- Лікар-фоніатр та фоніатрія - 01.08.2024
- Антрит (отоантрит): симптоми, лікування та профілактика - 01.03.2024
- Сухий кашель: лікування та профілактика - 10.01.2023
Подібні захворювання зазвичай прогресують у міжсезоння. За медичною допомогою дорослі та діти, зазвичай, звертаються до терапевтів та педіатрів. Якщо раптом хвороба приймає затяжний характер або дає які-небудь ускладнення, то необхідна консультація вузького спеціаліста – оториноларинголога. Важливо не затягувати похід до лікаря, щоб уникнути серйозних ускладнень. Це правило стосується в першу чергу дітей.
Причина і розвиток захворювання
ГРВІ відноситься до групи гострих запальних захворювань органів дихання, причиною яких є віруси – збудники грипу, парагрипу, ріно – і аденовірусних інфекцій та інших хвороб верхніх дихальних шляхів. При затяжному перебігу або неправильній терапії часто ускладнюється вторинним бактеріальним інфікуванням.
ГРВІ – “найпопулярніше” захворювання у всіх регіонах. Страждають абсолютно всі, від дитини до пенсіонера. За рік кожен з них може перенести захворювання в середньому від 1 до 3 разів. На кількість та частоту захворювань впливають багато факторів: вік, стать, спосіб життя та особливості роботи, наявність супутніх захворювань, епідеміологічна обстановка. Більшість хворих переносять легку форму ГРВІ без належного лікування та ізоляції, заражаючи таким чином дітей і дорослих з ослабленим імунітетом.
З найперших ознак захворювання і до кінця лихоманки хворий є джерелом інфікування.
Передається інфекція повітряним та контактним шляхом.
Під час епідемій хвороба вражає до 90% населення.
В першу чергу, при попаданні вірусу до організму людини, спостерігається нежить, сухий кашель, сухість у горлі. Річ у тому, що саме там вірус починає активно репродукувати, після чого вже поширюється через кров по всьому організму. До цього моменту температура тіла може бути без змін. Коли кров рознесе вірус по всьому організму, починається реакція на інтоксикацію у вигляді підвищення температури.
Нежить і вологий кашель сприяє звільненню організму від вірусних комплексів.
Симптоми захворювання
При різноманітності вірусів, що викликають захворювання, симптоматика залишається незмінною. Найбільш відомі симптоми:
- нежить;
- кашель;
- біль в голові, горлі, м’язах;
- озноб;
- млявість, підвищення температури тіла.
Лікування ГРВІ
Терапія гострих респіраторно-вірусних захворювань проводиться за допомогою медикаментів і лікувальних маніпуляцій. Для звільнення верхніх дихальних шляхів від інфекції використовують:
- багаторазове прополіскування горла антисептичними розчинами;
- промивання носа сольовим або содовим розчинами;
- якщо температура в межах норми, ефективні інгаляції фізіологічним розчином за допомогою небулайзера.
Медикаментозне лікування передбачає застосування:
- противірусних препаратів;
- антигістамінних засобів;
- вітаміну С.
Рекомендації лікарів у таких випадках однакові для всіх: постільний режим, рясне пиття теплих вітамінних напоїв, трав’яних відварів, легка дієта. Виконання рекомендацій значно полегшує стан хворого, завдяки швидкому виведенню з організму продуктів життєдіяльності вірусів і бактерій.
Чи варто пити антибіотики?
ГРВІ – це інфекція, що викликана різними видами вірусів, тому антибіотики в цьому випадку марні. Вони допоможуть у разі бактеріальної інфекції, при виникненні ускладнень.
Послуги ЛОРа у ЛОР-центрі для дітей і дорослих
«ЛОР-центр» обладнаний найсучаснішою діагностичною і лікувальною апаратурою, а також апаратами для фізіотерапевтичних процедур. У клініці створені всі умови для профілактики хронічних захворювань ЛОР-органів, їх патологій і лікування гострих респіраторно-вірусних інфекцій. Фахівцями центру створені та включені до практики комплексні програми, що поєднують в собі первинну консультацію, лікарські огляди, лікувальні процеси й необхідні фізіотерапевтичні процедури.
Ціна на комплексні програми вигідніша. Якщо оплачувати кожну процедуру окремо згідно з прайс-листом «ЛОР-центру», сума вийде дорожче.
Не забувайте, що краще хворобі запобігти, ніж її лікувати. Тому не забувайте приділяти особливу увагу своєму імунітету: правильно харчуватися, загартовуватися, регулярно проводить санацію ЛОР-органів при хронічному тонзиліті та риносинуситі. Весь комплекс процедур допоможе легко перенести захворювання або уникнути його зовсім під час епідемій.
Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:
+38097 720 87 11
В мене зараз температура і ломота в тілі, і не знаю чи це ГРВІ чи коронавірус бо тест здавати величезні черги і я просто фізично не вистою в них( може підскажете як розпізнати?
ReplyЗараз в аптеках є комбіновані тести на Ковід та грип для самоконтролю. Їх треба робити на другий день після симптомів. Це чудова альтернатива тесту ПЦР, але не виключає його проведення у разі необхідності підтвердити діагноз. Інакших шляхів немає, бо вірусні захворювання схожі симптоматикою, розібратися без тестів важко.
Reply