинах. При запущеному запальному процесі в мигдаликах лакуни закупорюються, порушується їх секреція і відтік рідини. У підсумку всередині накопичується гній. Ще одна назва цього захворювання – флегмонозна ангіна.
Гострий паратонзиліт дає місцеву і загальну симптоматику і класифікується за розташуванням.
Коли розвивається паратонзиліт, симптоми такі:
Загальна симптоматика – температура на рівні 38-39,5 ° С, слабкість, лихоманка, головний біль
У деяких хворих зустрічається паратонзиліт без температури, особливо на ранніх стадіях. Але в більшості випадків він супроводжується сильним жаром.
Патологію викликає бактеріальна інфекція глотки, джерелом якої може бути запальний процес або травма.
Найчастіше паратонзиліт розвивається при запущеному тонзиліті різних форм – фолікулярної або лакунарної ангіні. Також це може бути ускладнення стрептококового фарингіту.
Коли розвивається паратонзиліт, причини можуть бути пов’язані зі стоматологічною інфекцією. Вона потрапляє в глотку разом з їжею від каріозних зубів або запалених ясен.
Також викликати гнійне запалення може травма мигдаликів або глотки гострим предметом, чужорідним тілом. В цьому випадку паратонзиліт є первинним захворюванням.
Коли розвивається паратонзиліт, стадії 3:
Лікарі виявляють патологію методом фарингоскопії. Глотка оглядається за допомогою ендоскопічного приладу. Завдяки цьому вдається виявити осередок гнійного запалення, встановити його стадію.
Діти дошкільного віку рідко хворіють на цю патологію. Найчастіше вона зустрічається у підлітків – у віці від 13 до 17 років. Також є випадки захворювання у молодих людей до 35 років. У зрілому і літньому віці паратонзилітом хворіють вкрай рідко.
При діагнозі паратонзиліт лікування підбирається для кожного пацієнта індивідуально. Все залежить від стадії і поширеності гнійного процесу. Якщо запалення в ранній фазі, його можна придушити ліками: антибіотиками,, анальгетиками. Але в більшості випадків паратонзиліт доводиться розкривати і дренувати.
Є й альтернативні методи – на допомогу приходять сучасні технології. Прибрати гнійник можна методом кріотерапії. На уражену область направляють струмінь рідкого азоту наднизьких температур. Він заморожує гній і прилеглі тканини, прибираючи вогнище запалення. Пацієнт швидко відновлюється і одужує. Цей метод застосовується в нашому ЛОР-центрі для дітей та дорослих.
Якщо ви відчули дискомфорт в горлі – зверніться до нас. Досвідчені отоларингологи проведуть докладне обстеження і підберуть лікування індивідуально для вас!
Якщо не долікувати запалення, може розвинутися хронічний паратонзиліт. Через це мигдалики руйнуються і втрачають свою функціональність – їх доводиться видаляти.
Також до ускладнень паратонзиліту відносять:
У самому запущеному випадку гній і токсини потрапляють у кровотік, викликаючи сепсис.
Щоб не захворіти, рекомендується вчасно лікувати ангіну та інші ЛОР-хвороби. Також потрібно стежити за здоров’ям зубів, регулярно відвідувати стоматолога.
Важливо пам’ятати, що паратонзиліт заразний. Тому краще обмежити контакти з хворою людиною, щоб не заразитися від неї. Треба тримати дистанцію, користуватися окремим посудом і користуватися масками при спілкуванні.
Якщо ж ви помітили симптоми паратонзиліту – запишіться до нас на обстеження!
Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону: