Сухий кашель – причини виникнення
Найчастіше цей неприємний симптом викликають інфекційні захворювання органів дихальної системи. Вони можуть бути як бактеріального, і вірусного походження. Найпоширеніші причини :
- ларингіт – на фоні запалення гортані, дихальна щілина звужується і може провокувати задушливий кашель;
- ГРВІ та грип – при вірусних інфекціях горла кашель найчастіше буває не мокрим, а сухим;
- коронавірусна інфекція – нерідко викликає напади ядухи;
- туберкульоз – руйнує тканини легень, провокуючи важкий кашель.
Крім цього, причиною може бути алергія – збудник потрапляє в дихальні шляхи і викликає подразнення задньої стінки глотки. Ще одна поширена причина – астма, що провокує періодичні бронхолегеневі спазми.
Клінічні прояви
Сухий кашель може проявлятись по-різному – все залежить від його причини. Але є загальні моменти: у людини здавлює грудну клітину і горло, вона відчуває біль, видає різкий звук , схожий на гавкіт. При цьому кашель не полегшує самопочуття пацієнта – скоріше навпаки, ще більше погіршує його. По суті, це напад, який завершується виділенням щільного слизу.
При ларингіті та інших інфекційних ЛОР-захворюваннях людини турбує першіння в горлі та сухий кашель , біль при ковтанні, підвищення температури. Голос стає хриплим або осиплим , а може взагалі пропасти. Кашель зазвичай посилюється вночі, аж до нападів ядухи. При інших патологіях у людини може виявлятись сухий кашель без температури та інших супутніх симптомів.
Сухий кашель у дитини
Діти переносять цей симптом досить болісно, вони часто розвивається “помилковий круп” – напади ядухи. Це може спровокувати кисневе голодування, що викликає серйозні ускладнення та порушення у розвитку. Тому важливо вчасно лікувати патології дихальних шляхів та не допускати сильного кашлю.
Сухий кашель у дорослих
Досить часто з цією проблемою стикаються затяті курці та люди з хронічними ЛОР-захворюваннями. Вона не така нешкідлива, як здається. Тому важливо звернутися за допомогою, якщо вас турбує сухий кашель – ЛОР підкаже, як його позбутися.
Сухий кашель при вагітності
Для майбутніх мам небезпечні будь-які інфекційно-запальні захворювання. Вони можуть порушити розвиток плода та викликати серйозні вроджені захворювання у майбутнього малюка. Тому важливо звернутися до лікаря при сухому кашлі – він з’ясує причину та підбере безпечні препарати, які можна вагітним.
Що буде якщо не лікувати захворювання
Досить багато хто при сухому кашлі недооцінює проблеми і відкладає візит до лікаря або намагається лікувати народними методами. Це може призвести до серйозних ускладнень. Наприклад, при запальних процесах інфекція переходить із гортані та горла в нижні дихальні шляхи, або вражає інші важливі структури. У результаті можуть розвинутися важкі патології дихальної, серцево-судинної та інших систем. До того ж сам кашель виснажує і сильно псує якість життя.
Особливо небезпечна бездіяльність, коли людину непокоїть сухий кашель при ковіді. Чим лікувати його в даному випадку – знає тільки лікар, і важливо не упустити момент, інакше все може закінчитися примусовою ШВЛ і навіть смертю.
Ще одна поширена помилка – самостійно призначати собі спреї для горла, драже та інші препарати. Не знаючи точну причину проблеми, ви не можете зрозуміти, як її усунути. Тому якщо вас турбує сухий кашель, ліки має призначати лише лікар.
Діагностика
Щоб з’ясувати причину проблеми, слід звернутися до ЛОР-лікаря. Він проведе комплексне обстеження:
- фарингоскопію;
- ларингоскопію;
- мазки із горла;
- аналіз мокротиння;
- загальний аналіз крові.
У нашому ЛОР-центрі для дітей та дорослих є все необхідне обладнання, щоб поставити точний діагноз. За підсумками діагностики наш лікар визначить, чим лікувати сухий кашель .
Лікування сухого кашлю
Якщо вас турбує сухий кашель, лікування зазвичай є медикаментозним. При ларингітах та інших бактеріальних інфекціях пацієнту прописують антибіотики, протизапальні препарати, полоскання, вливання лікарських засобів у горло. Також хороший ефект мають фізіотерапевтичні процедури.
Якщо вас турбує сухий кашель, як лікувати – знають лікарі нашого ЛОР-центру. Для кожного пацієнта вони вибирають індивідуальну схему терапії. При цьому враховують особливості організму, вік, хронічні захворювання та інші нюанси.
Профілактика
Уникнути розвитку захворювань, що викликають сухий кашель, допоможуть:
- зміцнення імунітету вітамінами;
- загартовування;
- своєчасне лікування ЛОР-хвороб;
- регулярні профілактичні огляди лікаря;
- носіння маски під час загострення інфекцій.
Якщо ж ви захворіли, запишіться на прийом до нашого ЛОР-центру для дітей та дорослих – тут вам допоможуть!
Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:
+38 (097) 720-87-11