Як проходить консультація дефектолога у Києві
Під час прийому наш сурдопедагог Анастасія Тарасівна спочатку опитує пацієнта, виявляє скарги та побажання. За потреби вона проводить аудіометричну діагностику та розшифровує її результати. Дефектолог Цвігун А. Т. під час консультації обстежує пізнавальні процеси пацієнта, особливо мовлення та слухове сприймання, оцінює стан рухової сфери, апарат мовлення. Спираючись на аудіограму та результати опитування, сурдопедагог розповідає про перспективи та прогнози, розробляє індивідуальний план тренувань. Під час реабілітації сурдопедагог постійно підтримує пацієнта й за потреби вносить зміни у програму занять.
Корисні поради від сурдопедагога
Дефектолог Цвігун А. Т. рекомендує вчасно лікувати ЛОР-захворювання та регулярно проходити діагностику слуху, щоб зберегти його в гарному стані якомога довше. Дітям слід робити аудіологічний скринінг одразу ж після народження, й надалі перевіряти слух хоча б 2 рази на рік. Також варто берегти вуха від гучних звуків та шумового забруднення – для цього краще використовувати беруші або спеціальні навушники. Особливо це стосується людей, що працюють на шкідливих виробництвах, будівництвах, в авіації тощо.
Також сурдопедагог радить вчасно проводити корекцію мовлення. Для дітей це дуже важливо, адже від цього залежить їх подальший розвиток, навчання, соціалізація. Дорослим у разі порушень мовлення теж варто працювати з дефектологом – це займе більше часу, але за наявності мотивації можна досягти успішного результату.