У центрі пацієнтам пропонується неймовірно широкий асортимент слухових приладів, що прекрасно підходять людям у віці, які мають порушення слуху. Відмінні особливості таких пристроїв – простота в управлінні, компактність і, що важливо, задовільна для більшості ціна. В процесі вибору не нехтуйте думкою фахівців. Не забувайте про те, що в першу чергу слід пройти професійне обстеження, результати якого ляжуть в основу правильного вибору слухового апарату. В іншому випадку — якщо ви проігноруєте свої індивідуальні особливості й покладетеся на волю випадку — апарат, з майже стовідсотковою ймовірністю, завдасть шкоди здоров’ю. Головний біль та підвищений тиск часто є постійними супутниками людей, які пустили процес на самоплив і придбали перший-ліпший пристрій. Не повторюйте таких помилок, зверніться до фахівців. Тоді при виборі будуть враховані не тільки ваші особисті побажання, але, що набагато важливіше — точні дані обстеження. Штат центру укомплектований лікарями високої кваліфікації, у нас працюють досвідчені слухопротезисти та компетентні отоларингологи. Ці люди чудово обізнані про новітні розробки в галузі слухопротезування, тому зможуть вирішити ваші проблеми зі слухом так швидко, як це тільки можливо.
З яких причин знижується слух у літніх людей
Заведено вважати, що вікове зниження слуху — явище цілком природне. Згідно зі статистичними даними, після 70 років половина людей відчуває проблеми зі звукосприйняттям. Цей факт підтверджують офіційні дані, що надаються медичними установами всього світу. Пороги чутності з досягненням певного віку знижуються поступово, і фармакологічні засоби не дозволяють виправити ситуацію. Атмосферу нагнітають серцево-судинні захворювання, які на цьому етапі людського життя зустрічаються у багатьох. Обтяжуючі фактори у вигляді ураження клапанного апарату, гіпертонії та атеросклерозу збільшують ризик виникнення приглухуватості. Крім того, іноді порушення слуху відбувається з вини генетичної схильності.
В яких випадках літній людині показано носіння слухового пристрою
Головні симптоми, які свідчать про те, що пора проходити діагностику і купувати слуховий апарат, такі:
- присутність у вусі сторонніх шумів, що сприяють відчуттю дискомфорту;
- фізіологічні зміни, що виявляються потовщенням барабанної перетинки та звуженням слухового проходу;
- неадекватна реакція слухової системи на високочастотні звуки, яка раніше не спостерігалася.
Однак лікарі радять врахувати й протипоказання. Якщо одну з нижче перелічених ознак ви у себе виявили, то залиште думку про придбання слухового пристрою:
- порушена моторика рук;
- проблеми з вестибулярним апаратом;
- наявність екземи на покривах вуха;
- запалення середнього або внутрішнього вуха.
Не користуйтеся слуховими апаратами, якщо страждаєте епілептичними нападами та судомним неврозом. При будь-яких захворюваннях, що супроводжуються втратою контролю, слухові пристрої носити настійно не рекомендовано.
Чи насправді слухові апарати здатні впоратися з покладеним на них завданням
Нові технології більшість людей похилого віку лякають. Вони не вірять, що мініатюрний апарат може впоратися з втратою слуху і дозволити жити повнокровним життям. Проте, майже всі, хто дійшов до стадії пробного носіння, змінюють свою первинну думку, відзначаючи значні поліпшення в галузі комунікації. Ці люди згодом вже не бажають розлучатися з приладом, який зміг полегшити їхнє становище.
Які моделі підійдуть для літньої людини
Сучасні виробники надають найширший асортимент слухових апаратів: вибрати дійсно є з чого. Бувають завушні слухові пристрої, забезпечені операційним блоком, завдання якого полягає в обробленні прийнятих сигналів. Пластикова трубка тут доставляє звуки до барабанних перетинок. Пристрої кріпляться до задньої частини вушної раковини й невибагливі у догляді. З метою забезпечення тривалої автономної роботи в таких слухових приладах передбачені потужні батарейки. Перед встановленням фахівець знімає зліпок зі слухового каналу, за яким в лабораторії виготовляють вкладку індивідуального користування. Вона забезпечить кращу якість звуку і значну надійність кріплення.
