Болить горло? Причини можуть бути не такими нешкідливими, як здається на перший погляд. Біль може вказувати на паратонзилярний абсцес – серйозну і небезпечну патологію. Дізнайтеся подробиці про хворобу та лікування!
Болить горло? Причини можуть бути не такими нешкідливими, як здається на перший погляд. Біль може вказувати на паратонзилярний абсцес – серйозну і небезпечну патологію. Дізнайтеся подробиці про хворобу та лікування!
Досить популярним ускладненням ангіни та інших запальних захворювань горла є паратонзилярний абсцес, він же паратонзиліт. Цим терміном називають гостре запалення білямигдаликових тканин – вони складаються з клітковини, в якій формується порожнина, заповнена гноєм. Патологія вважається досить важкою і може спровокувати серйозні ускладнення. Тому важливо звернутися за допомогою при перших же симптомах.
Патологію досить часто можна побачити неозброєним оком. Якщо ви бажаєте знати, як виглядає паратонзилярний абсцес, фото допоможуть скласти уявлення. Класифікують захворювання по стадії і локалізації.
Коли розвивається паратонзилярний абсцес, симптоми такі:
За стадіями розвитку абсцес паратонзилярний буває:
Також запалення розрізняють по локалізації. Найпоширенішим є передній абсцес, розташований між мигладиком і піднебінною дужкою. Другий за поширеністю варіант – заднє запалення, що локалізується за миндаликом, ближче до небно-глоткової дужки. Іноді гнійник формується під нижнім полюсом мигдалика, в області латеральної стінки глотки. Рідше зустрічається бічній абсцес, що розташовується збоку мигдалика.
Паратонзилярний абсцес горла розвивається як ускладнення запущених запальний хвороб глотки. Його провокує інфекція, найчастіше стрептококкового або стафілококового сімейства. Вона вражає клітковину, і розвивається білямигдаликовий абсцес. У 70-80% випадків первинним захворюванням є гострий або хронічний тонзиліт, звідси й друга назва цієї патології – флегмонозна ангіна.
Також патологія може розвинутися на тлі:
Ризики захворіти підвищені у підлітків 14-16 років, причому найбільше в холодну пору року. У дорослому віці вона частіше зустрічається у молодих людей до 35 років. Найбільш небезпечний паратонзилярний абсцес у дітей, оскільки їх дихальні шляхи досить вузькі. Гнійник може перекрити просвіт і привести до задухи, або самостійно розкритися. Зверніться до лікаря при перших ознаках захворювання.
При діагнозі паратонзилярний абсцес лікування проводиться шляхом його розтину. Якщо гнійник сформувався, лікар робить надріз у місці найсильнішого випирання, потім дренирует гній і промиває рану антисептичним розчином. Надалі пацієнту потрібно пройти лікування антибіотиками, щоб усунути патогенну мікрофлору і уникнути повторних запалень. На ранніх стадіях, коли гнійник не встиг сформуватися, можна обійтися без розтину – отоларингологи призначають курс препаратів, які знижують набряк.
Вилікувати паратонзилярний абсцес можна в нашому ЛОР-центрі. Тут працюють досвідчені лікарі за стандартами доказової медицини. Запишіться на консультацію, щоб отримати допомогу.
Якщо гнійник вчасно не розкрити, він може прорватися і спровокувати серйозні пошкодження сусідніх тканин. Запущені абсцеси здатні призвести до розвитку флегмони шиї, медіастиніту, менінгіту, сепсису та інших важких наслідків.
Знизити ризики розвитку гнійних процесів допоможуть:
Якщо ви відчуваєте дискомфорт у горлі – запишіться до нас на прийом! Наші лікарі з’ясують причину і призначать лікування.
Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону: