Лікарі, які надають дану послугу
Зміст сторінки:
Щось потрапило в носоглотку або вухо вам або дитині? Чи вважаєте, що обійдетеся без звернення до фахівця? Значить, інформація наведена нижче, саме для вас.
Ключова інформація:
Сторонні тіла ЛОР-органів – поширена патологія, багаторазово зустрічається в практиці будь-якого ЛОР-лікаря. З огляду на анатомію і фізіологію будови ЛОР-органів, зв’язок з іншими найважливішими системами організму (легкими, великим кровоносними судинами голови), проникнення сторонньої деталі може стати причиною важких наслідків. Якщо ви запідозрили присутність чужорідної речі в вушному каналі, носоглотці, гортані – не зволікайте з візитом до лікаря для огляду і отримання термінового лікарського втручання.
Найбільш поширеним явищем залишається потрапляння різних предметів в ніс, вуха, горло маленьких дітей. Особливості дитячого віку такі, що малюки проходять у своєму розвитку оральну стадію пізнання світу: вони готові все тягнути в рот. Дрібні деталі з легкістю можуть провалитися в горло, застрягти в носику або вушках. Реагувати потрібно негайно, тому що з’являється загроза життю малюка.
Граючи, діти здатні спеціально засунути в ніздрю або вухо насіння, намистинку, гвинтик і ін. Батьки не завжди готові проконтролювати ігрову діяльність і запобігти небезпеці. З цієї причини, навіть якщо вам здається, але немає впевненості в тому, що у дитини щось застрягло, не пробуйте розгледіти або дістати це самостійно. Зверніться в клініку, пройдіть огляд з використанням призначеного для цього обладнання і приладів, довірте цю роботу професіоналу. Це врятує дитину від запалення і позбавить від збільшення стану.
Клінічна картина стороннього тіла має залежність від його місця розташування.
Чужорідна деталь в вушному каналі провокує відчуття закупореняя, погіршення здатності чути, наявністю шуму в області пошкодження, болем. Поява крові може бути ознакою пошкодження барабанної перетинки або бути викликана механічними подряпинами шкіри у вусі.
Іноді відбувається потрапляння у внутрішнє вухо, тоді з’являються симптоми подразнення лабіринту:
У такому випадку потрібна невідкладна медична допомога, можливо, навіть хірургічне втручання, госпіталізація.
Сірчана пробка – один з видів сторонніх утворень, викликаний внутрішніми процесами, не пов’язаними зовнішніми факторами. Їх зростання і закупорювання слухового каналу йде не швидко і не вимагає негайного лікування. Звільнення від них можна зробити в звичайній поліклініці при плановому зверненні.
Ознакою знаходження чужорідного тіла в носі є односторонній нежить, стає важко дихати носом, виникають больові відчуття в ділянці ураження, велика кількість слизових виділень, іноді з гноєм, неприємним запахом.
При цьому діагнозі починається сильне виділення слини, колють хворобливі відчуття в районі прикріплення чужорідного тіла, піднебінної мигдалини, кишень гортаноглотки. З вдихом підвищується ймовірність подальшого просування вглиб, що супроводжується нападами гавкаючого кашлю, дихати стає важче, починається задишка при відсутності фізичного навантаження. Описаний стан здатен спровокувати мимовільне скорочення голосових зв’язок і блокування дихання. Екстрене медичне втручання тут має бути реалізовано дуже швидко.
Визначити місце розташування чужорідного предмету можна спираючись на дані попереднього огляду, збору відомостей про історію хвороби, докладному оповіданні потерпілого про своє самопочуття.
Будь який подібний випадок в обов’язковому порядку повинен розглядатися тільки в медустанові, зволікання та самолікування тут неприпустимо.
Після надходження хворого в медичний центр роблять промивання носових пазух, призначають полоскання горла з антисептичними засобами, рекомендують спеціальний режим харчування і проводять бесіду з питань наслідків і запобігання подібних ситуацій. У деяких варіантах паціенту надають негайну допомогу, госпіталізують при наявності показань, спостерігають або призначають хірургічне втручання.
ЛОР-центр для дорослих і дітей обладнаний новітньою апаратурою для діагностики, за допомогою якої можна провести ендоскопію, здійснити заходи по виявленню та вилученню потрапивших деталей. ЛОР-комбайн забезпечений спеціальними пристосуваннями для вимивання сірчаних пробок, витягування округлих сторонніх предметів з вух. Всі маніпуляції здійснюються за допомогою ендоскопічної апаратури. Це дає можливість побачити точне місцезнаходження предмета, що робить процедуру максимально ефективною.
Після проведених процедур пацієнтам пропонується короткостроковий курс відновлення, який включає в себе фізіотерапевтичне лікування для загоєння тканин пошкоджених органів, наприклад, сеанси на приладі КАВІТАР, лазеротерапія або фотохромотерапія слизових носа і горла, травмованих шкірних покривів вуха. Після дій по звільненню гортані від чужорідного предмету в цілях відновлення повноцінної дихальної функції і проведення лікувально-профілактичних заходів з оздоровлення слизової оболонки рекомендуються сеанси галотерапії в соляній печері.
Не забувайте, будь-яке зволікання може спровокувати ускладнення і початок важко переносних хвороб. Не намагайтеся займатися лікуванням вдома, зверніться до лікарів, заощаджуйте дорогоцінний час. Піклуйтеся про себе, своїх дітей і рідних!
Відвідування лікаря – запорука збереження вашого здоров’я і життя. Звертайтеся до професіоналів, почніть лікування вже зараз.
Послуга | Ціна грн. |
---|---|
Консультація ЛОР-лікаря | 590 |
Консультація ЛОР-лікаря (повторна, протягом 10-ти днів) | 500 |
Видалення сторонніх тіл з лор-органів | 500-700 |
Відеоотоскопія | 200 |
Відеоотоскопія (демонстрацiя без видачі результатів на руки пацієнту) | 100 |
Відео-ендоскопічний огляд носа | 300 |
Відео-ендоскопічний огляд вуха | 300 |
Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:
+38 (050) 035 87 17
Виберіть найближчий до себе центр
Голосіївский район
м. Київ, вул. Саксаганського, 103, ст. метро Університет
Пн-Пт — 09:00 до 19:00
Сб-Нд — 10:00 до 17:00
(044) 222-88-02
(050) 444-15-75
(067) 239-69-18
Шевченківський район
м. Київ, вул. Нівського, 2_Л, 1-й поверх
Пн-Пт — 09:00 до 19:00
Сб-Нд — 9:00 до 16:00
(044) 222-88-07
(066) 447-27-47
(096) 634-48-48
Дніпровський район
м. Київ, вул. А. Малишка, 2, 3-й поверх
Пн-Пт — 09:00 до 19:00
Сб- 10:00 до 16:00
Нд – вихідний
(044) 222-76-56
(050) 035-87-17
(096) 545-24-35
Оболонський район
м. Київ, вул. Йорданська 17А, Навпаки дитячої поліклініки
Пн-Пт — 09:00 до 18:00
Сб-Нд — 09:00 до 16:00
(044) 228-03-22
(050) -050-78-75
(098) 636-89-79