Сильний біль у горлі може бути ознакою тонзилофарингіту. Дізнайтеся, чому розвивається це захворювання, чим воно небезпечне і як його лікувати!
Сильний біль у горлі може бути ознакою тонзилофарингіту. Дізнайтеся, чому розвивається це захворювання, чим воно небезпечне і як його лікувати!
Тонзилофарингіт – це гостре інфекційне запалення слизової оболонки ротоглотки та піднебінних мигдаликів, також вражає фолікули задньої стінки глотки. Тобто, по суті, це тонзиліт і фарингіт одночасно. Ця патологія зустрічається досить часто і може призвести до серйозних ускладнень. Давайте розберемо її причини та симптоми, а також з’ясуємо, як лікувати захворювання!
Зазвичай гострий тонзилофарингіт розвивається на фоні бактеріальної, вірусної чи грибкової інфекції. Вона передається від зараженої людини під час чхання, кашлю, розмови, використання загального посуду, рушників та інших предметів побуту. Особливо ризики зараження зростають у холодну пору року – найчастіше причини виникнення тонзилофарингіту пов’язані з переохолодженням та ослабленим імунітетом.
Коли розвивається тонзилофарингіт, симптоми такі:
Важливо вчасно звернути увагу на симптоми і лікування буде простим і ефективним. Зверніться за допомогою до нашого ЛОР-центру для дітей та дорослих!
За формою перебігу розрізняють:
За етимологією тонзилофарингіт буває вірусним, бактеріальним та грибковим. За проявами розрізняють катаральну, фолікулярну, лакунарну, флегмонозну, фібронозну, виразково-плівкову та змішану форми.
Якщо гостру форму хвороби вчасно не вилікувати, може розвинутись хронічний тонзилофарингіт, лікування якого набагато складніше і надалі. Також є ризик, що гостре запалення перейде на інші ЛОР-органи – вухо, носоглотку, клітковину середостіння. У деяких випадках можливі гнійні процеси, які доводиться розкривати хірургічним шляхом.
Особливо небезпечні тонзилофарингіти у дітей. У них можливі аутоімунні реакції, які провокують нейропсихічні розлади. Тому важливо вчасно звернутися по допомогу.
Коли пацієнт звертається до ЛОР з описаними симптомами, проводиться ретельна діагностика захворювання. Вона включає фарингоскопію та забір бакпосіву глотки. З цих досліджень лікар оцінює стан тканин і з’ясовує природу збудника.
При діагнозі гострий тонзилофарингіт, лікування залежить від етіології та перебігу хвороби. Якщо причиною запалення стали бактерії, потрібний грамотний вибір антибактеріальної терапії. Також пацієнту призначають промивання горла та інші лікувальні процедури, щоб усунути патогенне середовище та зняти запальний процес.
Якщо пацієнт має хронічний тонзилофарингіт, лікування спрямоване на те, щоб усунути структурні зміни в тканинах. Для цього можуть застосовуватися радикальніші заходи – наприклад, кріотерапія (заморожування) змінених тканин за допомогою рідкого азоту.
Ефективне лікування гострого тонзилофарингіту у дітей та дорослих можна отримати у нашому медичному центрі. Ми підбираємо індивідуальний підхід до кожного пацієнта, застосовуємо сучасне обладнання та стандарти доказової медицини.
Щоб знизити ризики розвитку патології, рекомендується виключити контакти із зараженими людьми, використовувати медичні маски, уникати переохолодження. Також допоможуть своєчасна діагностика та лікування ЛОР-патологій, регулярні огляди у лікаря.
Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону: