Гнійна ангіна: симптоми і лікування

Болить горло, і на мигдаликах з’явилися світлі плями? Це можуть бути ознаки гнійної ангіни – небезпечного захворювання, яке призводить до серйозних ускладнень. Дізнайтеся, як лікувати цю патологію, і чим ми можемо вам допомогти!

Гнійна ангіна – це запалення піднебінних мигдаликів, яке характеризується появою білих і жовтих плям гною на їх поверхні. Це пов’язано з тим, що всередині фолікулів, з яких складається лімфоїдна тканина, накопичується рідина, яка потім перетворюється в гній. Це захворювання досить небезпечне і може спровокувати ряд серйозних ускладнень.

Якщо вас турбує гнійна ангіна, як лікувати її, знають лікарі нашого ЛОР-центру. Вони підберуть індивідуальний курс препаратів і призначать ефективні процедури, які допоможуть зняти запалення.

Причини захворювання

Запальний процес у мигдаликах провокує бактеріальна інфекція, найчастіше це стафілококи і стрептококи. Зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом, а також через спільний посуд або предмети гігієни. Також причиною можуть стати немиті руки – наприклад, коли людина торкається ними інших хворих, продуктів харчування і т д.

Як виявляється захворювання

Коли розвивається гнійна ангіна, симптоми такі:

  • сухість у горлі і в роті, а також першіння, особливо при ковтанні;
  • почервоніння і набряклість мигдаликів, наявність біло-жовтих бульбашок і грудочок на них;
  • неприємний запах із рота;
  • збільшення шийних лімфовузлів;
  • підвищена температура тіла – на рівні 38-39 градусів;
  • симптоми загальної інтоксикації – слабкість, відчуття розбитості, ломота в тілі.

Досить часто побачити проблему можна неозброєним оком. Наприклад, якщо широко відкрити рот і подивитися в дзеркало – на задній стінці глотки будуть видні гнійні плями. Щоб зрозуміти, як вони виглядають, подивіться фото гнійної ангіни.

Гнійна ангіна у дитини

Діти переносять це захворювання важче дорослих. Їх турбує інтенсивний біль у горлі, особливо при ковтанні. Іноді дитина може відмовлятися від їжі через те, що у нього сильно болить горло. Також гнійна ангіна у дітей може протікати з досить високою температурою – аж до 40 градусів. Вони відчувають сильний озноб і нездужання, біль у м’язах. Нерідко у дітей при цьому захворюванні частішає дихання і пульс. Всі ці прояви дуже небезпечні і вимагають негайної допомоги лікаря. Зверніться до фахівців нашого ЛОР-центру – вони підкажуть, як лікувати гнійну ангіну.

Можливі ускладнення

Якщо вчасно не почати лікування, можуть розвинутися серйозні наслідки:

  • гнійний отит;
  • синусит;
  • паратонзилярний абсцес;
  • лімфаденіт;
  • запальні процеси в легенях, серці та інших віддалених органах.

Також ангіна може перейти в хронічну форму, вилікувати яку буде набагато складніше, ніж гостру.

Як вилікувати гнійну ангіну

При діагнозі гнійна ангіна лікування підбирається з урахуванням обсягів, стадії запалення, індивідуальних особливостей організму. Перш ніж скласти для пацієнта курс терапії, лікарі нашого центру оглядають його методом фарингоскопії, беруть мазки горла, при необхідності призначають додаткові аналізи та обстеження. За підсумками діагностики вони призначають антибактеріальні, протизапальні та інші препарати. Також лікування гнійної ангіни може включати спеціальні процедури – наприклад, промивання лакун мигдаликів, кріотерапію та інші. Пройти їх можна в нашому центрі.

Профілактика хвороби

Щоб гнійна ангіна обходила вас стороною, лікарі рекомендують:

  • уникати контактів із хворими людьми;
  • ретельно мити руки;
  • носити медичну маску в громадських місцях;
  • після вулиці полоскати ніс і горло.

Якщо ж ви захворіли, запишіться на прийом до нашого ЛОР-центр, тут вам допоможуть.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:

+38 (097) 720-87-11

 

Записатися на прийом до лікаря:

    Пидтоптана Наталия Юрьевна

    Спеціалізація: ЛОР лікар, Дитячий ЛОР Отоларинголог Підтоптана Наталія Юріївна займається діагностикою та лікуванням ЛОР-захворювань у дорослих і дітей. Адреса прийому: м. Київ, вул. Невська 2-Л

    View Comments

    • ех дуже шкода що я не прочитала цю статтю років так 15-20 тому коли в мене була дуже складна гнійна ангіна і я дуже довго її лікувала*(
      хоча тепер буду знати більше і що роботи якщо хоть із рідні заболіє

      • Раді бути вам корисними! При нагоді завітайте до нас та на майбутнє познайомтеся з нашими лікарями) За посиланням зможете зробити запис до нас, якщо буде потреба: https://lorvrach.com.ua/doctors/