Пацієнт – зі схвалення лікаря, звичайно, – може віддати перевагу внутрішньоканальному приладу. Навколишні не помітять такого слухового апарату, тому що він буде прихований від цікавих поглядів всередині вуха. А якщо підстрахуватися і замаскувати пристрій за допомогою зачіски, то можна бути повністю впевненим, що ніхто ніколи не здогадається про те, що ви користуєтеся слуховим апаратом.
Існують також кишенькові пристрої. Корпус, що складається з двох блоків: для керування і посилення, поєднується з виносним телефоном за допомогою шнура. Ці прилади мають достатню потужність для того, щоб компенсувати серйозні втрати слуху. При використанні знадобляться стандартні батарейки з тривалим терміном служби. Серед переваг такого апарату варто в першу чергу згадати про відсутність перешкод, серед мінусів — великі, у порівнянні з іншими моделями, габарити.
Крім того, ви зможете вибирати між цифровими та аналоговими моделями. Пристрій з цифровим сигналом матиме систему придушення зворотного зв’язку. Такі апарати краще за аналогові, тому що їх можна налаштовувати, враховуючи персональні характеристики вашої слухової системи.
На які критерії орієнтуватися літній людині при виборі слухового апарату
Вибір тільки тоді можна назвати грамотним, якщо йому передує кілька важливих етапів. В першу чергу пацієнту пропонується пройти діагностичні заходи. Цей захід допоможе виявленню ступеня і характеру порушення слуху. Обстеження за допомогою професійної апаратури не викликає жодних побічних ефектів і досить економне. Сучасне обладнання здатне з високою точністю зафіксувати динаміку зміни показань, що стосуються вашого звукосприйняття. Лікар врахує всі індивідуальні параметри й запропонує на вибір кілька відповідних моделей. Налаштування апарату буде проводитися лікарем відповідно до виявленого ступеня порушень. Для забезпечення повної герметичності та абсолютно точної фіксації пацієнтові знадобиться замовити вушний вкладиш. Техніки-отопластики працюватимуть з вашим індивідуальним зліпком. Від їх професіоналізму залежить, чи стане апарат виконувати свої функції бездоганно. Річ у тому, що якщо помилитися в розрахунках, то вкладка не зможе щільно прилягати до вуха, що позначиться на якості звучання: апарат буде видавати неприємний свист. Більш повна інформація з даного питання чекає вас при першому візиті до наших фахівців. Вони детально розкажуть про процедуру зняття зліпка і дадуть відповідь ваші питання.
Де продаються слухові апарати та скільки вони коштують
Сьогодні і в столиці України, та в її регіонах можна знайти безліч компаній, де пропонуються як самі пристрої, так і необхідні аксесуари. Однак звертаємо вашу увагу, що не кожна компанія в змозі надати клієнту супутні послуги: консультації та виготовлення індивідуальних вкладок. Найчастіше зустрічаються компанії, які виступають в ролі посередників, тобто просто продавців. Наш центр не належить до їх числа, тому що ми не тільки забезпечуємо пацієнтів якісними слуховими апаратами, але й проводимо діагностичні заходи. Будь-хто, кому потрібно поліпшити звукосприйняття, може розраховувати на щиру підтримку наших фахівців та їх професіоналізм.
Поради літнім людям, які допоможуть вибрати слуховий пристрій
Здійснюйте вибір слухових апаратів лише в тих центрах і клініках, які мають ліцензії, що дозволяють надавати такого роду послуги.
Перевіряйте наявність у обраного апарату інструкції з експлуатації. При цьому стежте, щоб вона вже була переведена на українську мову.
Лікар зобов’язаний надати пацієнту безкоштовну консультацію щодо догляду за пристроєм і переконатися в тому, що пацієнт засвоїв всю інформацію. В іншому випадку слуховий апарат рано чи пізно вийде з ладу.
Фахівець також зобов’язаний попередити клієнта про адаптаційний період і забезпечити йому підтримку на всіх етапах носіння слухового апарату.
Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:
+38097 720 87 11