Кристина Альбертовна Оганян

«Не виходь з кімнати, не роби помилки» – розповідаємо про карантин, особистої гігієни та інших методах профілактики коронавіруса. Дізнайтеся, що можна зробити, щоб не захворіти!

Інфекція Covid-19 активно поширюється, і дійшла до України. На початку березня з’явився коронавірус в Чернівцях – новини про це нажахали багатьох. Тепер коронавірус в Києві. 2020 рік ставить нас перед новими викликами, вчить бути гнучкими і більше дбати про своє здоров’я. У цьому допоможе карантин, обережність і особиста гігієна.

Небезпека інфекції

Коронавірус – гостре вірусне захворювання, яке передається від людини до людини і вражає легені. В результаті у зараженої людини розвивається атипова пневмонія. У важких випадках це може призвести до смерті. Найважче хвороба протікає у літніх людей – з сильним ураженням дихальних шляхів і задухою.
Головна небезпека в тому, що багатьом пацієнтам потрібні апарати штучної вентиляції легенів. Їх кількість в українських лікарнях обмежена. Тому якщо буде великий наплив хворих, допомогти зможуть не всім.
Ще одна небезпека – люди довго не звертаються до лікарів і як слід не ізолюються. Інкубаційний період триває до 14 днів – весь цей час людина може вільно ходити на роботу, їздити в транспорті, спілкуватися з людьми. А коли з’являються перші ознаки хвороби – вирішує «відлежатися» вдома, випивши ібупрофену. Не треба так – ВООЗ не рекомендує приймати ібупрофен, це смертельно небезпечно! Якщо вчасно звернути увагу на симптоми коронавіруса у людини, лікування буде успішним.
І третя небезпека – коронавірус дуже заразний. Якщо хворий на грип заражає в середньому 1 людини, то хворий Ковід-19 – 2,5. Через це темпи поширення інфекції ростуть в геометричній прогресії.

Причини захворювання

Звідки взявся коронавірус? Хвороба прийшла з Китаю. За офіційною версією, хтось з’їв кажана, зараженого вірусом. Інфекція мутувала і стала небезпечною для людей. Тепер вона передається від людини до людини.

Де і як можна заразитися

Інфекція передається, коли людина:

 • Контактує з зараженими – на відстані менше 1,5 метра
 • Торкається до поручнів, ручок та інших предметів, а після чіпає обличчя руками – вірус переходить на слизову і починає розмножуватися
 • Їсти немиті овочі, фрукти та інші продукти – інфекція потрапляє на слизову оболонку рота, а звідти – в дихальні шляхи

Алгоритм дій при перших симптомах коронавіруса

Якщо у вас піднялася температура і почався сухий кашель, потрібно:

 1. Зателефонувати своєму лікарю
 2. Детально описати симптоми і відповісти на навідні запитання
 3. Якщо лікар підтвердить підозру на коронавірус – викликати швидку
 4. Вам зроблять тест і в разі хвороби заберуть в інфекційне відділення

Чим лікують коронавірус у людини? Вакцинація від нього поки не проводиться – вакцину ще не винайшли. Тому лікування симптоматичне, пацієнтові призначають препарати для зняття кашлю, спека і набряку легенів. У важких випадках потрібно інтубація і підключення до апарату ШВЛ.

Де зробити тест на коронавірус

В Україну завезли тест-системи, але є вони поки не в усіх лікарнях. Робити аналіз просто так не потрібно – кількість тестів обмежена. Їх призначають тільки при реальній підозрі на інфекцію.

лечение ангины у детей и взрослых

Правильна дезінфекція та гігієна

Захиститися від вірусу допоможе сувора гігієна. Краща профілактика хвороби:

 • Миття з милом рук – особливо коли приходите з вулиці. Гігієна рук допомагає вбити інфекцію і захиститися від зараження.
 • Не чіпати обличчя руками – важлива міра і, до речі, найскладніша. Людина машинально торкається обличчя сотні разів на день. Тепер доведеться себе контролювати, це правда може врятувати вам життя.
 • Самоізоляція – безвідмовна профілактика інфекції. Якщо люди не будуть контактувати між собою, то не зможуть поширити вірус. З цією логікою не посперечаєшся, тому краще звести контакти і виходи з будинку до мінімуму.
 • Здоровий спосіб життя – буде ефективним бар’єром для інфекції. Відомо, що чим слабкіший організм, чим нижче імунітет, тим легше вірус вражає людину. Не дайте йому шансу – правильно харчуйтеся, пийте вітаміни, робіть зарядку.

Ось чого боїться коронавірус:

 • високих температур
 • хлороформу
 • етилового спирту
 • кварцового світіння

Радимо купити в аптеці і магазині засоби гігієни – спиртові САНІТАЙЗЕР, дезінфікуючі вологі серветки, хлоргексидин, миючі засоби на основі хлору. Постійно обробляйте смартфон, ключі, планшет, гаманець та інші предмети, якими часто користуєтеся. Протріть миючим хлорним розчином ручки дверей, вимийте їм підлоги, простелити змочену ганчірку перед входом.
Пам’ятайте, що крім коронавируса є й інші сезонні інфекції, які теж небезпечні. Тому профілактика грипу, ГРВІ та застуди буде не зайвою. Також не рекомендуємо відкладати лікування інших хвороб – отиту, риніту, ларингіту та т д. Якщо відчуваєте симптоми – телефонуйте нашим фахівцям і записуйтеся на прийом!

Клінічні прояви

Для коронавируса характерні такі симптоми:

 • Висока температура
 • Сухий кашель
 • Складнощі з диханням

Зона ризику і умови карантину

Карантинні заходи в умовах пандемії – правильний крок. В Україні поки обмеження не надто серйозні. Для порівняння – Китай вводив більш жорсткі заходи, щоб зупинити коронавірус: відстеження місця розташування людей, вихід з дому тільки з дозволу і т д.
Важливо зберігати спокій і дотримуватися правил гігієни. Рано чи пізно все повернеться на свої місця. Коли закінчиться карантин? Прогнози спірні – від 1 місяця до 2 років. Але ми віримо в оптимістичний сценарій – адже скоро літо, а вірус гине при високих температурах. Головне – бережіть своє здоров’я і не забувайте лікувати ЛОР-хвороби. З цим ми завжди вам допоможемо!

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:

+380977208711

Записатися на прийом до лікаря:  Залиште коментар