Правильне відновлення слуху

Хочете повернути слух? Дізнайтеся, в яких випадках це можливо, і що для цього потрібно робити. Допоможемо з лікуванням і реабілітацією слуху.

Слух – важлива для людини здатність, яка допомагає орієнтуватися в просторі, спілкуватися з іншими людьми, насолоджуватися гарною музикою та іншими приємними звуками. Поки ми чуємо добре, то зовсім не цінуємо цього. Якщо ж слухова функція організму слабшає, відразу виникає питання – як поліпшити слух. В цьому випадку допоможе знання причин втрати слуху – чим раніше ви з ними розберетеся, тим швидше знайдете вирішення проблеми. Наш центр корекції слуху ділиться корисними порадами, які допоможуть повернути слух.

Види втрати слуху

Існує 2 типи приглухуватості – кондуктивна і сенсоневральна. Вони можуть бути як вродженими, так і набутими протягом життя.

Кондуктивна

Пов’язана з порушенням роботи звукопровідного апарату, до якого відносяться структури зовнішнього і середнього вуха. Причиною може бути отит, тубоотит, пухлини в порожнині середнього вуха, пошкодження барабанної перетинки. При цьому може спостерігатися біль у вусі, виділення рідини, крові або гною зи слухових проходів, підвищення температури. У разі кондуктивної приглухуватості своєчасне лікування слуху допомагає повернути здатність чути.

Сенсоневральна

Порушення роботи звуковосприймаючого апарату. Розвивається, коли пошкоджені структури внутрішнього вуха, слуховий нерв або мозкові центри, відповідальні за слух. Також ураження незворотні, допомагає тільки реабілітація.

Коли можна відновити слух

При кондуктивній приглухуватості відновлення слуху можливо. Для цього проводиться лікування основної патології – запального процесу, травми і т д. Досвідчені отоларингологи завжди знають, як поліпшити слух, якщо порушилася робота звукопровідного апарату.
При нейросенсорній приглухуватості в гострій формі теж можна поліпшити слух, якщо виявити проблему в початковій стадії. За допомогою спеціального лікування лікарі відновлюють втрачені здібності до сприйняття звуків, а також зупиняють процес зниження слуху. Головне – не втратити час і вчасно звернутися до лікарів.

Випадки, коли відновлення слуху неможливо

При запущених формах хронічної нейросенсорної приглухуватості відновити слух неможливо. Його втрату можна лише компенсувати за допомогою слухових апаратів. Ці прилади – єдина альтернатива для тих, хто цікавиться, як поліпшити слух у літньому віці або в разі вродженої приглухуватості.

Правильне відновлення слуху

Для людей, які страждають втратою слуху, розробляють індивідуальну схему реабілітації, яка включає правильне харчування, прийом певних препаратів і підбір слухових рішень.

Що їсти

Лікарі рекомендують включити в раціон продукти, корисні для слухової системи, а саме:

  • морську рибу і риб’ячий жир;
  • броколі;
  • шпинат;
  • яєчний жовток;
  • спаржа;
  • горіхи і сухофрукти;
  • авокадо;
  • банани;
  • молочні продукти.

Що пити

Якщо у вас почав падати слух, потрібно негайно звернутися до лікаря. Він підбере індивідуальний курс препаратів, які допоможуть вилікувати і зупинити цей процес. Важливо дотримуватися правильного дозування і пропити призначений курс повністю.

Чим допоможуть слухові апарати

Якщо повернути слух неможливо, лікарі вдаються до корекції. Сучасні слухові рішення допомагають чути звуки, які стали недоступні для сприйняття. Також вони забезпечать правильне акустичне навантаження на мозкові центри, запобігаючи подальше падіння слуху.

Відновлення слуху в ЛОР-центрі в Києві

Якщо вам необхідне лікування слуху в Києві, зверніться в наш ЛОР-центр для дітей та дорослих. Тут працюють досвідчені отоларингологи та сурдологи. Вони проведуть комплексну діагностику і підберуть індивідуальне рішення проблеми. Лікування тут варіюється з урахуванням форми і ступеня приглухуватості. Одне залишається незмінним – наш центр лікування слуху використовує сучасні методи і високоточне обладнання.

Лікування слуху у дітей

У дітей приглухуватість буває вродженою – це часто трапляється, якщо є генетична схильність. У таких випадках корекція слуху дітей повинна починатися з дитячого віку – і чим раніше, тим краще. Це допоможе дитині нормально розвиватися та освоювати мову.
Діти часто хворіють отитами – через те, що їх органи слуху ще формуються і вразливі перед інфекцією. В цьому випадку потрібно вчасно лікувати запальні процеси, інакше може розвинутися незворотна втрата слуху. Після кожного перенесеного інфекційного захворювання потрібно приводити дитину на аудіометрію. Це дозволить вчасно виявити проблему і вжити заходів.

Чим небезпечна втрата слуху

Порушення слуху ведуть до соціальної ізоляції – людині стає складно спілкуватися, і вона починає уникати розмов. Це погано впливає на її емоційний фон, може призвести до депресії та інших серйозних проблем.

Профілактика втрати слуху

Багато людей із приглухуватістю ламають голову, як повернути слух. Можливо, про це варто думати заздалегідь – щоб уникнути проблеми. У цьому допоможуть:

  • своєчасне лікування ЛОР-хвороб;
  • правильне харчування;
  • здоровий спосіб життя;
  • захист від переохолоджень і протягів;
  • регулярні профогляди у отоларинголога.

Якщо у вас виникли проблеми зі слухом – не втрачайте час, запишіться до нас на прийом.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:
+380500358717

Записатися на прийом до лікаря:

    Пидтоптана Наталия Юрьевна

    Спеціалізація: ЛОР лікар, Дитячий ЛОР Отоларинголог Підтоптана Наталія Юріївна займається діагностикою та лікуванням ЛОР-захворювань у дорослих і дітей. Адреса прийому: м. Київ, вул. Невська 2-Л