Озноб – як визначити і вилікувати

Вас часто морозить? Дізнайтеся, з чим це може бути пов’язано, і що робити. Допомагаємо зняти озноб, викликаний запальними хворобами ЛОР-органів.

Озноб – це незвичне відчуття холоду, при якому людина відчуває тремтіння м’язів. Він є спазмом поверхневих шкірних кровоносних судин, при якому організм активно виробляє тепло за рахунок м’язових скорочень, але практично не віддає його в навколишнє середовище. Це допомагає налагодити процес теплообміну – як тільки він відновлюється, озноб припиняється.

Симптоми і види

Озноб може проявлятися самостійно, або супроводжуватися підвищенням температури та іншими симптомами. Розпізнати його досить легко – за характерними ознаками.

Симптоматика

Коли людину морозить, вона відчуває скорочення м’язів. Найбільше це відчувається в області шиї і підборіддя, а також може зачіпати м’язи плечового пояса, тулуба, кінцівок. При цьому шкіра блідне і покривається дрібними пухирцями – «мурашками».

Види

  1. Озноб без температури – часто виникає на тлі зовнішніх причин, а також при нервовому збудженні, судинних і ендокринних патологіях. Його прояви різкі та короткочасні, а напади проходять самостійно.
  2. З температурою – пов’язаний з інфекційними та запальними патологіями. Супроводжується появою болю, нездужання, рясної пітливості.

Озноб і його причини

Перш за все, це фізіологічна реакція організму на холод, запалення, інфекцію, викид гормонів й інші подразники. ЛОР-лікарі досить часто стикаються з цим симптомом – він з’являється у пацієнтів при гострих запальних захворюваннях носа, вух і горла.

ЛОР-хвороби

Підвищення температури, що супроводжується ознобом, можуть викликати:

  • риніт;
  • гайморит й інші види синуситу;
  • тонзиліт;
  • фарингіт;
  • ларингіт;
  • отит.

Ці запальні процеси розвиваються на тлі інфекції, яка викликає інтоксикацію організму. В результаті температура тіла підвищується, і людину морозить. Найсильніше це проявляється, коли запалення переходить в гнійну форму – тіло починає сильно трясти, на шкірі з’являється «мармуровий» візерунок через слабке наповнення кровоносних судин. Схожі симптоми також з’являються при вірусних інфекціях – ГРВІ, грип, COVID-19 і т д.

Інші причини

Якщо виникає озноб, причини бувають різноманітними:

  • стрес – при нервовому перенапруженні відбувається різкий викид адреналіну, що провокує спазм судин;
  • переохолодження – поширена причина ознобу в холодну погоду, коли людина занадто легко одягнена;
  • гормональний дисбаланс – може бути викликаний менопаузою у жінок, адаптацією організму в першому триместрі вагітності, патологіями щитовидної залози;
  • судинні патології – просвіт судин звужується, кровотік порушується, і виникають спазми.

Озноб у дітей

Найчастіше озноб у дитини пов’язаний з інфекційно-запальними хворобами. Також він буває при переохолодженні – діти чуйно реагують на холод. Якщо дитина замерзла, потрібно укутати її, напоїти теплим чаєм, викупати в теплій ванні. При ЛОР-захворюваннях краще звертатися до лікаря і проходити лікування під його наглядом.

Лікування ознобу

Щоб зняти цей симптом, потрібно з’ясувати з чим він пов’язаний, і лікувати основне захворювання. У цьому вам допоможуть лікарі нашого ЛОР-центру. Вони проведуть комплексну діагностику та підберуть індивідуальну схему терапії.

До чого призводить озноб

Коли у людини сильний озноб, трясе все тіло, і це ніяк не вдається зупинити – необхідна допомога лікаря. Це говорить про серйозне порушення терморегуляції, з яким організм не може впоратися сам. Такі небезпечні стани можуть призвести до серйозних порушень важливих роботи органів і систем.

Профілактика

Щоб вас не морозило, потрібно одягатися по погоді, лікувати інфекційно-запальні хвороби при появі перших симптомів, а також стежити за загальним станом здоров’я.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:
+380500358717

Записатися на прийом до лікаря:

    Анна Іванівна Когут

    Спеціалізація: Лікар-отоларинголог, дорослий (ЛОР), сурдолог Когут Анна Іванівна спеціалізується на діагностиці, лікуванні та профілактиці захворювань вуха, горла, носа, а також займається реабілітацією слуху. У своїй роботі керується доказовими методами та сучасними медичними стандартами. Адреса прийому: м. Львів, вул. Городоцька 81