Свербить в вусі? Не поспішайте хапатися за ватяну паличку – це може бути дуже небезпечно! При вушному свербінні краще рішення – відразу піти до лікаря. Ми завжди допоможемо вам позбавитися від цього неприємного відчуття!

Напевно, кожна людина хоч раз у житті відчувала свербіж у вусі. Що це таке? Це неприємне відчуття розпирання і лоскотання, яке охоплює слуховий прохід і вушну раковину, а іноді відчувається глибоко всередині вуха. Відразу гостро виникає потреба почухати – і від чесання дійсно трохи легшає. Давайте розберемося, чому свербить вухо, і як з цим боротися!

Види свербежу

Свербіж у вусі класифікують по локалізації:

  • Зовнішній – свербить вушна раковина і слуховий канал
  • Середній – свербить барабанна перетинка і порожнина за нею

Причини свербіння у вусі

Коли у людини свербіж у вусі, причини різноманітні. Він може бути пов’язаний з:

  1. Грибковою інфекцією – це захворювання називається отомікоз. Штами грибків вражають зовнішнє або середнє вухо, викликаючи сильний свербіж.
  • Вушним кліщем – найчастіше вухо вражає демодекозний кліщ, який мешкає на шкірі голови. Також причиною можуть бути звичайні кліщі, які потрапляють у вухо з дерев. У цьому випадку на шкірі будуть сліди укусів.
  • Сірчаною пробкою – через погану гігієну або гіперсекрецію сірки у людини в слуховому проході утворюються скупчення секрету.
  • Отитом – при запальних процесах в середньому або зовнішньому вусі хворий відчуває сильний свербіж. Якщо свербить вухо всередині, то це ознака середнього отиту, якщо зовні – зовнішнього. У більшості випадків отит односторонній – ліве або праве вухо свербить. Якщо запалення в обох вухах, свербіння двостороннє. Він також супроводжується вушним болем, закладеністю і зниженням слуху.
  • Шкірними захворюваннями – при екземі, дерматитах або псоріазі часто з’являється свербіж у вусі. Також у хворого червоніє і лущиться шкіра.
  • Алергічними реакціями – в вусі починає свербіти, коли алерген потрапляє в слуховий прохід. Наприклад, з шампунем, лаком для волосся і іншими косметичними засобами.
  • Травмами – часто люди завдають собі механічні пошкодження, коли намагаються чистити вуха ватяними паличками, сірниками та іншими гострими предметами. Через це виникає біль і свербіж у вусі.
  • Крім того, якщо людина відчуває свербіння у вусі, причина може бути в різних новоутвореннях – доброякісних або злоякісних. Це один із симптомів вушних поліпів і раку вуха.

Що робити, якщо свербить в вусі

Якщо у вас або вашого близької людини постійно свербить вухо, це тривожний симптом. Що робити в такому випадку? Відповідь одна – йти до ЛОР-лікаря. Він проведе комплексне обстеження і з’ясує точну причину цього явища.
Коли пацієнт скаржиться на свербіж і біль у вусі, йому проводять отоскопію. Це дозволяє побачити запалення, чужорідні тіла, механічні пошкодження та інші проблеми. Додатково лікар може призначити загальний і біохімічний аналіз крові.

Як лікувати свербіж у вусі

При скаргах на свербіння у вусі лікування підбирається з урахуванням його причини:

  • Отомікози лікують протигрибковими препаратами.
  • Сірчані пробки прибирають промиванням або спеціальними краплями.
  • Отит лікують антибіотиками, місцевими краплями і антисептичними промиваннями. Також пацієнтові призначають лікувальні процедури.
  • При алергії прописують антигістамінні і радять захищати вуха від алергенів.
  • У разі механічної травми вухо промивають антисептиком, щоб не допустити розвитку запалення. Також призначають лікарські турунди для прискорення загоєння.

Отримати якісну допомогу при свербінні в вусі можна в нашому ЛОР-центрі для дітей та дорослих. Досвідчений лікар проведе обстеження на сучасному обладнанні. Він точно визначить причину проблеми і підбере індивідуальний план лікування.

До чого може призвести свербіж у вусі

Якщо свербить вухо, це не можна залишати без уваги. По-перше, тому, що жити з цим почуттям дуже дискомфортно. Через постійне свербіння стає складно сконцентруватися навіть на простих завданнях. В результаті у хворого падає працездатність. Він постійно відчуває втому, стає дратівливим. У запущених випадках можуть розвинутися психічні порушення.
Але дискомфорт – не єдина проблема. Самі хвороби, що викликають свербіж небезпечні. Запальні процеси прогресують і переходять на сусідні структури – соскоподібний відросток, скроневу кістку і навіть мозкову оболонку. Це може призвести до серйозних наслідків, аж до смерті хворого.

Профілактика

Щоб вуха не свербіли, треба:

  1. Підтримувати гігієну – регулярно протирати вушну раковину ватним тампоном, змоченим у воді
  2. Відмовитися від використання ватних паличок та інших гострих предметів для чистки вух
  3. Берегти вуха від травм, переохолоджень і попадання води
  4. Регулярно проходити профілактичні огляди у отоларинголога

Якщо у вусі засвербіло – відразу запишіться на прийом до нашого лікаря. Але краще не чекати, поки з’явиться свербіж. Зв’яжіться з нами, щоб пройти профілактичний огляд!

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:
+380500358717

Записатися на прийом до лікаря:

    Ксения Витальевна Омельченко

    Спеціалізація: Отоларинголог, Сурдолог, Аудіолог Ксенія Віталіївна консультує пацієнтів, оглядає ЛОР-органів, підбирає прилади для корекції слуху з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта. Лікує патології зовнішнього і середнього вуха, а також носа і гортані. Адреса прийому: м. Київ, вул. Саксаганського, 90

    View Comments

    • чому російський інтерфейс спілкування? я не розумію російської мови і не збираюся розуміти

      • Ви завжди можете змінити мову на рідну зверху сторінки сайту. Сайти завжди були двомовні раніше, тому індексуються сторінки по-різному. Але ми з вами раді спілкуватися українською!

    • А що може бути коли відчуваю що чухається вухо і здебільшого праве тільки ввечері і час від часу відчуваю там звін? що це може бути хоча б приблизно?

      • Важко сказати без огляду лікаря, адже це можуть бути як ситуативні симптоми, так і більш серйозні. Тож запрошуємо вас на прийом до наших лікарів, щоб ми не гадали! Запис тут https://lorvrach.com.ua/ua/konsultacziya-lora-dlya-doroslyh/