бак посів з носа та зіваПри захворюваннях носа, горла чи вух рекомендується робити посів у ЛОРа. Це діагностична процедура, під час якої лікар бере мазок із зразками слизової оболонки та відправляє його на аналіз. Завдяки цьому вдається визначити тип бактеріальної інфекції та підібрати лікування. Це допомагає ефективно прибрати патологічне вогнище і досягти успішного одужання в найкоротші терміни.

У нашому ЛОР-центрі ви зможете зробити бак посів із носа та зіва, а також з вух, за результатами якого наші лікарі підкажуть подальші дії. Ми підбираємо індивідуальний підхід до кожного пацієнта та працюємо за принципами доказової медицини.

Коли потрібно робити бакпосів

Основне показання до процедури – інфекційно-запальні захворювання ЛОР-органів. У цьому випадку лікареві потрібно встановити тип збудника, щоб правильно підібрати ліки.

Бакпосів з вуха призначають при отитах, євстахіїтах, ушкодженнях барабанної перетинки. Зазвичай пацієнт при цьому скаржиться на біль та шум у вухах, зниження слуху, виділення із слухових каналів.

Бакпосів з носа необхідний при ринітах та синуситах різних видів. Він допомагає встановити причину нежиті, набряклості слизової оболонки та утрудненого дихання.

Бакпосів на мікрофлору зі зіва показаний при:

  • тонзиліті;
  • фарингіті;
  • ларингіті.

Іноді лікар може брати посіви з кількох органів. Наприклад, якщо пацієнт одночасно страждає на нежить і кашель, закладеність у носі та біль у горлі, то у нього беруть мазок з носа та горла.
бакпосів з горла

Як проходить

Підготовка до процедури не потрібна – її можна провести прямо в ході звичайного прийому ЛОР. Робити його краще натщесерце. У ході процедури лікар оглядає горлянку за допомогою фарингоскопії, а потім бере стерильний ватний тампон і намотує його на довгу паличку. Після цього притискає язика спеціальним шпателем, щоб відкрити доступ до горлянки та проводить забір матеріалу у місці найбільшого запалення. Наприклад, при ангіні проводиться бакпосів із мигдаликів, з ділянок, покритих нальотом. А якщо у пацієнта фарингіт, то треба брати бак посів із зіва.

При патологіях носа бакпосів беруть таким же ватним тампоном, який вставляють у носові ходи під контролем риноскопа. Щоб взяти мазок з вуха, його вставляють у слуховий канал і проводять забір тканин якомога ближче до барабанної перетинки.

Як тільки лікар отримав посів із горла чи інших ЛОР-органів, він поміщає тампон із зразками у стерильну пробірку, герметично закриває її та відправляє до лабораторії. Там проводиться його аналіз на виявлення типу збудника, а також антибіотикограма, щоб підібрати потрібний лікарський препарат.

Особливості бакпосіву у дітей та вагітних

Коли лікар має взяти посів з носа дітям, то треба діяти з особливою акуратністю. Важливо не вводити тампон занадто глибоко – оскільки дитячі носові ходи дуже тонкі та тендітні, їх легко можна травмувати. Також важливо бути обережними, коли потрібно взяти бак посів з носа у вагітних – щоб не викликати дискомфорту і не спровокувати кровотечі. Бакпосів мигдалин слід проводити без зайвого тиску на тканини, щоб не спровокувати блювотний рефлекс.

Загалом проведення процедури і дітей і майбутніх мам не відрізняється нічим особливим. Проте головний нюанс у тому, що їм підходять далеко ще не всі види антибіотиків. Тому при підборі ліків наші фахівці враховують цю особливість та проводять тести лише з безпечними препаратами.

Переваги діагностики у нас

У нашому центрі можна здати бакспосів ЛОР-органів, по якому досвідчені лікарі підберуть для вас відповідне лікування. Основні причини звернутися до нас:

  • Акуратне проведення процедури – наші лікарі уважно та дбайливо ставляться до пацієнтів, беруть мазки з ювелірною обережністю, щоб не спричинити дискомфорту.
  • Сучасні стандарти роботи – наші лікарі беруть посіви під контролем оптичного обладнання. Тому ризик помилки чи пошкодження виключено.
  • Точне розшифрування – у нашій лабораторії фахівці безпомилково визначають тип збудника та з’ясовують, які антибіотики найкраще використовувати для лікування.
  • Вигідна ціна – оплачуючи посів, ви отримуєте максимально точну діагностику за короткий термін.

Після того, як будуть готові результати мазків, лікар повідомляє вам результат, проводить консультацію, призначає лікування. Ми завжди працюємо на результат, для нас головне – допомогти пацієнтові швидше одужати. Тому при підборі лікування враховуємо вік, загальний стан, особливості організму та інші фактори. Запишіться до нашого ЛОР-центру в Києві, щоб зробити аналізи!

Ціни на послуги в Києві:

Послуга Ціна грн.
 Аудіометрія тональна порогова (обстеження+заключення) в Києві 450
 Аудіометрія мовленнєва 300
 Аудіологічне обстеження (консультація+об’єктивна аудіометрія) 700
 Діагностика методом отоакустичної емісії 750
 Експрес-діагностика слуху (без видачі результатів на руки пацієнту) 200

Для отримання докладної інформації зв’яжіться з кваліфікованими фахівцями нашої клініки за контактним телефоном:
+38 (097) 720-87-11

Виберіть найближчий до себе центр

Задати питання лікарю