Причини захворювання
Міофасциальний больовий синдром розвивається на тлі запалення, перенапруження або травмування м’язової тканини. Розберемо найбільш часті його причини.
Запальні процеси
Найчастіше міофасціальний больовий дисфункціональний синдром обличчя викликають:
- Затяжні ЛОР-захворювання – синусит, отит і інші запальні процеси
- Стоматологічні проблеми – карієс, пульпіт, пародонтит
- Офтальмологічні захворювання – кератит, кон’юнктивіт, увеїт
- Запалення судин обличчя
- Невралгії трійчастого і язикоглоткового нерва
Затяжні запальні процеси вражають тканини скронево-нижньощелепного суглоба, викликаючи краніомандібулярний синдром. У людини болить обличчя, йому боляче жувати і розмовляти.
Інші причини
Нерідко міофасціальний синдром пов’язаний з травмами і перенапруженням м’язів, які викликають:
- Хвороби хребта – сколіоз, остеохондроз, плоскостопість, асиметричний таз, укорочення нижніх кінцівок
- Травми опорно-рухового апарату
- Малорухливий спосіб життя – коли людина довго перебуває в одній позі, виникає статична м’язова перевантаження
- Навантаження на певну групу м’язів – призводить до утворення ущільнень
- Перенапруження нетренованих м’язів – провокує мікротравми
- Емоційне перенапруження – стрес і тривога призводять до підвищеного м’язового напруження в області шиї, плечей, обличчя
Симптоми
Коли розвивається міофасціальний синдром, симптоми зазвичай пов’язані з болем і порушенням м’язової активності. Вони можуть проявлятися в різних частинах тіла.
Обличчя
При даній патології розвивається краніомандібулярная дисфункція. Вона проявляється болем в щелепи і обмеженням її функції. Хворому складно жувати й артикулювати, у нього розвивається асиметрія особи. Уві сні порушується дихання, проявляється бруксизм (скрип зубами).
Інші частини тіла
Найчастіше больовий синдром зачіпає область шиї, плечей, грудей. При цьому біль віддає в голову, може чутися шум у вухах. Поступово у людини розвивається м’язова слабкість в області, де є міофасціальний синдром.
Міофасциальний больовий дисфункціональних синдром у дітей
Якщо у дитини розвинувся міофасціальний больовий синдром, лікування потрібно починати якомога швидше. Інакше можливі серйозні відхилення в розвитку. Дисфункциональное значення окремих м’язів призводить до того, що вони послаблюються і коротшають, приймають вимушену позу. Через це змінюється руховий стереотип.
Діагностика
Міофасциальний синдром виявляють шляхом пальпації і неврологічного огляду. Іноді призначають рентген, КТ або МРТ – щоб виявити точні причини проблеми. за результатами обстеження лікар визначає, як лікувати міофасциальний синдром.
Особливості лікування
Досвідчені лікарі нашого ЛОР-центру допоможуть виявити причину, якої викликаний міофасціальний больовий дисфункціональних синдром. Якщо це пов’язано із запальними ЛОР-хворобами, ми призначимо терапію, яка допоможе виправити ситуацію. Багатьом пацієнтам з діагнозом міофасціальний синдром лікування в нашому центрі допомогло позбутися від цієї проблеми.
Профілактика
Популярне питання серед людей, у яких міофасціальний синдром – як лікувати патологію? Але краще постаратися її уникнути. Головні позиції профілактики: своєчасне лікування ЛОР-хвороб, заняття спортом, масаж, захист від переохолоджень.
Можливі ускладнення після хвороби
Міофасциальний синдром викликає підвищену стомлюваність і поступове формування м’язової атрофії. Через нього розвиваються порушення сну, що сильно вимотує людини. Також часто міофасціальний синдром призводить до розвитку кохлеовестібулярние порушення – як слідства слабкого тонусу м’язів і порушень кровообігу.
Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:
+380977208711