Лабіринтит – захворювання, при якому запалюється внутрішнє вухо. При цьому у людини порушується слух і вестибулярні функції. Якщо вчасно не зупинити розвиток запального процесу, можливі серйозні ускладнення.
Лабіринтит – захворювання, при якому запалюється внутрішнє вухо. При цьому у людини порушується слух і вестибулярні функції. Якщо вчасно не зупинити розвиток запального процесу, можливі серйозні ускладнення.
Лабіринтит розвивається під дією інфекцій і травм внутрішнього вуха.
Найчастіше захворювання розвивається з гострого середнього отиту. Равлик внутрішнього вуха відділений від барабанної порожнини вікном, яке закрите сполучною тканиною. Якщо середнє вухо запалене, мембрана набухає, і відбувається надходження хвороботворних мікробів у внутрішнє вухо.
Проникнення бактерій в лабіринт можливо і при інших інфекційних хворобах:
Нерідко причини лабіринтита пов’язані з травмами вуха і голови. Спровокувати його може забій скронево-тім’яної частини, потрапляння стороннього тіла в вухо, акустична травма з розривом барабанної перетинки.
Внутрішній отит (лабіринтит) проявляється зниженням слуху і вестибулярні розлади. Також при гнійної формі хвороби може підвищитися тілесна температура і погіршитися загальний стан.
Через запального процесу у внутрішньому вусі гинуть слухові рецептори – волоскові клітини. При цьому порушення слуху найчастіше одностороннє – проявляється на хворому вусі. А в другому чути шум.
Яскраво характеризує лабіринтит вуха симптом – запаморочення. Вони проявляються нападами, які тривають від кількох хвилин до кількох годин. При цьому хворого сильно нудить, але блювота не приносить полегшення.
Також при даній патології спостерігаються такі симптоми:
Існують різні види захворювання, які класифікують за структурних змін тканин, етіології і поширеності запального процесу.
Серозний лабіринтит – легка форма хвороби, при якій тканини набрякають, всередині утворюється серозний ексудат. При швидкому лікуванні зміни оборотні.
Гнійний лабіринтит – це ускладнена форма захворювання, при якому скупчилася у внутрішньому вусі рідина перетворюється в гній. Вилікувати її складніше, зміни часто бувають незворотними.
Некротичний – структури внутрішнього вуха розпадаються, кісткова тканина руйнується. Найважча форма патології з незворотними змінами.
Тимпаногенний (отогенний) лабіринтит – інфекція проникає в лабіринт з інших відділів вуха
Якщо ви помітили у себе описують лабіринтит симптоми, лікування потрібно починати якомога швидше. Для початку варто звернутися до ЛОРа, який поставить точний діагноз. Для цього він використовує:
Якщо у вас лабіринтит, як лікувати його – знають фахівці нашого ЛОР-центру. Вони підбирають препарати антибактеріальної і протизапальної дії, за допомогою яких вдається зняти запальний процес. При наявності гною лікування включає процедури, що забезпечують дренаж.
Якщо у людини запущений лабіринтит – як лікувати в цьому випадку? Коли запалення зачіпає кісткову тканину, доводиться вдаватися до хірургічних методів лікування.
Щоб не захворіти лабіринтиту, потрібна профілактика:
Запущений лабіринтит призводить до того, що запалення переходить на сусідні структури – кісткову тканину, лицевий нерв, оболонку головного мозку. Через нього можуть розвинутися менінгіт, енцефаліт, абсцес, петрозит, хвороба Меньєра.
Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:
+380977208711