Цікаві факти про слух та слухові апарати

Статистика говорить про те, що лише 20% людей, що слабо чують, погоджуються носити слухові апарати. Ця цифра пригнічує – особливо з огляду на те, що ми живемо у прогресивному 21-му столітті, де нас усюди оточують «розумні» гаджети.

 То чому ж людям так складно зважитися на слуховий апарат? В усьому винні – міфи та помилки, які ми сьогодні зруйнуємо. Нижче зібрані правдиві цікаві факти про слух та слухові рішення, які допоможуть вам розібратися в цьому питанні.

Слух псується тільки на старості?

Ні, зі втратою слуху можна зіткнутися у будь-якому віці. У деяких людей вона буває вродженою – тобто вони з дитинства живуть із цією особливістю. Також можна втратити слух у молодому чи середньому віці – під впливом постійного шуму та інших факторів.

Вушна сірка корисна для вух та слуху

Це природний секрет, який виділяють сальні залози, розташовані у наших вухах. Сірка потрібна для того, щоб змащувати слухові проходи, захищати їх від пересихання та інфекцій. Більше того – її не потрібно спеціально видаляти, адже у наші вуха «вбудована» опція самоочищення. Коли ми жуємо або говоримо, сірка сама виштовхується назовні.

Наші вуха ніколи не відпочивають

Вухо людини постійно налаштовано на прийом звукових хвиль – навіть уві сні. Цей орган постійно змушений справлятися з високим навантаженням – особливо якщо ви живете чи працюєте у галасливому місці. Через це може виникати надмірна перенапруга.

Шум шкідливий для організму людини

Насамперед він впливає на здоров’я слуху – може провокувати розвиток приглухуватості. Також при постійному впливі шуму в людини знижується концентрація уваги, порушується сон, підвищується рівень тривожності та стресу.

Чи варто чистити вуха ватяними паличками?

Ви здивуєтеся, але лікарі не рекомендують це робити. Від їх застосування набагато більше шкоди, ніж користі. Ватні палички зчищають зі слухового каналу захисний шар сірки, призводять до його пересихання. Також ними можна легко травмуватись.

Лікувати слух – складно та довго

Багатьом людям здається, що якщо слух упав, то згодом він сам відновиться, або його можна буде вилікувати. Реальні ж факти про слух полягають у тому, що:

  • приглухуватість буває кондуктивною та нейросенсорною;
  • кондуктивна втрата слуху піддається лікуванню практично завжди, а з нейросенсорною справа складніша;
  • нейросенсорну приглухуватість можна вилікувати лише на ранніх стадіях, поки вона у гострій формі;
  • що раніше пацієнт звертається до лікаря, то вище його шанси повернути слух.

Навіть коли людина звертається за допомогою на ранніх стадіях приглухуватості, потрібно приготуватися до того, що лікування буде складним та довгим. А за хронічної втрати слуху повністю вилікуватися вже не вийде. Втрачений слух можна лише компенсувати за допомогою слухопротезування.

Корисна інформація про слухові апарати

На жаль, навіть у 21-му столітті люди досі не мають розуміння того, як працюють ці пристрої. Тому нижче ми відповідаємо на найпопулярніші запитання наших пацієнтів, щоб пролити світло на слухопротезування:

  • Чи може слуховий апарат зіпсувати слух? Це основний страх людей, які не можуть наважитися на слуховий апарат. Факти свідчать, що цей прилад не шкодить слуху. Навпаки, він забезпечує мозку необхідне звукове навантаження та знижує ризик подальшого розвитку приглухуватості.
  • Що краще: операція чи слуховий апарат? Тут кожен вирішує сам, що йому зручніше. Але на користь слухових рішень говорить той факт, що вони не вимагають хірургічного втручання та досить добре справляються з корекцією слуху.
  • Чим менший слуховий апарат, тим краще? Не завжди. Мініатюрні апарати підходять не всім, вони мають протипоказання. У нашому ЛОР центрі доступні якісні слухові апарати Starkey будь-яких розмірів, які ми підбираємо індивідуально для кожного пацієнта.
  • Чому слухові рішення слід підбирати індивідуально? Корекція слуху проводиться за результатами аудіограми пацієнта. Людина може мати хороший слух на одних частотах і повна його відсутність на інші. Тому більшість сучасних слухових рішень мають опцію індивідуального цифрового налаштування. Вони покращують звучання лише у тому діапазоні, де це потрібно користувачеві.

У нашому центрі можна підібрати слухові апарати Старкі для будь-якого ступеня приглухуватості. Також ми надаємо пацієнтам підтримку на всіх етапах реалізації, пропонуємо аксесуари для слухових апаратів, сервісні та ремонтні послуги. Запишіться на прийом, щоб отримати допомогу!

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:

+38 (097) 720-87-11

Записатися на прийом до лікаря:

    Ксения Витальевна Омельченко

    Спеціалізація: Отоларинголог, Сурдолог, Аудіолог Ксенія Віталіївна консультує пацієнтів, оглядає ЛОР-органів, підбирає прилади для корекції слуху з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта. Лікує патології зовнішнього і середнього вуха, а також носа і гортані. Адреса прийому: м. Київ, вул. Саксаганського, 90

    View Comments

    • а я то думав чого так погано сплю останнім часом і дуже розсіяний, а це через нову шумну роботу, дуже дякую замовлю собі у вас беруші)

      • Раді бути корисними нашим пацієнтам! Бережіть себе