орви

Проведення профілактичних заходів з метою не допустити масових захворювань грипом особливо актуально восени та взимку. Контагіозність як грипу, так і ГРВІ знаходиться на досить високому рівні. Ці захворювання можуть спровокувати серйозні ускладнення, а в деяких випадках призводять до летального результату, тому цілком зрозуміло, чому таку підвищену увагу медики приділяють профілактиці.

Основні профілактичні заходи зводяться до проведення обов’язкової вакцинації, та специфічної профілактики та контролю за дотриманням вимог, що пред’являються до особистої гігієни. Останній варіант належить до розряду неспецифічних профілактичних заходів.

За традицією, від грипу населення — і дорослих, і дітей — прищеплюють з настанням холодної погоди. Медики вираховують планований початок епідемії, щоб сформувати загальну резистентність організму, і проводять вакцинацію приблизно за місяць до перших спалахів захворювання. Останнім часом велике значення надають пошуку високоефективних вакцин і намагаються застосовувати неспецифічні методи профілактики. Причиною тому служить наявність у багатьох громадян алергічних реакцій і серйозні протипоказання до щеплень у маси населення. Крім того, віруси постійно мутують, тому доводиться шукати інші шляхи вирішення проблеми, щоб природним чином запускати систему самоконтролю і саморегуляції людського організму.

Профілактика неспецифічними методами

Хворі на грип або ГРВІ люди — головне джерело інфекції. Тому вкрай важливо виключити з ними найменші контакти з профілактичною метою.

Крім цього, щоб профілактика була дієвою при збільшенні епідемічного порогу захворюваності, необхідно робити наступні кроки:

  • віддавати перевагу здоровому способу життя: займатися спортом, їсти вітаміни і мікроелементи, як слід висипатися;
  • не забувати про вологе прибирання приміщень, і регулярно провітрювати своє житло;
  • не нехтувати правилами особистої гігієни: приділяти належну увагу миттю рук, ранковому і вечірньому полосканню глотки й прочищенню носових пазух;
  • з обережністю відвідувати в осінньо-зимовий період місця, де скупчується велика кількість народу — виставки, концерти, кінотеатри.

У разі, коли хтось із членів сім’ї все-таки піддався атаці інфекції, слід постаратися не допускати до них ні під яким приводом вагітних і годуючих жінок, юних представників родини та людей у віці, щоб виключити зараження. Має сенс виділити хворому посуд індивідуального користування й окреме приміщення, а також простежити за тим, щоб він не порушував постільний режим.

Варто пам’ятати, що при спілкуванні з зараженим необхідно обов’язково захищати себе маскою, а в приміщенні, де розташовується хворий, щодня проводити вологе прибирання з застосуванням дезінфікуючих засобів – для цієї мети також відмінно підійде кварцування. Тим членам сім’ї, кому вдалося вберегтися від зараження, потрібно подбати про регулярне приймання препаратів, що підвищують імунітет.

Самотній людині, яка хвора на грип або страждає від гострої респіраторної вірусної інфекції, пропонується не показуватися без особливої потреби на людях, проконсультуватися з фахівцем вдома і суворо виконувати всі його рекомендації щодо лікування. При грипі необхідно дотримуватися постільного режиму і допомагати організму в боротьбі із захворюванням, приймаючи прописані лікарем дози противірусних засобів.

З настанням холодів, коли поріг вірусних захворювань досягає свого піку, до групи ризику автоматично потрапляють вагітні жінки, діти й дорослі з ослабленим імунітетом, а також літні члени родини. Тим, хто схильний до частих простудних захворювань і щорічно заражається, варто бути гранично обережними. Всі перераховані категорії людей потребують додаткових профілактичних заходів, що істотно підвищують імунітет.

ЛОР-центр приймає дітей і дорослих. Тут проводиться широкий спектр профілактичних заходів, спрямований на підтримку громадян, які часто стикаються з простудними захворюваннями. Вам запропонують скористатися однією або кількома комплексними програмами, виконати санацію горла, носа і глотки. Саме через носоглотку інфекція проникає всередину організму, тому саме цим органам у ЛОР-центрі приділяється найбільша увага.

При таких хронічних недугах, як аденоїди та їх гіпертрофія, при тонзиліті та риносинуситі, а також у разі наявності фарингіту і ларингіту абсолютно необхідно терміново пройти профілактичні процедури, куди включається промивання носа і глотки. Промивання проводиться за допомогою апарату КАВИТАР. Крім згаданого апарату існує ще один — «Тонзиллор» — за допомогою якого здійснюють промивання лакун піднебінних мигдаликів. Подібні профілактичні заходи доступні всім категоріям громадян, чиєю невсипущою турботою є підтримання власного здоров’я.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *